“נשמה של כלב 2”: גלגולים חדשים של נשמות של כלב

“נשמה של כלב 2”-ביקורת לסרט ההמשך של “נשמה של כלב”

“נשמה של כלב 2″ מהווה סרט המשך ישיר ל”נשמה של כלב” ובנוסף מבוסס על ספר הרפתקאות קומי מאת ויליאם ברוס קרמון. מי שמגדל כלב ובמיוחד מי שזכה לגדול בבית עם כלב מבין שכלב פשוטו כמשמעו הוא החבר הטוב ביותר של האדם. הוא תמיד יודע להקשיב, לא שופט ואוהב ללא תנאים. זה כיף לחשוב על ההרגשה שכשאתם חוזרים הביתה, יש מישהו שתמיד מחכה לכם ושמח לראות אתכם. לא משנה איזה יום קשה עבר עליכם.

מי שחובב כלבים יזדהה עם התחושות הללו ומי שחובב כלבים ובליבו רוצה לגדל כלב יהנה מאוד משפע הכלבים החמודים ומחברותם המרגשת עם בעליהם המוצגים בסרט והדרך בה זה מחבר את כולם. בביקורת אתייחס לסרט “נשמה של כלב” הראשון וכמובן שארחיב על הסרט השני ותחליטו בסוף אם בעיניכם הוא שווה צפייה.

“נשמה של כלב” 2 לעומת “נשמה של כלב”

 

מי שראה את הסרט הראשון “נשמה של כלב” הבחין בקונספט של הסרט שהוא להמחיש שהנשמה הטהורה וטובת הלב של הכלב עוברת מכלב לכלב. לפי הסרט הראשון והשני לכל כלב יש תכלית אחרת בחייו אך הנשמה של הכלב זהה. בסרט הראשון הופיעו מספר דוגמאות שהוכיחו את נאמנותו של הכלב ואת חברותו העמוקה של כל אחד מהכלבים לדמויות אותן מלווה בחייו: הוא אירח להן חברה, הזהיר אותן מפני סכנות והציל חיים בכל מחיר וללא תמורה.

בסרט הראשון בדומה לסרט השני, הנשמה הייתה של ביילי, הכלב הראשי שמספר את הסיפור, והוא היה כל אחד מהכלבים שהופיעו רק בנראות שונה. בנוסף, שני הסרטים מתמקדים בחברותו החזקה עם איתן, שליווה אותו במשך כל חייו ובסרט ההמשך אנו מגלים את הקשר המלא שלו עם איתן ובנוסף גם את הדורות הבאים במשפחתו של איתן ודמויות חדשות שצצות. בשונה, בסרט הראשון הופיע מגוון רחב יותר של דמויות שייצגו עולמות שונים, בין אם זה ילדים וזקנים, נשואים או רווקים לעומת הסרט השני שמתמקד ספציפית בדמויות מחייו של איתן, אולם הן שונות אבל מנעד השוני מצומצם יותר.

אני לא חושבת שמוכרחים לצפות בסרט הראשון על מנת להבין את העלילה אבל בהחלט ניתן להתחבר אליה ולהזדהות איתה יותר אם רואים את הסרט הראשון. אני מודה שאני אישית התלהבתי מסרט ההמשך יותר מכיוון שראיתי את הסרט הראשון ועל כן הייתי ממליצה לראות את הסרט הראשון על מנת לסגור נקודות מסוימות בעלילה ולהתרגש יותר במסע שחווים ולשדרג את חוויית הצפייה שלכם.

“נשמה של כלב” 2-ניתוח ממוקד

כפי שציינתי, הסרט הוא המשך ישיר לסרט הראשון מבחינת נקודת הזמן. בסרט הראשון הכלב ביילי איחד בין האנה לאיתן ובסרט השני אנחנו נמצאים בחווה בה הם מתגוררים. גלוריה היא אשתו של בנה של האנה שנהרג בתאונת דרכים וכרגע היא אם חד הורית לבתה המכונה סי ג’יי. גלוריה רוצה לגדל את בתה בדרך שהיא רוצה ובאופן עצמאי ולכן היא מרחיקה אותה מסבא וסבתא שלה-איתן והאנה. איתן מבקש מביילי שישגיח על סי ג’יי וזו התכלית החדשה בחייו.

הסרט נעשה מדויק מאוד בהרבה אופנים. המדובב ג’וש גאד עושה עבודה מצוינת בדיבוב הכלב. הוא מקרין את התמימות וטוב הלב שמאפיינים את הכלב. בנוסף, בזמן שהוא מדובב הבעות הכלב אמינות מאוד וקשורות באופן תואם לאותו הרגע. חוש ההומור שבא לידי ביטוי בבימוי ובתסריט מתייחס בדיוק לעולמו של הכלב וליתר הדמויות באופן אותנטי ולא מתאמץ. המשחק טוב מאוד כי אני לא חושבת שזה סוג הסרטים שדורש הפגנת יכולות משחק מרשימות אבל כמובן שזה לגיטימי ומקובל.

אהבתי את הבחירה של הכלבים בכל אחד מהסיפורים שהם מופיעים ואת השוני הבולט שלהם אחד מהשני. למשל יש יורקשייר טריילר גזעי לעומת כלב גדול מעורב. דבר זה מעיד על אהבת כלבים ודרך ייחודית לדאוג שכולם ישתלבו בסרט ובנוסף זה מעניק רעיונות לבדיחות שונות שאפשר להוסיף לסרט. כמו כן, הכלבים חמודים מאוד ואי אפשר שלא להתאהב בהם ולרצות בטובתם ושל הדמויות החביבות, שהן בעליהן.

בעיניי הסרט לא פחות טוב מהראשון. יש אנשים שנוטים להתחבר יותר לסרט הראשון כי יופיעו בו הדמויות הראשוניות שמעטרות את הסרט בכללותו, אבל מודה שהתרגשתי גם במסע שחוו הדמויות החדשות ב”נשמה של כלב 2″ וההומור, המשחק והדיבוב לא ירד ברמה ועל כך אשבח את הסרט. בחירת השחקנים מוצלחת, וגם כשהדמויות מתבגרות ומתחלפים השחקנים הדימיון נעשה באופן מושלם. בסרט השני אנחנו ממשיכים במסע כיפי שהדמויות עוברות ומקווים שהוא לא יגמר.

לסיכום, אני ממליצה ללכת לסרט “נשמה של כלב 2” כי הוא סרט חביב שכיף לראות אותו ולא מאכזב את מעריצי “נשמה של כלב”. הסרט שומר על אחדות ועל רף גבוה וזה מה שהופך אותו לשווה לצפייה.

נשמה של כלב 2

ציון סופי - 9

9

נפלא

סרט הרפתקאות מהנה לכל המשפחה ולכל שוחרי הכלבים.

User Rating: 4.7 ( 2 votes)

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 17, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה