לילדים בלבד – ביקורת הסרט דוליטל | Dolittle

הדוקטור המפורסם ביותר בעולם החיות שב אלינו, עם הרפתקה גדולה וחדשה. והוא לא משאיר אף חיה מאחור! הצטרפנו אל אותו מסע חדש בשביל לגלות האם "דוליטל", בכיכובו של רוברט דאוני ג'וניור, אכן מסעיר כמו שהטריילרים מספרים לנו?

אחרי מספר רב של סיפורים, הדוקטור האהוב עלינו ועל החיות כולן, דוקטור דוליטל חוגג לו 100 שנים. לרגל החגיגות אולפני Universal עמלו והכינו סרט, המפיח חיים חדשים במסעותיו של הדוקטור. עם נימה מעט שונה, וקצת יותר מודרנית ובת ימינו, עולה כעת הסרט החדש לאקרנים.

מעליליו של דוקטור דוליטל תמיד היו קסומים בעיני, בתור ילדה. אחרי הכל, מדובר באיש מלומד שניכן ביכולת לדבר עם כל בעל חיים עלי האדמות. מי לא רוצה יכולת שכזו? אבל מעבר ליכולותיו המאוד מרשימות, מסעותיו תמיד היו נשמעים כה כבירים ואדירים מבעד לדפי הספרים. תמיד היה להם מסר כלשהו. עובדה שאני זוכרת עד לעצם יום זה. לכן לא יכולתי לוותר על ההזדמנות ללכת ולראות מה רקמו לנו אולפני Universal, עם הסרט "דוליטל". זה והעובדה שמגלם את הדוקטור המדופלם אחד מהשחקנים היותר אהובים עלי, רוברט דאוני ג'וניור.

דוליטל
דוקטור ג'ון דוליטל והתוכי פולי, מתוך הסרט "דוליטל"

הסיפור לוקח אותנו אל ד"ר ג'ון דוליטל (רוברט דאוני ג'וניור), רופא החיות המפורסם. אשר מתרחק מחברת בני האדם ומסתגר מאחורי החומות הגבוהות של אחוזתו. כאשר מלכת אנגליה הצעירה חולה במחלה מסתורית, דוליטל המתבודד נאלץ לצאת מהאחוזה. הוא מסכים להפליג יחד עם חבריו החיות, אל הרפתקה אפית וקסומה לאי סודי בחיפוש אחר התרופה. את כל המסע הזה הוא עושה יחד עם חבריו החיות, אשר כוללות: גורילה חרדתית, ברווז נלהב, יען ציניקן, דב קוטב עדין, כלב משכיל וכמובן התוכי הנבונה פולינזיה, אשת סודו האמינה ביותר של דוליטל. במסע הכביר הזה, הוא מגלה את שמחת החיים שלו פעם נוספת. 

בעידן המודרני שבו אנו נמצאים כעת, נדמה שהפתרון של אנימציה ממוחשבת הוא הקל יותר. אבל אין זה אומר שלא צריך להפיח חיים בדמויות ממוחשבות אלו, ולשם כך קיימים שחקנים ומדובבים, שבסרט הזה ללא כל ספק עובדים קשה, על מנת להשיג את התוצר הנכון. לצידו של רוברט דאוני ג'וניור, אפשר למצוא גם את טום הולנד (הכלב), רמי מאלק (צ'י צ'י הגורילה), סלינה גומז (הג'ירפה), אמה תומפסון (פולי, התוכי), אוקטביה ספנסר (ברווזה), ג'ון סינה (יושי דב הקוטב), רייף פיינס (הטיגריס) ועוד שחקנים ומדובבים רבים טובים ואחרים. הכימיה בינם לבין רוברט פשוט מעולה, ועל כך אין לי מילה רעה, אלא רק ציון לשבח.

כמו כן תוכלו למצוא על גבי המסך גם את אנטוניו בנדרס (שליט הפיראטים), מייקל שין, ג'ים ברודבנט וג'סי באקלי, משחקים לצידו של רוברט.

מתוך הסרט "דוליטל"

כבר אמרנו שבעידן הזה שלנו, השימוש באנימציה דיגיטלית היא לא מילה גסה, ובסרט כמו זה, זה אכן מתבקש. כל החיות כולן תוצר של אנימציה ממוחשבת, וישנם כמה קטעים במהלך הסרט שגם הסט הוא דיגיטלי לחלוטין. אך כמעט ולא ניתן להבחין בכך. החיות מוצגות בצורה כל כך מפורטת וטובה על גבי המסך, שאתם כן מאמינים לקסם שמתרחש על גבי המסך, וכן חושבים שהחיות הללו מדברות עם הדוקטור ולהפך.

דבר נוסף שהופך את כל החוויה הזו לקסם אמיתי אלו המקומות בהם צולם הסרט. אותם מקומות אכן מקנים לו את האווירה הרצויה, והופכים אותו למחזה מרהיב עבור עיניו של הצופה, על גבי המסך.

שורה תחתונה

עם כמה שהסרט ויזואלית עשוי מדהים בעיני, היו לי איתו גם המון בעיות. רוב הבעיות נובעות לי מעלילה די דלה, אבל ייתכן שאלו משקפי המבוגר שאני לובשת, כי את משקפי הילדים שכחתי בבית באותו יום. הרבה מהדברים שהתרחשו שם היו כמובן צפויים למדי. תוסיפו לזה את הבדיחות הילדותיות והלא ממש מצחיקות וקיבלתם תסריט לא טוב במיוחד. לצערי זה גם ניכר בדמותו של דוקטור דוליטל עצמו. אני אישית חושבת שהדמות והתסריט עצמו לא היו כתובים טוב. מצד שני הסרט כולו פונה לילדים, אז אולי בגלל זה אני קצת פחות נהניתי ממנו…

את דוליטל וחבריו תוכלו למצוא בבתי הקולנוע. הדיבוב לאנגלית וגם בדיבוב לעברית (דוליטל הוא למעשה אורי חזקיה).

דוליטל | Dolittle

עלילה - 4
ויזואליות - 8
משחק - 8.5
הפתעות וריגושים? - 5

6.4

טעון שיפור

דוקטור דוליטל חוגג את חגיגות ה-100 שלו, ואולפני יוניברסל מפיחים בו חיים חדשים עם הסרט ,דוליטל".

User Rating: 3.1 ( 1 votes)

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה