DOOM

DOOM – עשרת הנשקים הכי טובים בסדרת המשחקים האגדית

DOOM Eternal קרב ובא לכן החלטתי להביא לכם את עשרת הנשקים הכי מפלצתיים שהיו אי פעם בסדרה

סדרת משחקי היריות DOOM תמיד הייתה ידועה בזכות כלי הנשקים המגניבים שלה. לרגל השקתו הקרבה של המשחק הבא בסדרה, DOOM Eternal, ב-22 בנובמבר החלטתי לדרג את עשרת הנשקים הכי טובים בסדרת המשחקים האגדית.

10. Plasma rifle/gun:

אין כמו התחושה להחזיק נשק שמסוגל לירות אנרגיה טהורה. הנשק הזה מלווה אותנו מאז המשחק הראשון ותמיד נתן לכם את היכולת לחסל כמות ענקית של אויבים בעודכם מנסים לשמור על התחמושת שנשארה לכם בשוטגאן בשביל המפלצות הגדולות באמת. אמנם אני אישית לא כל כך אהבתי להסתובב איתו, אבל אין שום ספק שהוא תמיד ממלא עבודתו נאמנה.

9. Hellshot:

נשק שיכול לירות כדורי אנרגיה? קיים. יש לו גם מצב ירייה משולשת, לקחתי. אז כמו שהבנתם הנשק הזה הוא מאוד עוצמתי, במיוחד ביכולת שלו לירות כמות מטורפת של אנרגיה בשנייה. לדעתי הוא גם נשק הכי טוב במצב המשחק מרובה המשתתפים של של (DOOM (2016. אז למה לא כולם משתמשים בו? כי הוא גם הנשק הכי קשה לשליטה. מכיוון שהיטבוקס שלו כל כך קטן. אם אתם במשחק שבו כולם זזים ללא הפסקה, תצטרכו להיות מאוד מדויקים, אבל לשחקנים מומחים וצנועים כמוני זה הנשק המושלם.

8. Gauss cannon:

זוכרים שאמרתי שאין כמו להחזיק נשק שיורה אנרגיה טהורה? אז אין כמו להחזיק נשק שמסוגל לירות אנרגיה טהורה בעוצמה השקולה לזאת של פצצה אטום, כן הנשק הזה עד כדי כך חזק. הוא יורה קרן אנרגיה חזקה ביותר, שתחסל את כל מה שעומד בדרככם. אמנם המשחק לא ייתן לכן לזוז כשתכינו את קרן המוות שלכם. אבל זה שווה כל רגע ורגע כשאני רואה את המבט המתחנן בעיניים של  המפלצת.

7. Soul cube:

הנשק "התמים" הזה נראה חמוד ולא מזיק, אך כוחו עוצמתי ביותר. בירייה אחת הוא מסוגל לרוקן את כל החיים של המפלצת שפגע בה. ככל שתהרגו יותר מפלצות כוחו רק יגדל, מה שמוסיף לקומבו המושלם הזה, פשוט לירות ולשכוח. אין עוד יותר מדי מה להגיד עליו מאחר שהוא לא היה כל כך פופולרי כשהוא הופיע ב-DOOM 3 , וחבל… נו טוב לפחות המפתחת הוסיפה אותו ל-DOOM מ-2016 בתור ביצת פסחא.

6. Rocket launcher:

אמנם הנשק הזה לא חזק כמו הנשק הקודם, אך בהחלט יש לו את היתרונות שלו. לדוגמה הוא יכל להתביית אוטומטית על המטרה, מה שיכול מאוד להקל עליכם, אם עשרות מפלצות קופצות לכם על הראש. בנוסף הטיל מתפוצץ בפגיעה, מה שעושה גם נזק לסביבה הקרובה וגורם לו להיות טוב במיוחד נגד אויבים מהירים.

5. Chaingun:

הנשק הזה כל כך עוצמתי משום שהוא לא רק שזה מכונת ירייה, אלא מכונת ירייה משולשת. מה שנותן את האופציה לחסל כמויות של אויבים במכה. אמנם הוא צריך להתקרר אחרי כמה שניות. אבל אם עשיתם את כל האתגרים של DOOM זה יעלם, מה שהופך אותו לעוד יותר עוצמתי. דמיינו לעצמכם נשק שיורה 900 יריות בדקה! כמובן שהחיסרון היחיד שלו זה התחמושת. כאילו מה ציפיתם? אך אין ספק שהוא אחד הנשקים האהובים עליי ביותר.

4. Chainsaw:

ועכשיו הגענו לנשק הראשון שלא יורה, אך כוחו יותר רב מזה. אין כמו לראות את להבי המסור החדים חותכים דרך כמעט כל דבר שזז. הוא משמש בעיקר להשגת תחמושת, אך יכול להיות שימושי גם לדברים אחרים כמו אשכרה לחתוך שד בגובה 10 מטר. אהה, אין כמו זרמי הדם הנשפכים עליו ורק נותנים לו מראה מפלצתי יותר. בהחלט נשק שווה לכל בית!

3. Super shotgun:

הוא אמנם לא הנשק הכי עוצמתי בסדרה הזאת. אבל הוא נשק שליווה אותנו מאז DOOM 2 ותמיד גורם לי לחשוב מי הגאון שלקח את השוטגאן הרגיל, ופשוט הצמיד לו עוד קנה. אין מה להגיד, פשוט גאון. כי זה הנשק שבאמת גורם לי להרגיש כמו שרווצנגר. פשוט להסתער לשדה הקרב ולירות בכל מה שזז. אין כמו הסאונד של טעינת השוטגאן לפני כל ירייה, פשוט מספק.

2. BFG 9000:

הנשק שאני אוהב לתרגם מילולית ל-"The Big Fat Gun" (הגרסה המקורית פה). BFG 9000 הוא הנשק הכי חזק ב-DOOM, נקודה. אם כן, כולכם שואלים, אז למה הוא במקום השני? תשמרו את השאלה עד אחרי שתראו את המקום הראשון, עכשיו בחזרה לעניין. הנשק הזה מסוגל לאדות כל מה שזז, בירייה אחת בלבד! זהו אין טעם להכביר במילים. הוא מלווה את כולנו מהמשחק הראשון ותמיד נותן תחושת ביטחון כשהוא נמצא אצלנו בכיס.

1. Doom Slayer:

כן כן רבותי, במקום הראשון נמצא מחסל האבדון בכבודו ובעצמו. תנו לי להסביר. כידוע יש שדרוג במשחק שנותן לנו פשוט לקרוע את האויבים בידיים חשופות, בלחיצת כפתור אחת. זה גרם לי לחשוב, למה בעצם הוא משתמש בנשקים בשעה שהוא יכול לקרוע אותם בידיים חשופות. ואז הבנתי, הנשקים לא מחזקים עוצרים, אלא מגבילים אותו! הוא פשוט עוצר את עצמו מלהשתמש במלוא הכוח שלו, ומרסן את עצמו. זה גם יכול להסביר למה כל כך מפחדים ממנו ולא סתם מכל חייל עם רובים. כי מי לא מפחד מחייל עם כוח של אל. וזאת הסיבה שהוא בעצמו הנשק הכי חזק. (ואם אתם עדיין לא יודעים מוזמנים לבקש ממני ואני אכתוב תיאוריה ברורה ומפורטת על כוחו האמיתי).

איזה נשק אתם הכי אהבתם בסדרת DOOM? ספרו לנו בתגובות.

אודות מייק בנקס

לישון, לאכול, לשחק.

תגובה אחת

  1. מגניב!
    חשבתי שBFG יהיה במקום הראשון, בשבילי אגב זה המסור.

השאר\י תגובה