סיקור ההכרזות הגדולות של Nintendo Direct

לפני מספר ימים קיבלנו עוד אירוע Nintendo Direct ואיתו מספר הכרזות, כאשר כמות ההפתעות הלא צפויות הפעם הייתה רבה יותר מהממוצע.

Nintendo Direct הוא תמיד אירוע שאני מחכה לו, בתור מעריץ ענק של החברה ובעל קונסולת Switch בחמש השנים האחרונות, אני תמיד שמח לגלות מה עוד יגיע אל הקונסולה הקטנה גדולה שלי בקרוב. כיוון שיש המון מה לסקר ואני מתרגש, לא אתעכב עוד, ובואו נצלול פנימה.

ההכרזה והטריילר שפתחו את האירוע היו של המשחק Fire Emblem Warriors: Three Hopes. כשזה מגיע לנינטנדו בשנים האחרונות, אני אוהב את ההשקעה שלהם במשחקי זלדה ובמשחקי Fire Emblem, ולכן גם לא כזה הופתעתי. Fire Emblem Three Houses נחשב לאחד ממשחקי התפקידים הכי טובים שהגיעו אל ה-Switch, ולמשחק Fire Emblem הכי טוב ששוחרר עד היום. הספין אוף שאנו רואים פה מתקיים באותו עולם, אך לא מספר לנו את אותו סיפור. מה שכן קיוויתי לראות ולא ראיתי מהטריילר הם איזשהם שינויים שיבדילו אותו מעוד משחק מוסומו סטנדרטי. אני מקווה שנוכל להבין טוב יותר בעתיד איך הוא שונה. Fire Emblem Warriors: Three Hopes מגיע אל ה-Switch ב-24 ליוני, כאשר הזמנות מוקדמות פתוחות כבר עכשיו.

ואם במשחקי אסטרטגיה עסקנו, חזרתה של סדרת משחקים פחות מוכרת לצערי היא סיבה למסיבה. Advance Wars הם משחקי אסטרטגיה בתורות בצורה הטהורה ביותר שלהם. אנו שולטים במפקד שמזיז כוחות בשטח, בניסיון לשלוט, להשמיד, לבנות, לייצר, ובסופו של דבר לנצח את הצבא היריב. עם סיפורים מטורפים, דמויות צבעוניות (גם במראה וגם באישיות) ומשחקיות מהודקת ומאתגרת, אני ממש שמח לראות שעם ההכרזה של Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp יש לנו ולכם הזדמנות נוספת לחוות אותם. עם דיבוב למפקדים, גרפיקה משופרת, יוצר מפות ועוד, זוהי הגרסה האולטימטיבית של משחקי האסטרטגיה האלו. Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp מגיע ב-8 באפריל, וגם פה הזמנות מוקדמות כבר זמינות.

אמנם מדברים עליו כל כמה זמן, אבל No Man's Sky הוא עדיין אחד מסיפורי סינדרלה היותר ייחודיים שעולם הגיימינג ראה בשנים האחרונות. מההשקה ההרסנית אשר לא מילאה כמעט כלום מההבטחות של המפתחים, עד לכמויות של החזרים, ובשנים האחרונות ההשקעה העצומה של סטודיו Hello Games שהצליחה לקרב מאוד את המשחק היום לצורה בה הוא הובטח לנו לפני אותם שנים. ועכשיו יש אותו ל-Switch. למי עדיין מתעניין ולא נתן לו הזדמנות עד היום, תוכלו לקחת איתכם את הספינות ואת אבני הבנייה שלכם לדרך. No Man's Sky נוחת על ה-Switch בקיץ הקרוב.

כשה-Wii וה-Wii U שוחררו, בנוסף למשחקי המריו והספורט הרגילים, משחקי Mario Strikers גם הצטרפו. עכשיו ה-Switch מקבל את הגרסה שלו (טיפה באיחור) והיא נראית מהנה. Strikers אולי נראה כמו כדורגל, אבל זה כדורגל על קראק. מהלכים מיוחדים, כדורים שעולים באש, גדרות חשמליים, הכל קיים שם במטרה להפריע ליריב. אפשר לשחק לבד או עד 4 על 4 באותו Switch (כל שחקן שולט על דמות אחת). כמובן שמשחק אונליין גם קיים, וניתן להצטרף למועדונים שיכולים להחזיק עד 20 שחקנים פר מועדון ולהילחם על תואר המועדון החזק מכולם. Mario Strikers: Battle League נותן לנו שריקת פתיחה ב-10 ביוני.

הטריילר הבא התחיל מגניב. אינני יודע מי מכם מכיר או זוכר, אבל Team Fortress 2 שיחררו אז מוד משחק מיוחד בשם Mann Vs Machine שהיה פופלרי. הטריילר החדש של Splatoon 3 – Salmon Run Next Wave נפתח עם וויבים מאוד דומים של מעטים מול רבים, ומשם הופך לאט לאט לטירוף הידוע של Splatoon. המוד החדש הוא מצב co-op בו שחקנים משתפים פעולה על מנת להביס בוסים ענקיים, כאשר המגה בוס הוא דג סלמון ענק בלתי מזוהה. Splatoon 3 – Salmon Run Next Wave יגיע יחד עם Splatoon 3 בקיץ 2022.

בתור מעריץ ענק של רובוטים ענקיים, שמעתי על סדרת המשחקים הזאת בעבר יותר מאשר חוויתי אותה בעצמי. FRONT MISSION היא סדרת משחקי אסטרטגיה בתורות שמכילה קרבות טקטים עם מגוון נשקים שניתן להחליף על הרובוטים לנו, סיפורים פוליטיים מעניינים, ומשחקיות הדוקה ומבוססת על איברי גוף. בכל נשק נוכל לכוון לחלק אחר ברובוט היריב, ואם נשמיד את אותו חלק הנשקים שהיו עליו גם יושמדו. Nintendo הודיעה עכשיו על רימייק למשחק הראשון, FRONT MISSION 1st: Remake, ואף הודיעה לנו שרימייק למשחק השני גם יגיע אלינו במועד מאוחר יותר. FRONT MISSION 1st: Remake הוא ללא תאריך יציאה מדויק אך יגיע בקיץ הקרוב.

Disney Speedstorm היה ההכרזה הבאה, ואילולה Mario Carts כבר היה על ה-Switch הייתי אומר שזה מתחרה ראוי, או לפחות נראה כך. דמויות מוכרות של Disney על מכוניות מרוץ, יכולות מיוחדות וחפצים שונים, ומסלולים מעניינים ומטורפים. בהחלט נשמע מוכר. האם יש לנו פה עוד מאותו דבר או משהו שמשנה מספיק את הנוסחא? נדע כש-Disney Speedstorm מגיע אלינו בקיץ, ומסתבר שהמשחק יהיה חינמי.

מלחמת הכוכבים לא בדיוק ראתה בית במשחקים שלה אצל הקונסולה של Nintendo, יחד עם זאת משחק מוזר של הזיכיון מגיע אליה בקרוב. STAR WARS: The Force Unleashed הוא משחק בו אנו משחקים את החניך הלא ידוע של דארת' ווידר, כאשר הוא מנסה לברוח ממנו ולהקים לעצמו חיים משלו. המשחק היה מבין הראשונים בהם לא הייתה לנו אפרות בחירה של צד הכוח, היינו אפלים כל הדרך. מעבר לזה זה ספוילרים לסיפור, יחד עם זאת המשחקיות המקורית המהנה של המשחק. למרות שהיא הייתה מעט פשוטה מידי ביציאה שלו והגבילה את הדברים אותם יכולנו לעשות (דבר אחד שהמשחק השני שיפר משמעותית), עדיין יש פה המון מה להנות ממנו. אם רציתם אבל לשחק קצת עם הצד האפל של הכוח ויש לכם את הקונסולה, STAR WARS: The Force Unleashed יהיה זמין עבורכם ב-20 באפריל.

ואנו ממשיכים עם ההכרזות על משחקים שפחות חשבתי שנראה על ה-Switch בהתחלה: עוד Assassin’s Creed. הפעם האוסף מאגד לנו 3 משחקים אשר מספרים את הסיפור של Ezio בספרד. אין מישהו כמעט שלא שמע על סדרת המשחקים הזאת עד היום, אבל למקרה שאתם לא שיחקתם בהם, אני יכול להמליץ. הם לא משחקים מושלמים, אבל הם מכילים לא מעט אלמנטים מהנים וסיפורים מספיק מעניינים כדי למשוך אותנו להמשיך לשחק. Assassin’s Creed The Ezio Collection מגיע אלינו ב-17 בפברואר, עוד ימים ספורים.

משחק נוסף של רובוטים, הפעם מעט קטנים יותר, גם הוכרז. SD Gundam היא תת סדרה בתוך היקום של Gundem בהם הרובוטים הם מודלים קטנים שילדים מרכיבים ומשחקים בהם, גם בסדרות האנימה (לפחות בחלקם). המשחק החדש, כראוי, נותן לנו להילחם עם רובוטים קטנים בזמן אמת, בעוד שתופעות מסתוריות מאיימות על העולם. איש לא יודע ממה הן נובעות, אבל התפקיד שלנו יהיה להבין ולעצור אותם. עם משחקיות בזירה תלת מימדית מלאה ויכולת החלפת רובוטים, נשקים, ושיריון, נוכל לבנות את הרובוטים שלנו להתמודד מול כל איום. SD GUNDAM BATTLE ALLIANCE מגיע אל ה-Switch השנה.

Chrono Trigger הוא אחד ממחשקי התפקידים הכי אהובים של כל הזמנים. הוא נתן לנו סיפור ודמויות בלתי נשכחות, אפשרויות שלא חלמנו עליהן אז לסיים את המשחק בזמנים ובתנאים שונים, ומערכת קרב שתמיד הכילה עוד אפשרויות ללמוד אותה ולשלוט בה. החצי המשך ישיר/ חצי המשך רוחני שלו, CHRONO CROSS, לא הצליח כמו קודמו, אבל כן הביא אלמנטים מעניינים משלו. הרבה פחות אנשים מכירים אותו לצערי, ועכשיו יש סיכוי שזה טיפה ישתנה. גרסה מחודשת ומשופרת שלו מגיעה אל ה-Switch, והיא תכיל סאונד חד יותר, היכולת להימנע מקרבות רנדומליים, ואת RADICAL DREAMERS, משחק טקסט אשר לא שוחרר לאף קונסולה מערבית שמישהו שמע עליה. RADICAL DREAMERS מספר לנו את סיפור המקור של עולם המשחק, ונחשב למשחק טקסט מעולה. זהו אמנם לא רימייק ל-Chrono Trigger, אך אני מקווה שאולי זה יוביל לאחד. CHRONO CROSS: THE RADICAL DREAMERS EDITION מגיע אל ה-Switch ב-7 באפריל.

קירבי לא ממש קיבל המון אהבה מ-Nintendo בשנים האחרונות. חוץ מהמשחק שלו שהיה חלק ממערך ההשקה של ה-Switch, לא ראינו שום רימאסטר, משחקים ישנים שהגיעו אל הקונסולה, או משהו נוסף. המשחק החדש שלו אבל, נראה מהמם ומאוד מעניין. במשחק התלת מימדי הראשון של הכדור הוורוד, אנו נסייר בעולם מסתורי שחציו טבע פראי חציו ערי מתכת מודרניים, נגלה להיכן הגענו, ונעצור את הנבל החדש. קירבי תמיד היה ידוע ביכולות השאיבה שלו ובהעתקה של יכולות אויבים, והפעם יש לנו מספר שדרוגים. לא רק שיהיה ניתן לשפר ולשדרג את יכולות ההעתקה הוותיקות, קירבי יוכל לשאוב אליו מכונות שונות ומכשירים מוזרים על מנת לקבל יכולות שלא היו לא עד היום, כמו מכונית על מנת לנוע במהרה ולדרוס כל אויב בדרך. יהיה מעניין לראות איך היכולות האלו ישולבו כאשר Kirby and the Forgotten Land יגיע אלינו ב-25 למרץ.

ואם חשבתי שקירבי לא קיבל המון אהבה, ההפתעה הבאה שלהם באמת הגיעה משום מקום. אחרי יותר מ-14 שנים מאז משחקו האחרון, קלונואה חוזר אלינו. משחקי הפלטפורמה המקוריים שלו לא רק שהיו ייחודיים אז, הם היו מבין הראשונים שניסו שיטות ראשונות לתלת מימד במשחקי פלטפורמה, על ידי משחק עם זוויות המצלמה, גבהים, ורקעים. תודות לניסויים כאלו, קיבלנו משחקים כמו מריו 64 לדוגמא. למי שרוצה לחוות את אותם משחקים היום, KLONOA Phantasy Reverie Series אשר הוכרז הוא בדיוק בשבילכם. רימייק מלא של 2 המשחקים הראושנים, יחד עם גרפיקה משופרת ושליטה חלקה יותר. KLONOA Phantasy Reverie Series מגיע ל-Switch ב-8 ביולי.

אל תאמינו ל-Nintendo, העוגה היא שקר! כאשר מדברים על משחקי פאזלים ששינו את התעשייה, קשה מאוד לא לחשוב על Portal. צמד המשחקים האלו נתן לנו פאזלים מאתגרים וייחודיים, נבלית שהיא עד היום מבין הזכורות ביותר בהיסטוריה של משחקים, ולמען האמת, אומץ ללא מעט מפתחי משחקים מתחילים. Portal התחיל את דרכו רעיונית כפרוייקט גמר של 2 סטודנטים, אשר יצרו משחק בו השחקן צריך לפתור חידות על ידי יצירת דלתות, עם היכולת לעבור ביניהם. Valve אהבו מאוד את הרעיון, שילמו לסטודנטים כסף עליו, והתוצאה היא Portal שאנו מכירים היום. Portal: Companion Collection שהוכרז עכשיו יאגד בתוכו את 2 המשחקים, יחד עם כל האופציות שהיו להם אז. זאת תמיד חוויה לשחק בהם שוב, והמשחק השני במיוחד עם אפשרויות ה-co-op שלו מעניק משהו אחר. Portal: Companion Collection מגיע אלינו השנה.

מי שזוכר את ההשקה ל ה-Switch, קיבלנו במהלכה את אחד ממשחקי התפקידים הדו מימדיים היפים ביותר בהיסטוריה, אם לא היפה ביותר מכולם. Octopath Traveler נתן לנו סיפור משתלב של 8 דמויות, מערכת קרב שצליחה להכניס מעט חיים לסגנון התורות הקלאסי, ובעיקר עולם ומוזיקה יפיפיים ומהממים. עבר קצת זמן מאז, אך נראה שסגנון ההשפעה שלו מתחיל לחלחל יותר. משחק התפקידים הקלאסי Live A Live מקבל רימייק עבור ה-Switch, ומבט אחד בו מספיק כדי לראות את ההשפעה הברורה של Octopath Traveler על הסגנון הוויזואלי. מעבר לכך נראה שאנו נתקבל משחק תפקידים עם מספר סגנונות משחקיות ומערכות קרב שונות, תקופות זמן שונות, ודמויות שונות. הוא למען האמת נראה ממש מעניין, כמעט כמו התינוק של Octopath Traveler ו-Chrono Trigger. אני סקרן. Live A Live נוחת על ה-Switch ב-22 ביולי.

בהשקה של ה-Wii אי אז (שנת 2006 אלוהים) הוא שוחרר עם משחק שהגיע מובנה עם כל באנדל של הקונסולה: Wii Sports. המשחק היה הצלחה אדירה והצליח עוד מההתחלה להכניס את כל המשפחה אל העולם של ה-Wii. עכשיו יש לנו גרסה חדשה שלו עבור ה-Switch, שעם שלטי התנועה היותר מתקדמים שלו אמור להיות אפילו יותר מהנה ומדויק. Nintendo Switch Sports יכיל משחקים כמו באולינג, טניס, כדור עף, כדור נוצה ועוד, ומצבים של יחיד, אחד נגד השני, או זוגות. הקונספט תמיד בסיסי, אבל ביצוע מוצלח ייתן לנו חוויה נוספת לכל המשפחה, ומשהו להנות איתו בכיף. Nintendo Switch Sports מגיע ב-29 באפריל.

דיברתי על משחקי תפקידים מעניינים אמורים להגיע בקרוב ל-Switch, אך לא הזכרתי את העיקרי מביניהם וזה ש-Nintendo עושים לו הייפ כבר שבועות ארוכים. TRIANGLE STRATEGY קיבל במסגרת האירוע את הטריילר הסופי שלו, ואני מתרגש מאוד. אחד ממשחקי התפקידים הכי אהובים עלי היה Final Fantasy Tactics War of The Lions, הרימייק ל-PSP למשחק המקורי. אני ממש רוצה לראות איך הנוסחא הזאת תחודש ואילו אלמנטים מעניינים מחכים לנו בתוצר הסופי. TRIANGLE STRATEGY מגיע עבור ה-Switch ב-4 במרץ.

תוכן הרחבה נוסף למשחק המצליח Cuphead מגיע אלינו ממש בקרוב (לאחר שהוא נדחה כבר בעבר), ובנוסף לשלבים חדשים יש לנו דמות שחיקה נוספת. הכירו את גברת גביע (Ms. Chalice), ואני תוהה אילו יכולות היא תביא אל הקרב. ההרחבה היא תענוג לכל מעריצי המשחק, והזדמנות לכל מי שלא שיחק בו עד היום לקבל חוויה מלאה יותר. רק תיזכרו להישאר רגועים. Cuphead – The Delicious Last Course מגיע אלינו ב-30 ביוני.

לא לעיתים קרובות אנחנו מקבלים משחקים מהסוג הבא. סדרת משחקי Earthbound (אשר נקראה Mother במקור ביפן, אינני יודע למה) הם משחקים יוצאי דופן. עם חבורת ילדים בתור הגיבורים (ואני מתכוון ממש ילדים, גילאי 6-8) מערכת קרב מעניינת, וסיפורים שאינני יכל לתאר במספר מילים, הם צברו פופולאריות לאורך השנים במערב. במציאות אבל, מעט מאוד אנשים מכירים אותם, ופחות אף שיחקו בהם. אני מאמין ש-Nintendo ידעה זאת גם, ולכן כאשר היא הכריזה שהמשחק הראשון והשני מגיעים עבור שירות האונליין של ה-Switch ויהיה ניתן לשחק בהם ללא תשלום מעבר לתשלום הכללי על השירות, הם עשו בחוכמה. Earthbound 1 ו-2 זמינים כבר היום, וניתנה לכם הזמנות לשחק בהגדרה של קלאסיקה עלומה.

כמו בכל דיירקט קיבלנו לאחר מכן מבול של טריילרים קצרים על משחקים שמגיעים, ו-3 במיוחד תפסו את תשומת ליבי. הראשון הוא הגעה של Zombie Army 4: Dead War. סדרת משחקים זאת מהווה כנראה את היריבה הכי גדולה בתחום "השמדת יריבים מהגיהנום בהנאה רבה" אל מול DOOM, במיוחד המשחק השלישי והרביעי. נשקים מיוחדים, הרבה זומבים, והרבה הילוך איטי (המומחיות של המשחקים הללו). אני צופה הרבה גולגלות מתפצלחות וקריאות של כיף בעתידי. Zombie Army 4: Dead War מגיע ב-26 באפריל.

לאחר מכן הפתעה גמורה עבורי על משחק שהוא לא רימייק ממשחק ישן והוא לא IP חדש שמעתי עליו, GetsuFumaDen: Undying Moon. נראה שיש לנו פה Hack&Slash קלאסי ביפן העתיקה עם נשקים שונים, יצורים ענקיים, והרבה מאוד יופי חזותי. בטריילרים אנו רואים גם דמויות שונות ומספרי נזק, מה שמעיד כנראה על אלמנטים של משחק תפקידים עם עליית רמות/נשקים חזקים יותר או שניהם. עבורי זה עוד מחק מסקרן שנכנס לרשימה שלי. GetsuFumaDen: Undying Moon זמין כבר היום ל-Switch, ואני חייב למצוא לו זמן בהזדמנות.

השלישי היה משחק המכות החדש של האנימה הפופולארית Demon Slayers. אותה חברה שהביאה לנו את סדרת משחקי המכות Naruto Ninja Storm יצרה אותו, ומבט אחד בטריילר היה מגלה לכם את זה במיידית אם אתם מכירים אותם. המשחק הוא משחק מכות מוצלח למעריצים של הסדרה ולמי שאהב את מערכת הקרב של Naruto Ninja Storm, ואין לי המון מה להוסיף לגביו. Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Hinokami Chronicles (שם ארוך) מרביץ את דרכו ל-Switch ב-10 ביוני.

כמו כל חברה, Nintendo מעניקה לנו דברים שיעזרו להחזיק אותנו בין משחקים. מאז יציאת Mario Kart 8 Deluxe לפני כ-5 שנים, המעריצים מתחננים למשחק חדש בסדרה. ישנן שמועות כרגע שאנו נקבל הכרזה עליו בקרוב, ובינתיים Nintendo הכריזה על Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass DLC, מסלולים נוספים למשחק אשר מבוססים על מסלולים אהובים מההיסטוריה של הסדרה. אם אתם מאלו ששיחקתם Mario Kart לאורך השנים ומתגעגעים למסלולים הנוסטלגיים, זה יועד עבורכם. אני רק מקווה שאנו באמת נקבל הכרזה אמיתית בקרוב. Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass DLC מגיע אלינו ב-18 במרץ והזמנות מוקדמות פתוחות כבר היום.

הגענו לסיום, וכמו תמיד הסיום הוא גרנדיוזי. הרבה מאוד ציפו למידע נוסף על Breath Of The Wild 2, ואני חשבתי דווקא שאנו לא נקבל מידע הפעם. צדקתי. המשחק כנראה עוד בפיתוח ויעבור זמן לפני נראה עוד מידע קונקרטי עליו. אבל מה שכן קיבלנו היה עבורי מלהיב לא פחות. טריילר הכרזה ל-Xenoblade Chronicles 3! אני לרוב לא מרשה לעצמי להתלהב ככה, אבל משחק שלישי בסדרת משחקי התפקידים האלו זה חדשות מעולות עבורי. על פי הטריילר ומעט המידע שיש לנו עליו, הוא הולך להיות המשך עתידי לשני המשחקים הראשונים, והמשך יותר ישיר לסיום המשחק השני. למי עוד לא שיחק בהם, אני ממליץ בחום. Xenoblade Chronicles 3 מגיע אלינו בספטמבר.

וככה נגמר לו עוד דיירקט. תגידו לנו מה היה דעתכם עליו, ומאיזה משחקים התלהבתם. מחכים לכם בתגובות.

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה