Lock n’ Load – ביקורת למשחק Door Kickers: Action Squad

שימו אפוד והצטיידו ברימוני הלם, בואו לפרוץ דלתות ולהציל בני ערובה במשחק החדש Door Kickers: Action Squad

אין כמו שיתוף פעולה טוב בין שחקנים ולכן תמיד אהבתי משחקים שבהם אני וחברים שלי עובדים יחדיו כדי להשלים משימות בין אם זה Portal 2, Nine Parchments או המשחק החדש Door Kickers: Action Squad של Killhouse Games. אז מה משחק האינדי הקטן צופן בתוכו? בואו נגלה.

מה המשימה?

אתם מגלמים כוח משימה שנשלח למשימות בבניינים שונים. המשימה יכול להיות חילוץ בני ערובה, חיסול כל איום, ניטרול פצצה או מעצר. כל משימה תדרוש מכם אנשי צוות שונים בזמן שאתם מחפשים לחסל את כל האיומים שבשלב.

השלבים עצמם מורכבים מבניינים אליהם תוכלו לחדור באמצעות לבעוט בדלת, לקפוץ דרך החלון או לקפוץ דרך חלון עליון. זה מרגיש כמו פאזל שבו אתם צריכים לוודא שבחרתם את הנתיב הטוב ביותר והפעולה הטובה ביותר שבה תוכלו לחסל את כל המחבלים. לפעמים לשלבים יהיו אלמנטים שונים שידרשו מכם לפעול בצורה מסוימת או למהר, כמו קומה שלמה שתוצף במים, או מעליות ודלתות שזקוקים לכרטיס גישה.

המחבלים יכולים להיות פושעים עם מקלעים, דרום אמריקאים עם מצ’טה, בריונים משוריינים או מחסלים עם אקדחי Desert Eagle. כל אחד מהם מסוכן ולעיתים צריך מעט ניסוי וטעייה כדי לדעת איך מחסלים אותם.

במקרה תרצו קצת גיוון מכל 84 השלבים של המשחק, תוכלו לנסות את מצב המגדל הנצחי, שנותן לכם להמשיך להלחם עוד ועוד במעלה מגדל עד נשמתכם האחרונה, או לעשות את אותם 84 השלבים כעת עם אלמנט קושי חדש, זומבים! כל שלב כעת כולל זומבים או שערים לגהנום שיוצאים ממנו שדים להרוג אתכם. בנוסף, חלק מבני הערובה שתצילו עלולים להפוך לזומבים ולתקוף אתכם. זו דרך מתוחכמת לתת עוד תוכן לשחק עם עוד אתגר בלי צורך בשלבים חדשים.

מבחינת שלבים יש למשחק הרבה להציע, למרות שחלקם יכולים להרגיש טיפה חזרתיים ואפילו קשים מדי בשביל שחקן יחיד אבל בשביל זה יש חברים.

שמרו אחד על השני

Door Kickers: Action Squad מאפשר לכם לצרף חבר לוקלית או ברשת כדי שיעזור לכם במשימות. לפני כל שלב שניכם (או לבד) בוחרים את סוג השוטר שלכם, הנשקים שלו, האביזרים הנלווים וכלי מיוחד.

אתם יכולים לבחור חייל סער שמצויד במקלע ומהיר על הרגליים, פורץ שמצויד ברובה צייד ויכול לשבור דלתות בקלות, תצפיתן שמסוגל לזהות מחבלים מאחורי הדלת ולחזק את היחידה כולה, מגן שמצויד עם מגן משורין ואקדח, סוכנת שמצוידת באקדח וסכין, והבחור שכבר סיים משמרת ונאלץ לבוא למבצע שהוא חייל סער עם כלים קצת יוצאי דופן בתחתוני הבוקסר שלו.

כל חייל אתם יכולים לשפר את היכולות שלו ככל שתשמשו בו ביותר משימות. אתם גם יכולים צייד את הלוחמים שלכם ברימוני הלם, עשן וכל מני כלים שיעזרו לכם לחסל את האויבים. ככל שתקבלו יותר כוכבים במשימות שלכם, תוכלו לרכוש יותר נשקים ואביזרים שיעזרו לכם להשלים את המשימה.

עם כל הריגה, שחרור בת ערובה או פעולה מוצלחת בשלב, אתם מקבלים נקודות שבהם תוכלו להשתמש כדי לקבל ריפוי, עוד שריון, להחיות חבר, חיים נוספים עבורכם או כלי מיוחד שבחרתם עבור הגיבור שלכם בתחילת השלב, וזה יכול להיות צלף שיחסל עבורכם איום, מסור לפריצת דלתות וכל מי שעומד מאחוריהם, או כלי נשק עוצמתיים.

עם כל הנשקים של המשחק והאפשרות לבחור גיבורים שעובדים בסגנונות שונים עם כלים שונים, הייתם מצפים לטקטיות לוחמה טובות במשחק מרובה משתתפים, ולמרות שישנם רגעים כאלו כמו לפרוץ דרך החלון העליון בזמן שחבר שלכם נכנס דרך הדלת, המשחק לא לגמרי מאפשר את החופש הטקטי הזה במשחק, וזה בעיקר בגלל שהמסך לא מתפצל- אתם והחבר שלכם צריכים להיות על אותו המסך כל הזמן אחרת המסך לא זז, וזה יכול לגרום למספר פעמים לא טובים בהם אויב צץ פתאום מחוץ למסך ויורה בכם.

זה גם מאוד מאכזב כי בזמן שעדיין יש קצת טקטיות ועבודת צוות, המשחק מפספס הזדמנות נהדרת לגרום לכם להרגיש באמת כיחידת הצלה. רק תתארו לכם שאתם פורצים דרך חלון בצד הרחוק ביותר של השלב ולפלס את דרככם עד החדר האחרון רק כדי שאתם והשותף שלכם תוכלו להפתיע את מי שבפנים. זה יכול להיות אפי. תדמיינו Rainbow Six Siege רק בדו מימד מפוקסל. בנוסף, זה גם קצת מאכזב שאתם אמורים להיות יחידה ובעצם זה רק עד 2 שחקנים, אבל זה הגיוני בהתחשב שאין פיצול מסך. לפחות אפשר לשחק על הספה עם חברים שלכם.

להראות ייצוגיים

התצוגה הכללית של המשחק היא תצוגה טיפוסית לסטודיו אינדי, גרפיקה מפוקסלת צבעונית שמצליחה להראות יפה. חלק מהאפקטים של התאורה בחדרים מסוימים, מזג האוויר שבחוץ והמים כשקומה מוצפת הם אפקטים יפים לעין ובהחלט מוסיפים לקסם המשחק. אבל הגרפיקה כן יכולה להקשות לפעמים בזיהוי בני ערובה או מחבלים ולכן תמצאו את עצמכם לפעמים יורים ומחסלים בן ערובה בטעות.

הסאונד הוא ככל הנראה החלק המגניב ביותר במשחק תודות לדיבוב מצחיק של הגיבורים שלכם ומוזיקה די אדירה ברוח שנות התשעים והשמונים כמו בסרטים של ברוס ויליס וארנולד שוורצנגר. אין יותר מדי גיוון במנגינות אבל הן כולן מגניבות, קצביות ולגמרי מכניסות אתכם לרוח של הצלת בני ערובה וחיסול איומים.

סיכום

שחקנים שרוצים משחק קטן ומבדר שיאפשר להם לעבוד יחד עם חברים שלהם, על הספה או ברשת, יהנו על בטוח מ-Door Kickers: Action Squad רק תצפו לקצת תסכול וקצת הגבלה.

Door Kickers: Action Squad

התוכן - 9
המשחקיות - 7.5
התצוגה הכללית - 7

7.8

טוב

Door Kickers: Action Squad הוא משחק די טוב בשביל לשחק לבד או עם חבר, אבל המשחק יכול היה להיות הרבה יותר טוב עם מספר שינויים לתצוגה והמשחקיות

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *