דמבו חוזר בטריילר ופוסטר חדשים ללייב אקשן

“דמבו”, הקלאסיקה של Disney משנות ה-40 חוזרת בגרסת לייב אקשן עם טריילר ופוסטר חדשים.

את גרסת הלייב אקשן של “דמבו” כתב אהרן קרוגר שידוע בעבודותיו על כמה מסרטי רובוטריקים ו”הרוח במעטפת”. לצידו יביים את הסרט הבמאי טים ברטון שידוע בטון אפלולי בסרטיו (“חתונת הרפאים”, “אליס בארץ הפלאות” מ-2010). בסרט ישתתפו שחקנים שכבר עבדו עם ברטון בעבר כמו, מייקל קיטון, אווה גרין ודני דה ויטו, אליהם יצטרף קולין פארל שזו הפעם הראשונה שהוא יעבוד עם הבמאי.

גרסת הלייב אקשן של “דמבו” תעקוב אחר Holt Farrier (פארל) כוכב קרקס לשעבר ואב יחיד שזקוק לעבודה כדי לפרנס את ילדיו, ג’ו (פינלי הובינס) ומילי (ניקו פארקר). המעביד שלו לשעבר מקס מדיסי (דה ויטו), מעסיק אותו כמטפל של פיל צעיר עם אוזניים ענקיות בשם דמבו. בזכות אוזניו דמבו מצליח לעוף, מה שהופך אותו לאטרקציה מספר אחת של הקרקס. אך לא הכל טוב ויפה לפיל הצעיר, כשיזם בשם V.A. Vandevere (קיטון), מעוניין לקחת אותו למיזם הבידור שלו, שם מתגוררת האמנית המקסימה והמרהיבה קולט מרשאנט (אווה גרין). צפו בטריילר המלא:

 

בשונה משאר גרסאות הלייב אקשן ש-Disney הפיקה לסרטיה בשנים האחרונות, בסרט Dumbo העלילה משוכתבת לגמרי. עד כה היו שני סוגים של עיבודים לסרטים המקוריים: מעין סרט המשך לסיפור האנימציה המקורי, כמו “כריסטופר רובין” ו”אליס בארץ הפלאות” (שגם אותו ברטון ביים) או גרסה מצולמת לסיפור המקורי עם שינויים קלים, כמו “סינדרלה” ו”היפה והחיה”. בניגוד לשני הסוגים האלה, ב-Dumbo קרוגר כתב את העלילה מחדש ואפילו הוסיף דמויות חדשות שלא היו בסרט המקורי. עם זאת ברטון וקרוגר לא שכחו את המקור ובמהלך הסרט אפשר לראות מגוון רמיזות לדברים שהיו בסרט של 1941.

אמנם דמבו הוא לא הסרט הכי פופולרי של Disney והוא גם לא העיבוד היחיד ללייב אקשן שנקבל השנה, אך נראה שהאווירה שכל כך מזוהה עם הבמאי טים ברטון ועבודותיו, צוות השחקנים החביב והעלילה החדשה יכולים לגרום לגרסה המציאותית לזכות באהבת הקהל, לגרוף סכום בקופות ואולי להחיות מחדש את הסיפור הישן של דמבו הפיל המעופף.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה