עושים סדר: Marvel הכריזה על ציר זמן רשמי

אחרי 19 סרטים ויקום סינמטי מסועף, אולפני Marvel עושים לנו קצת סדר ומכריזים על ציר הזמן הרשמי בו מתנהלים כל הסרטים ביקום הקולנועי שובר הקופות, לרגל חגיגות 10 השנים להקמת הסטודיו והיקום.

ציר הזמן של ה-MCU היה מקור למחלוקת בין חלק מהמעריצים עקב חוסר דיוקים כאלו ואחרים בתאריכים ובשנים בין סרטים מסוימים, וכעת האולפנים החליטו לעשות שלום בית וקווין פייגי (המפיק ונשיא אולפני Marvel) הכריז רשמית כי הסדר בו מתנהלים הסרטים של היקום הסינמטי הוא:

  • 1943-1945: קפטן אמריקה: הנוקם הראשון
  • 2010: איירון מן
  • 2011: איירון מן 2, הענק הירוק, ת’ור
  • 2012: הנוקמים, איירון מן 3
  • 2013: ת’ור העולם האפל
  • 2014: קפטן אמריקה: חייל החורף, שומרי הגלקסיה, שומרי הגלקסיה חלק 2
  • 2015: הנוקמים: עידן אולטרון, אנטמן
  • 2016: קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים, ספיידרמן: השיבה הביתה
  • 2016-2017: דוקטור סטריינג’
  • 2017: הפנתר השחור, ת’ור ראגנרוק, הנוקמים: מלחמת אינסוף.

החשיפה מגיעה במסגרת הספר “Marvel Studios: The First 10 Years” שחושף פרטים וראיונות בלעדיים מהסטים של הסרטים, ופרטים מאחורי הקלעים שלא נחשפו עד היום, ולמעשה נותנים למעריצים את האפשרות להציץ לבניית היקום העצום והאהוב הזה.

נראה שציר הזמן נכתב לפני יציאת הסרט “אנטמן והצרעה” שיצא במהלך השנה, מאחר ואינו מופיע בציר הזמן, אך ניתן לשער כי הוא מתרחש במקביל לסרט “הנוקמים: מלחמת האינסוף”, עקב סצנת הפוסט-קרדיט שלו שמתקשרת לאותם האירועים.

בנוסף אחד השינויים העיקריים בציר הזמן הוא ההזזה של “דוקטור סטריינג’“, שעד לא מזמן נחשב מבחינת המעריצים שהתרחש בין השנים 2015-2016, אך ככל הנראה השינוי הוא כדי לתאם את הופעת האורח שלו בסרט “ת’ור ראגנרוק” ולא ליצור הפרשי שנים בלתי סבירים בין האירועים.

ציר הזמן הרשמי החדש אינו כולל בתוכו כל מדיה שאיננה סרטים באורך מלא ששוחררו לקולנוע, כלומר הוא אינו ממקם בתוכו את הסדרות המתרחשות ביקום הסינמטי, עם הנעדרת הבולטת ביותר- “סוכני ש.י.ל.ד”, שמתנהלת כמעט במקביל לסרטים כבר מהעונה הראשונה.

למרות זאת, על ידי הרפרנסים בפרקים של הסדרה (ושל הסדרות האחרות שהן חלק מהיקום המורחב), ניתן למקם אותם בערך לפני או אחרי סרט מסוים וליצור מעין ציר זמן מורחב לכל המדיה הקשורה ביקום הקולנועי, אך עד שהאולפנים לא יכריזו, הוא לצערנו לא יהיה רשמי.

אבל כמו תמיד, למרות שהציר הרשמי פותר בעיות מסוימות, הוא יוצר בעיות אחרות, כמו למשל העובדה שהסרט “הפנתר השחור” מתרחש שנה לאחר “קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים”, מה שיוצר חלון זמן משמעותי בו המלך טצ’אלה בעצם השאיר את וואקנדה ללא מלך במשך שנה, ממותו של אביו עד הכתרתו בסרט הסולו שלו.

אבל מה לעשות, נראה שכל יקום סינמטי שדורש תשומת לב מירבית לתאריכים ומתרחש לאורך תקופה, באיזשהו שלב יהיו בעיות תאימות בתאריכים, והמעריצים ייאלצו לחיות עם זה.

עוד לא ידוע אם השמועות על כך שסרט הנוקמים הבא עתיד לעסוק בנסיעה בזמן נכונות, והסרט אולי עתיד לשנות את ציר הזמן בצורה זו או אחרת, אז עד ליציאתו, ניאלץ להסתפק בטיימליין הרשמי הזה.

אודות צוק עין אלי

חולה הארי פוטר, Assassin's Creed, מתמכר סדרתי לסדרות ושחקן PS4 במעט הזמן והחיים שיש לי. הדדפול הישראלי וכתב קולנוע.

השאר\י תגובה