Dying Light – סיקור המשחק

Dying Light – משחק הזומבים המיוחל ביותר של 2015, ו…של 2014.   Dying Light הוא משחק הרפתקה ואקשן בעולם שעליו השתטלטו הזומבים.המשחק מבוסס על אלמנטים של פרקור, ועוד איזה פרקור. השחקן יכול לבחור בין אם להילחם בהמון זועם של עשרות זומבים עם מקל, לבין אם לברוח, לטפס על הקיר, ואז לגג, מגג לגג, ואז לעוד גג, ולהתחמק. והמשחק נותן הרבה אפשרויות לדרכים בהם השחקן יכול לפעול. אחרי הכל, זה משחק עולם פתוח, וזו המטרה, נכון? ואם אתם חושבים שהיוצרים, TechLand,  ניסו להתמקד רק על גרפיקה ולחימה… אתם טועים, כי העלילה היא אחת ההפתעות הגדולות של המשחק.
dying-light (1)
העלילה

אז, איפה להתחיל? בהתחלה, כמובן. אנו משחקים בדמות בשם קייל קריין. קייל קריין הוא סוכן GRE,  ארגון הנלחם בטרוריסטים ומנסה להחזיר את הסדר לעולם. בתחילת המשחק ניתנה לקייל משימה למצוא טרוריסט אשר קיבל גישה לקובץ מסוכן, ובידיים הלא נכונות, שחרור הווירוס שבקובץ יכול לגרום למחלה להתפשט, מה שיוביל לכאוס עולמי. מסתבר, שקייל איחר טיפה. המחלה התפשטה בעיר חרן, טורקיה. קייל נמצא במטוס של ארגון ה-GRE, וממנו הוא צונח אל העיר, שם נתקל בצרה.

כשקייל נוחת ברחוב, מקיפים אותו מספר פושעים, בנדיטים, קרימינלים, תקראו לזה איך שאתם רוצים. הם מאיימים עליו ומכים אותו. למזלו הרב, באים לעזרתו שני שורדים – ג'ייד ואמיר,  המצילים אותו מהבחורים. בעודם בורחים, אמיר ניסה להחזיק את הדלת בכדי לעקב את הזומבים, ולמזלו הרע, הוא לא הצליח להחזיק אותה לזמן רב, והזומבים..אממ..טרפו אותו. כשקייל מתעורר הוא מוצא את עצבו במגדל כלשהו. אחרי שקייל מדבר עם מספר אנשים, מפנים אותו למשרד ה"בוס",  שם הוא פוגש את ראים, וראים מסביר לו שהוא לא הבוס, והבוס הוא בעצם ברקהאם.
ראים שולח את קייל להחליף בגדים ולפגוש אותו על הגג.וכך קייל עושה ושם ראים מאמן את קייל בריצה ובטיפוסים.

העלילה העיקרית היא היחס בין קייל לשורדים ול-GRE.

 

לצפייה בטריילר של העלילה, תבדקו את הסרטון:

dying-light

המשחקיות

במילה אחת: וואו!
אף על פי שזה בדיוק מה TechLand הבטיחו לנו והראו לנו בטריילרים ובהצגה הראשונית של Dying Light, הגיימפליי(המשחקיות) היה הפתעיה גדולה,  משמחת ומעל הכל – מושלמת. עבר זמן רב מהפעם האחרונה בה שיחקתי במשחק כל כך חלק, בשתי נקודות מבט:
הפרקור – הגיימפליי הכי חלק מאז Mirror's Edge.הזומבים – הגיימפליי הכי טוב ומהנה מאז Dead Island ו-Dead Island 2,  שהיו פחות או יותר אותו דבר. יש כל כך הרבה מקומות שאפשר לרוץ בהם, כל כך הרבה בתים שאפשר לעלות עליהם, וכל כך הרבה זומבים שאפשר להרוג במאות דרכים שונות! בהקשר לזה, Dying Light מציג מבחר ענק של אנימציות מרחיקות לכת. אנימציות כגון הדמות שמגנה על פנייה כאשר היא יוצאת החוצה והשמש מסנוורת אותה, כאשר היא נופלת וכו'. בעיקר ההתמקדות של היוצרים באנימציה הייתה על הפרקור, ובצדק! הפרקור הוא חלק ממש חשוב מהמשחק…אם לא הכי חשוב. לחימה בזומבים נהייתה הרבה יותר מעניינת ממשחקי זומבים אחרים בזכות האנימציה המדהימה של Dying Light, המאפשרת לשחקן להתענג מהפיזיקה המציאותית של הזומבים כשהם נופלים כשהשחקן מרביץ להם, או כשהם מנסים להיות טובים בפרקור ולטפס מעל קיר, ואז מחליקים ממנו. הקפיצות, הטיפוס, הלחימה, הריצה – הכל נראה מושלם עם האנימציות והפיזקה של Dying Light!

בנוסף לכך,  יש עשרות דברים שאפשר לעשות ב – Dying Light, כשאתם לא נמצאים במשימה. אפשר פשוט לרוץ ולהרוג זומבים, אפשר למצוא "אזורים לא מוגנים", להשתלט עליהם,  ולהפוך אותם למוגנים. מידי פעם תיתקלו בשורדים שייזדקקו לעזרה,  ואם תחליטו לעזור להם – תקבלו כסף או נשק, ואם תתעלמו – תקבלו מצפון. חתיכת מצפון. לפעמים גם יעבור מעל העיר מטוס שיפיל קופסאות,  עם מגוון של דברים מועילים,  כגון: תרופות,  אוכל,  נשקים, כסף ועוד…אל הקופסאות תצטרכו להגיע בהקדם האפשרי,  מכיוון שיש עוד אנשים,  לא נחמדים,  שיירצו לקבל את מה שיש בקופסאות, והם יעשו הכל כדי לקבל אותן. הכל. במיוחד אם הם ייצטרכו להרוג אתכם.

יכולות – ב -Dying Light,  כמו ברוב משחקי האקשן,  זומבים,  הישרדות ו"Sandbox",  יש דבר הנקרא "עץ יכולות",  ושם 3 קטגוריות: הישרדות,  זריזות וכוח. בכל אחת מהקטגוריות יש "עץ יכולות", בהתחלה אתם מקבלים את היכולת הראשונה, שבאמצעותה תקבלו גישה לעוד יכולות.
מלאכה(Crafting) –  כמובן,  כמו ברוב משחקי ה"Sandbox",  יש דבר הנקרא נלאכה – השחקן צריך לאסוף פריטים,  חלקים וחפצים כדי לעשות מהם משהו אחד שימושי. לדוגמה,  אם לשחקן יש אלכוהול וגזה(תחבושת),  הוא יכול ליצור סוג של "ערכה לעזרה ראשונה" , להשתמש בה,  ולמלא את החיים שלו.
הנשקים – הנשקים בהם תוכלו להשתמש ב-Dying Light הם בעיקר נשקי לחימה כגון:  אלות בייסבול,  צינורות ברזל,  פטישים,  סכינים ועוד נשקים כבדים. מידי פעם תוכלו למצוא במשחק אקדח, אך זה קשה מאוד מכיוון שהאקדחים הם מאוד נדירים. האקדחים, הרובים וכדומה הם נשקים מאוד עוצמתיים, אך גורמים להמון רעש ומושכים את תשובת ליבם של הזומבים בטווח די רחוק.

המשימות והמשימות הצדדיות(Quests And Side Quests) – המשחק עובד על מערכת של קווסטים,  או במילה אחרת משימות.  יש את המשימה העיקרית,  ויש את המשימות הצדדיות.  ברגע שאתם מסכימים לעשות משימה צדדית , היא תישאר אצלכם בצד בתפריט המשימות. בכל רגע אתם יכולם לבחור אחת מהמשימות ו"לעקוב" אחרייה , כך המשחק יבין במה השחקן רוצה להתמקד,  וייתן לו הוראות.
DyingLight_E3_final (4)
Good Night,Good Luck – אז מה זה אומר בעצם?  המשפט הזה הוא המוטו העיקרי של Dying Light , ואפשר לפרש אותו כך: "אם יש לך מזל טוב,  הלילה שלך יעבור טוב",  או: "אם הלילה שלך עבר טוב,  אז כנראה שיש לך מזל טוב". המשחק מנסה להתמקד בחווית השחקן בלילה,  בהתחשב במוטו,  ובשם המשחק: "אור גוסס"-נהיה חשוך.

הלילה ב-Dying Light הוא אכן החלק הכי מאתגר במשחק. קודם כל,  נהיה ממש חשוך ובקושי אפשר לראות. אחר כך באים יותר זומבים בלילה, ויש יותר סיכויים שיקיפו אתכם ואז יהיה ממש קשה לשרוד. ואם זה לא מספיק – בלילה יוצאים זומבים מוטנטים שיכולים לקפוץ ממש גבוה,לרוץ במהירות מטורפת וכמות הכוח שלהם היא פשוט ענקית ביחס לכוח של השחקן,  במיוחד בתחילת המשחק. יש עוד מספר סוגי זומבים-מוטנטים-מחרידים, אבל אני אשאיר את הגילויים האלה בשבילכם .טיפ קטן – כמובן שבגלל שזה עולם פתוח,  יש לכם את האפשרות לוותר על כל ה"כיף" (האימה!)  הזאת וללכת לישון במיטה חמימה עם דובון הצעצוע שלכם. לילה טוב!


dying-light-248732545269799_854105431_o
יש את זה ביותר יפה? –
הגרפיקה


יש כל-כך הרבה מה להגיד על הגרפיקה,  אז נתחיל מהדברים הקטנים.
הטקסטורה- Dying Light הפתיע אותי עם כמות הפרטים שיש בטקסטורות,  דבר שלא ראיתי מאז GTA V ן – Watch Dogs. אני מדבר על הזבל שבפחים,  אני מדבר על הפרטים בדמויות, על הגרפיטי והקשקושים על הקירות,  הדם,  הגופות,  הבתים,  הדשא,  הנוף – כל זה מעביר תחושות חזקות, הרגשה שכל מה שקורה במשחק הוא אמיתי,  גורם לך להרגיש שאתה נמצא בתוך המשחק,  שאתה הוא הדמות הראשית,  והעובדה ש-Dying Light הוא מנקודת מבט ראשונה,  של גוף ראשון (FPS) ,  גורם למשחק להרגיש אפילו מציאותי יותר. המשחק נראה מדהים בקונסולות ה"דור הבא",  ואני יכול להבטיח שחווית המשחק עם שלט מולר מסך טלוויזייה גדול,  תשנה את הצורה בה אתם מסתכלים על המשחק, ותהפוך את המשחק לדבר ענקי ובלתי נשכח. הגרפיקה הכללית היא לא פחות מפורטת מהטקסטורות, והכוונה היא בצללים, השתקפות השמש,  המים,  הלילה,  העשן,  השמיים,  ומידת המציאותיות הכללית הם פשוט מעבר למעולה!

הגרפיקה במשחק היא יותר מ"נתונה לשהוואה" עם GTA V. הגרפיקה במשחק היא אכן מתחרה מצויין לגרפיקות של משחקים גדולים אחרים. באופן אישי,  חוויתי את Dying Light במחשב (שיחקתי שעות רבות ורוב הזמן פשוט התרוצצתי והרגתי זומבים), והגרפיקה במחשב היא מדהימה. הגדרות הגרפיקה במשחק שלי היו על Medium,  והמשחק כבר נראה יותר טוב מבפלייסטיישן 4. המשחק עבד די חלק במחשב שלי,  חוץ מכמה ירידות של פריימים לשנייה אחרי שאני נכנס למשחק,  אחרי שאני מקבל גישה,  או נכנס לאזורים אחרים,  לא באמת חשתי בלאגים מציקים שמפריעים ומורידים מההנאה שלי.
חשוב לציין:מאוד חשוב שמפרט המחשב שלכם יהיה טוב ורחב בשביל להריץ את המשחק ב-HIGH ולחוויה הכי טובה.


Dying-Light (2)

שמעתי נכון? – הסאונד

הסאונד ב-Dying Light הוא חלק וסגנוני. הנהמות של הזומבים, צלילי הציפורים,  המטוסים,  הקראנץ' הנחמד כששוברים לזומבי את הגולגולת…כל זה ועוד מאות צלילים מציאותיים,  מרגשים,  מעוררי השראה ומפחידים.

פס הקול ב-Dying Light הוא די טוב, אך לא תמיד תשימו לב אליו, וזה מרגיש שאין מבחר גדול של שירים ומנגינות. לעומת זאת,  פס הקול אכן נמצא ב-Dying Light והוא מספק ,מעביר צמרמורת,  וברגעים מסויימים מתנגנת מוזיקת אקשן הנותנת אנדרנלין,  מוזיקה שקטה שמרגיעה כשאין סכנה,  ועוד הרבה סוגי מוזיקה למגוון של סיטואציות. הסאונד הוא ממש מושך וממש מציאותי. אפשר גם לשפר את החוויה באמצעות לבישת אוזניות,  ככל שהאוזניות יותר איכותיות,  כך ההרגשות הן יותר טובות בזמן המשחק.

 

 

כל זה…עם חברים?!?-מולטיפלייר

ב-Dying Light ניתן לשחק במצב מרובה משתתפים,  ב-CO-OP,  מה שאומר שקבוצת אנשים משחקים באונליין ועובדים ביחד כדי לעבור משימות. אפשר להיות ביחד עם עד 4 אנשים ולעבור את המשימות העיקריות והצדדיות של העלילה ביחד.

לרוץ, לקפוץ, לחסל זומבים, לצחוק, לצרוח, וליהנות מ-Dying Light עם חברים…מידי פעם להתחרות איתם בכמות הזומבים שאתם הורגים או במירוצים או בכמות הפריטים שאספתם…מה יכול להיות יותר כיף מזה?! שום דבר! אלא אם כן, כמובן,  היה מיני-גיים כלשהו שבוא החברים משחקים אחד נגד השני…רגע…יש?!
maxresdefault (3)
Dying Light – תהיה הזומבי – ההרחבה הראשונה של Dying Light, שבאה עם גרסת ההזמנה המוקדמת של המשחק,  מאפשרת לשחקנים לחוות משהו חדש, מקורי וטרי. Be The Zombie מאפשר לקבוצה של 4 חברים להיכנס לשרת אחד, שם באופן אקראי נבחר אחד השחקנים, ואותו שחקן יהיה זומבי מוטנטי עם כוחות על,  שמטרתו להרוג את חברין 10 פעמים.

קבוצת שלושת השורדים מוכרחת להרוג את הזומבי המוטנטי מספר פעמים כדי לנצח. החבר שלכם,  ש"יגלם" את הזומבי יוכל לצאת ולתקוף רק בלילה. יש שתי דרכים להביס את המוטנט: לסנוור אותו עם פנס אולטרה-סגול,  כדי לשרוף את העור שלו,  או פשוט לנסות להרביץ או לירות בו, מה שייקח הרבה זמן והרבה מאמץ.


 

 

להנחות על משחקים, כנסו ל-CDKEYHOUSE
CDKEY2

אודות דני

השאר\י תגובה