Total War: Attila- סיקור הצצה מוקדמת

ATTILAHeader

“לא הייתי קורא ל-Total War: Attila הרחבה,” אמר ג’אנוס גאספאר, הבמאי הראשי של המשחק Total War: Attila. “זה דבר חדש לגמרי.” ההבדל הוא קטן, אבל בהחלט נראה. Total War: Attila רץ על מנוע מעט משופר מזה של Total War: Rome 2, הנקרא Warscape. אבל בשביל Creative Assembly, מפתחת המשחק, זהו לא Total War: Rome 2 Fall of the Samurai. זהו דבר חדש.

אולי יש משהו בדברם. Total War: Attila מציע כמה סדרות משימות, והקרב בו משופר, מחזרתו של עץ המשפחה, עד למודל משופר במיוחד של מלחמת מצור. למרות זאת, Total War: Attila עושה דברים שלעולם לא נוסו בסדרת המשחקים בעבר. לדוגמה, אתם יכולים להתחיל במעמד של כוח, והמטרה שלכם היא לשמור מכל משמר על השטח הקיים שלכם במקום ללכת ולכבוש מדינות אחרות.

Total-War-Attila-08

Total War: Attila מספר את סיפורו של אטילה ההוני, אך מתחיל בשנת 395 אחרי הספירה, יותר מ-360 שנה לאחר סיום סדרת המשימות הראשית של Total War: Rome 2. האימפריה הרומית מחולקת לשני חלקים, מערב ומזרח, והאומות המחולקות האלו מכסות את רוב שטחה של אירופה ואף מעבר לכך. הם גדולים וחזקים, ולא נראה שייפלו בקרוב. Creative Assembly קוראת לאימפריה הרומית המערבית כנקודת ההתחלה ה”אגדית” הראשונה שלהם. בחרו בהם ותוכלו להתחיל עם טריטוריה אדירה והמונים של חיילים. אך התחלה זו רחוקה מלהיות התחלה חזקה, מפני שתהיו מוקפים באויבים מכל הצדדים.איפה תוכלו לוותר על אדמתכם? היכן תצטרכו להגן, לא משנה מה התוצאות? עם משאבים מוגבלים וכוח הנסמך על שכירים ברברים ללא משמעת, תצטרכו לעשות בחירות משמעותיות, שיכולות לגרום לכם להפסיד או לזכות בממלכתם בחזרה.

בתוך כל סערת הכוחות הזו, נולד Attila. מפתחת המשחק Creative Assembly לא הראת את ההונים בפעולה, אך זה מאוד ברור שהגעתם תהיה אפוקליפטית בתוך אירועי המשחק. בנקודה זו של ההיסטוריה, רומא והשבטים הברברים המקיפים אותה הם בעיקר נוצרים. “הנוצרים המוקדמים האלה הסתכלו על אטילו ועל האירועים שהביא כפרש האפוקליפסה,” אמר גאספאר, כשהוא מתייחס לנבואה בספר ההתגלות, הספר האחרון בברית החדשה. “הם הגוח הגדול ביותר שהניע את רוב השבטים הברבריים אל גבולות האימפריה הרומית.”

שבע הקערות של זעם האל, המופיעות בספר זה ומתארות את האפוקליפסה באחרית הימים, מגדירות את שלבי המשחק. “מישהו יוולד, מישהו יבוא, מישהו יביא את סוף הימים,” אומר גאספר. “כשקערות אלו יגיעו, כמו שהאומנים אומרים לעיתים קרובות יותר ויותר, אטילה בסופן ינהיג את הפרשים.”

Total-War-Attila-09

מפת המשחק היא התפתחות של מפות Total War: Rome 2, המציגות דגמי ערים מוקטנים בצורה מפורטת להפליא. גם המצלמה קיבלה שדרוג, והיא נותנת את האפשרות להתרחק כדי לראות כמעט את כל האימפריה שלכם על המסך. זהו הוא שינוי גדול, אבל הוא אחד שגורם לעולם המשחק להרגיש קצת פחות סגור.

מאפייני המשחק האחרים הם קצת יותר דרמטיים. ישנו את הדבר הברור ביותר: עצי המשפחה בחזרה מפתיעה. “אנחנו לקחנו מאפיינים המבוססים על המשחק שמנו אותם בצד,” אמר גאספאר, שמתייחס ל-Total War: Empire כדוגמה למשחק גדול מידי למאפיין זה. למרות זאת, על אטילה הוא מדבר בדרך שונה, הוא יותר ממוקד, בעיקר בזמנו. בכך, ההתקדמות המשפחתית הופכת לבטוחה בחזרתה.

שחקנים לא רק יוכלו לקבוע את יורשם, להינשא לרווקים שלהם ולנווט את תככיהם הפנימיים, אלא גם למנות מושלים, גם מתוך המשפחה וגם מחוצה לה. אנשי מדינה אלו קשורים רק למחוז אחד, כישוריהם מציעים בונוסים לאזורים שעליהם הם ממונים. הם גם מתנהגים כגנרלים לכוחות חונים של האימפריה, ומציעים הגנה נוספת למחוזים מאויימים. “שימו גנרל ברמה עשר למחוז כל שהוא, והוא יוכל לספק הגנה מאוד טובה עם הכישורים והיכולות שהשיג.” אומר גאספאר.

כדי להתנגד לאסטרטגיה זו, אסטרטגיות מצור הונפקו למשחק. “בעבר מצורים היו מאוד סגורים, ויחסית קצרים ביחס לקמפיין. כעת, מצורים יכולים להמשך שנים.” אורך המצור יכול להשפיע על פוטנציאל ההגנה של המחוז עליו הוא נקבע. תקפו ישירות והישוב יהיה מאתגר לתקיפה. אך אם תחכו כשישה או שבעה תורות, והם יתחילו לדעוך. “יש גופות בכעל מקום, וכמה מהבניינים הרוסים. בנקודה הזאת ואילך יהיה קל יותר, או שתוכלו לחכות אפילו יותר. אך תוכלו לקבל הסלמה כואבת מפתחים לא צפויים.”

twa_battle_siege_fire

בדיוק במצב זה נאלצנו לשחק בדמו של Creative Assembly. הדמו הציג קרב יחיד נגד תוקפים אכזריים. הקירות התפרקו, הבניינים היו שבירים וכוחותינו היו קטנים ביותר. היה זה הפסד אמיץ, כוחתינו המתפוררים נאלצו לסבול מכות כואבות ונשנות מאשר שיכלו לספוג. אך כמה מכוחותי הצליחו לשרוד, בתודה למחסומים החדשים. לפני שתלחמו, אתם תוכלו מקם מסבר מוגבל של מחסומים במהלך מקומות מסומנים. יחידות יוכלו לעבור כדי לתפוס את המקומות הללו. אך לתוקפים ייקח זמן לדחוף את מחסומים אלו, אבל התזוזה יכולה לגרום להאטה בכניסתו לעיר, או לכניסה במקומות חסרי הגנה.

כאן נבחנת האינטליגנציה המלאכותית של Total War :Attila. בכמה הקרבות בהם התניסתי נגד המחשב, הוא הצליח להתנגד לניסיונתי לעצור אותו. אך שחקנים המכירים את המערכת מהמשחקים הקודמים יוכלו להסתגל בקלות יותר. Total War היא סדרה שהתמודדה תמיד באינטליגנציה המלאכותית שלו, ואנו מקווים שהתוסף החדש הזה לא יוכיח את רעתו של המשחק.

2670597-feature_totalwarattiladevcommentary_gs

אם מצור במהלך שנים רבות זה לא ממש מה שאתם מחפשים, ישנן דרכים נוספות להחליש את אויביכם. כשהעולם מגיע לכיוון העידנים החשוכים וההתיישבויות הגדולות מתמלאות באנשים, המקומות המלוכלכים והעניים של האימפריה הופכים לדאגה עיקרית. בעבר, התמלאות שכזאת הייתה חלק משמחתו של גנרל המחוז. אך כעת היא הופרדה, מצבים עניים יכולים להוביל למחלות, כל אחת עם זיהומים והשפעות שונים וברמות שונות. הסוכנים שלך יכולים לבנות התמלאות שכזאת, והיחידות שלך יכולים להידבק במחלות. “אם אתם לא זהירים לגבי המחלות,” אמר גאספאר, “אז כל האימפריה שלכם יכולה לאט לאט לעצירה. או שתוכלו לעשות כך לאדם אחר.”

הטריק הנוסף של Total War: Attila הוא להתכחש לכוחות האויב. אם אתם מתמודדים נגד כוח שלא ניתן לעבור אותו, אתם תוכלו לשרוף את דרככם. “אתם יכולים להעלות יישוב באש ולהרוס אותו, אם תרצו לעשות זאת מרצון אתם תקבלו קצת כסף, אך הישוב הזה לא יהיה פעיל. זהו יהיה טריטוריה נטושה. שום יישוב לא יהיה שם.” יישובים אותם תעלו באש אכן יוכלו להבנות שוב, אך זהו תהליך גוזל זמן וכסף. למרות זאת, הסימן השומם שהוא משאיר הוא המראה המתאים ביותר לכל צבא אפוקליפאי.

700px-TWA_Faction_ERE_final

בסך הכל, Total War: Attila הוא הצעה מוזרה. המשחק מרגיש מאוד מחובר, קרוב ומשופר יותר ממשחקים קודמים, אך הוא גם מרחיק עצמו מ-Total War: Rome 2, למרות הדמיון בין עיצוב היחידות והסביבה. המשחק מנסה דבר שונה, גם אם הוא משתפר בדברים שהיו כבר קודם. לבסוף, הוא הוסיף והציג מחדש מערכות שיוכלו לספק את כל שחקני Total War: Rome 2 המאוכזבים, או המעריצים המושבעים.

המשחק זמין כעת להזמנה מראש למחשב האישי, ויושק בשבעה עשר לחודש פברואר, 2015. בנוסף, ישנה הטבה נוספת למזמינים מראש- פיסת ההרחבה הראשונה של המשחק תגיע אליכם בחינם!

ה- Viking Forefathers Culture Pack, מוסיף 3 פלגים חדשים הנגישים למשחק, ה-Danes, ה-Jutes וה-Geats. הפלגים הנורדיים האלו כוללים יחידות קרב לים ויבשה, משימות, תרבויות ותכונות ייחודיות והם מוכנים ומזומנים למסע דרומה מהמולדת הקפואה שלהם בקמפיינים של פשיטה, ביזה וכיבוש.

תודה גדולה להד-ארצי על סיפוק העותק המוקדם, שאיתו הבאנו את סיקור זה.

רוצים להזמין את המשחק בהזמנה מוקדמת, במחיר הזול ביותר? רוצו ל-CDKeyHouse וקבלו מאיתנו קוד הנחה נוספת על ההנחות באתר: PCGalaxy.

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה