pc-gaming-show-logo-902x507

E3 2019 – סיכום ה-PC Gaming Show

אחד מהאירועים החדשים יותר ב-E3 הוא ה-PC Gaming Show, אירוע שרץ רק בשלוש השנים האחרונות ובא לתת את הדגש על המחשב האישי, בין כל ההכרזות של משחקי הקונסולות. השנה קיבלנו לא מעט הכרזות מעניינת מהאירוע, ואם העדפתם לצפות בחדשות ובמוקדמות היורו אתמול, קבלו את הסיכום המלא של כל מה שראינו ב-PC Gaming Show!

תחילה קיבלנו את הטריילר הראשון ל-Evil Genius 2 מאת Rebellion, ההמשך למשחק האסטרטגיה-סימולציה הקלאסי האהוב. ההמשך החדש מגיע כמעט 15 שנה לאחר צאת המשחק הראשון, ומציג קאסט חדש ומעניין של נבלי על איתם נוכל לשגע את הגיבורים שמנסים לפלוש לבסיסינו. צפו:

מיד לאחר מכן קיבלנו את חשיפת המשחקיות הראשונה של Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, שהציג לנו שבניגוד למשחק המקורי, עולם המשחק יהיה מחובר ויאפשר קפיצה מגגות הבניינים לרחובות העיר החשוכה, ויפתח לא רק את האקשן שיהיה מהיר ועוצמתי יותר, אלא גם את אפשרויות הדיאלוג והסיפור שלו. המשחק יגיע ברבעון הראשון של 2020 ל-PlayStation 4, Xbox One ולמחשב האישי.

משחק חדש ומעניין שנחשף  ב-PC Gaming Show מבית Tripwire הוא Maneater, משחק שתואר על ידי יוצרו כ-"GTA רק אם היית כריש" שיגיע בשנה הקרובה. במהלך ראיון עם מגישת האירוע הצלחנו לתפוס גם קצת משחקיות מהגרסה המוקדמת של המשחק:

עוד ראיון שקיבלנו הוא לגבי תוכן חדש ל-Warframe עם מנהלת הקהילה Rebecca Ford, שחשפה שהמצב החדש Empyrean יביא לנו משחקיות קרבות בין ספינות, שיהפכו אותנו סוף סוף לנינגו'ת החלליות שרצינו להיות. הטריילר שנחשף באירוע חשף שהתוכן החדש יגיע ב-6 ביולי למשחק החינמי, ו-Ford חשפה שמידע נוסף לגביו ייחשף ב-Tennocon באותו תאריך, כשצופיו ב-Twitch יזכו ב-Prime בחינם לדמות שלהם, אז הישארו מעודכנים.

משחק אסטרטגיה חדש שנחשף בתערוכה הוא המשחק החדש בסדרה הוותיקה, Age of Wonders Planetfall, שייקח אותנו הרחק מכותליו של כדור הארץ לעולמות שונים עם ערים חלליות, חייזרים שונים, יחידות חדשות לגמרי ובעיקר את מערכת הקרב האהובה. כל אלו מגיעים אלינו ב-6 באוגוסט השנה ל-PlayStation 4, Xbox One ולמחשב האישי.

אחרי ההצלחה של Mordhau, שבא למלא את החוסר של Chivalry המתיישן, קיבלנו הכרזה על היורש הבא לכתר, Chivalry 2. סימולטור הקרבות והאבירים החדש מבטיח קרבות גדולים יותר מקודמו, ליטוש המכניקות והוספת אנימציות חדשות לחוויה טובה יותר ומציאותית יותר. Chivalry 2 יהיה זמין בלעדית ב-Epic Games Store ב-2020.

לאחר חשיפת Chivalry 2 קיבלנו כמה תשובות לשאלות בוערות שנשאלו במהלך ה-PC Gaming Show לגבי המשך נוסף, Borderlands 3. במהלך סשן השאלות והתשובות יחד עם Paul Sage, מנהל הקריאטיב ב-Gearbox Software. שחשף מידע נוסף לגבי Moze, אחת מהדמויות החדשות שניתן לשחק איתן. Moze משתמשת ב-Mech ענק בשם Iron Bear, עליו ניתן לשים רובים שונים בעזרת מערכת שדרוג הכישורים, כמו Mini-Gun ,Rail-Gun או להביור. Sage דיבר גם לראשונה על סוגי הרימונים החדשים במשחק, שחשף שבמשחק הבא נוכל להשתמש ברימונים משולבי יכולות, ונתן דוגמה לרימון שיכל לקפוץ, להדבק, להתפוצץ למספר רימונים שונים ולהוציא אקדחים שיכולים לירות על האויבים בשדה הקרב, כל זאת בזריקה אחת. גם קיבלנו מידע על סוג נוסף של מגן שנקבל, שיאפשר לנו בעת התכופפות לשלוח את המגן שלנו קדימה, ושדרוג למערכת ה-Class Mods, שכעת תוכל לא רק לשפר יכולות קיימות אלא גם להוסיף יכולות חדשות לגמרי. בקשר למה שנוכל לעשות אחרי סיום הסיפור של המשחק – ב-Borderlands 3 במקום מערכת ה-Badass Rank נקבל את ה-Guardian Rank, שבניגוד לקודם תתאפשר על כל הדמויות של אותו חשבון, ותשפר לא רק יכולות קיימות לדמויות שלכם אלא גם סקינים ויכולות חדשות לגמרי שתוכלו לפתוח. Sage גם חשף שבמשחק החדש יהיו בוסים שונים וגדולים בכל Vault שתוכלו להגיע אליו, יחד עם לא מעט מיני-בוסים שנוכל להלחם נגדם. עוד חשיפות ראשונות כוללות את נוכחותה של Tiny Tina שתוכל להלחם לצד הדמויות, קיומם של SHiFT Keys ו-Golden Keys במשחק, נוכחתו של FL4K, העברת נשקים בין דמויות, חזרתם של קרבות Duel, ותשובה לא ברורה לגבי קיומם של מצבי PvP חדשים. Borderlands 3 מגיע ב-13 בספטמבר השנה ל-Xbox One, PlayStation 4 והמחשב האישי.

אלו מכם שמתרגשים לקראת החידוש של משחק ה-Ghostbusters של הדור הקודם, ודאי ישמחו לגלות על Midnight Ghost Hunt, משחק מרובה שחקנים אסימטרי חדש, המציב צוות של לוכדי רוחות אל מול רוח עצבנית שרק מנסה למרר את חייהם. המשחק יהיה זמין בגרסת Alpha בתאריך לא ידוע על המחשב האישי דרך Steam.

Griftlands הוא משחק קלפים מסוג Deck-Building חדש שיגרום לכם לא רק להלחם בעזרת קלפים שתשיגו במהלך המשחק, אלא גם להתווכח ולהוציא מידע מדמויות שתפגשו בעזרת חפיסה שונה. המשחק יגיע ב-Alpha ראשונית ל-Epic Games Store על המחשב האישי ב-11 ביוני.

משחק נוסף שיאפשר לנו לחקור את החחל שמסביבנו הוא Per Aspera, שיאפשר לנו לנחות על כוכב לכת חדש לגמרי ולהתחיל ליישב אותו לבדנו – לבנות ערים, דרכי סחר ומעבר של משאבים, ובקיצור, לבנות עולם חדש לבני האדם. Per Aspera מגיע למחשב האישי דרך Steam ב-2020:

המשחק הבא בתור הוא The Last Oasis, משחק Early Access שיגיע באביב הקרוב, ושם אותנו בעולם פוסט-פוסט-אפוקליפטי, בו כדור הארץ הפסיק להסתובב. כשהשמש נמצאת בשמיים כל הזמן, השחקנים ייאלצו לעבוד ביחד על מנת להתחמק מהחום הלוהט, ולהלחם על המשאבים המעטים בעולם באמצעות מכונות עדינות המורכבות מעץ, חוטים ומפרסים.

משחק אינדי נוסף שהוכרז הוא Unexplored 2, שמציע חווית Roguelike קשוחה ששמה דגש על יצירה וחוש הרפתקנות. המשחק מבטיח מערכת המשתנה על פי ההחלטות והמעשים שתעשו במהלך המשחק, שיעשו בין חיות ענקיות ומוזרות, שרידים מסתוריים ועוד. המשחק זמין עכשיו בגישה פתוחה לתומכים דרך אתר Fig.

Cris Tales מציע הרפתקה חדשה בסגנון משחקי התפקידים היפניים הקלאסיים, שתיקח אותנו במסע מעבר לזמן, שמשלב את העבר, ההווה, והעתיד ביחד. אין לנו הרבה מידע על המשחק, אך הדמו הראשוני שלו זמין כעת ב-Steam והוא יגיע אלינו בגרסה מלאה במהלך השנה הבאה.

ב-PC Gaming Show נחשף משחק חדש לגמרי שמאמץ לתוכו את סגנון סרטי המערבונים הישנים, סגנון שלא ראינו הרבה במשחקי מחשב לאחרונה – El Hijo ישים אתכם בנעליו של ילד מקסיקני המחפש אחר אמו, ונאלץ להתחמק מכמרים ושוטרים במהלך הזמנים הכי קשים של המערב הפרוע.

Genesis Noir בא להציג לנו הרפתקה בלשית סינמטית, עם גרפיקה מעניינת במיוחד שמזכירה יותר סרט אנימציה קצר מאשר משחק. המשחק ייקח אותנו לחוויה טריפית למדי עם המון אלמנטים חלליים וסוריאליסטיים, שחדשים לגמרי למשחק בסגנון זה, אך מעניקים לו סטייל שלא ראינו בעבר. המשחק יגיע בתאריך לא ידוע למחשב האישי.

משחק נוסף שהגיע בהפתעה לגמרי לתערוכה הוא Conan Chop Chop. המשחק, שכשהוכרז לראשונה נתפס כבדיחת אחד באפריל הצליח לגרום למספר עיתונאים ומעריצים של המפתחת Funcom לפתח תקוות לגביו, אך עכשיו הוא מציאות. Conan Chop Chop מציע משחקיות דו-מימד מעניינת החל מה-3 בספטמבר השנה על ה-Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch והמחשב האישי.

משחק מעניין נוסף אך מסיבה אחרת לגמרי הוא Mosaic, שהראה לנו עולם דיסטופי בו כולם מתמכרים למשחק טלפון פשוט בשם BlipBlop, שתוכלו לשחק בו כבר עכשיו על הטלפון שלכם. Mosaic מגיע השנה למחשב האישי.

Songs of Conquest לא מפחד להראות את ההשראה שקיבל ממשחקים כמו Heroes of Might and Magic 2, ומבטיח להביא לנו משחק אסטרטגיה ענק, מפוקסל, בעולם גדול ומלא במשאבים ויחידות מעניינות. המשחק מוצע כעת ב-Alpha סגורה בהרשמות באתר.

Telling Lies הוא המשחק הבא מבית Sam Barlow, יוצר משחק האינדי המביא סיפור רצח מותח דרך חקירותיו של איש משטרה הצופה בראיונות עם אשתו של הקורבן. באמצעות הטריילר החדש, Barlow מבטיח לנו את אותה משחקיות חוקרת ומיוחדת דרך מסך המחשב, אך הפעם עם 4 דמויות ראשיות שנוכל לחקור, אותן משחקים שחקני טלוויזיה וקולנוע, אותן אופפת אותה עננת שקרים. במשחק גם ניתן לסרטונים משחקנים נוספים כשיגיע בקרוב למחשב האישי.

ונמשיך עם מצב חדש לגמרי למשחק מוכר ואהוב, Vermintide 2. המצב החדש ייקרא Versus, ויאפשר לראשונה לשחקנים להתמודד ראש בראש עם גיבורים ונבלים שונים מעולם המשחק. המצב החדש יגיע ממש בקרוב לבטא סגורה, כך שאם יש לכם את המשחק ותרצו להשתתף בה, תוכלו להרשם באתר המשחק שזמין כבר עכשיו על ה-PlayStation 4, Xbox One והמחשב האישי.

אחד מהמשחקים הכי מצופים של השנה הוא Shenmue 3, שיסגור סוף סוף את טרילוגיית המשחקים האהובה. בטריילר החדש ניתן לראות דגש רב יותר על הלחימה במשחק, ובו ניתן לראות את גיבור הסדרה Ryp Hazuki, מתאמן אצל מאסטר אומניות לחימה, ואפילו את תוצאות לימודיו בקרב מול כמה שיכורים המנסים לתקוף אותו. המשחק יגיע ב-19 בנובמבר השנה למחשב האישי דרך Epic Games Store ול-PlayStation 4.

גם Planet Zoo, המשחק הבא של Frontier Development, המפתחים מאחורי משחקים כמו Planet Coaster, Zoo Tycoon ו-Jurassic World Evolution, הופיע בתערוכה עם טריילר משחקיות ראשון שמראה לנו כמה מהחיות שיגיעו למשחק החדש והמעניין כשיהיה זמין ב-5 בנובמבר של השנה על המחשב האישי דרך Steam.

אחת ההכרזות המפתיעות והמוזרות ביותר של הכנס היה Auto Chess, מוד בלעדי ל-Dota 2 שהופך את המשחק למשהו אחר לגמרי (שבהחלט לא נראה כמו שחמט), שיגיע בלעדית ל-Epic Games Store בהמשך השנה בתור משחק בפני עצמו.

עוד הכרזה שהגיעה בהפתעה לחלוטין היא ההרחבה הבא של Terraria, הקלאסיקה המודרנית ששינתה את כל סצנת משחקי הבניה. ההרחבה, שנקראת Journeys End תגיע בחינם לגמרי לגרסאות המשחק במהלך 2019, ותציע בנוסף לחפצים חדשים וכלים חדשים שמתווספים ל-120 אחוזים מכמות החפצים הקיימת, הגדרות קלות יותר ליצירת משחק וליצירת הדמות שלכם, אזורים חדשים, אפשרות לבנות משחקי מיני-גולף, ספר מפלצות המתאר את כל האויבים שתוכלו לראות במשחק, מצב Master לקשוחים שבין השחקנים, ועוד.

Valfaris הוא המשחק הבא של יוצרי Slain: Back from Hell, שמוציא את המשחקיות מושרית ה"הבי מטאל" ולוקח אותה לחלל, עם שלל רובים חייזריים משוגעים, עם גרפיקה מפוקסלת באיכות גבוהה. המשחק הוכרז לראשונה לפני שנתיים, ב-E3 2017, אך הטריילר החדש לא הכריז על תאריך יציאה כלשהו.

אחרי טרילוגיה מצליחה ומלאה בזומבים נאצים להרוג, Zombie Army 4: Dead War הוא המשחק הבא בסדרת הספין-אוף למשחקי Sniper Elite. המשחק הבא מבטיח לנו להרוג כמויות של זומבים ולראות את כל עצמותיהן מתנפצות בראיית הרנטגן המיוחדת לסדרה, וכרגיל, רומז על ההזדמנות להרוג את היטלר פעם נוספת, אבל אנחנו נהנה ממנה כמה שאפשר. המשחק יגיע בשנה הבאה ל-PlayStation 4, Xbox One ולמחשב האישי.

ההכרזה האחרונה שקיבלנו היא לגבי Baldur's Gate 3, ההמשך המצופה בטירוף לסדרת משחקי מבוכים ודרקונים בת יותר מ-20 שנה. במהלך האירוע לא קיבלנו שום משחקיות או טריילר, אך כן קיבלנו הבטחה שהמשחק יגיע רק ברגע שהוא מוכן, ולא דקה מוקדם יותר. בנוסף לכך, קיבלנו מ-Mike Mearls נציג חברת Dungeons and Dragons ויוצר שותף לספר החוקים של הגרסה החמישית של המשחק השולחני, הכרזה על כך שקמפיין חדש של עולם המשחק ייצא במהלך ספטמבר הקרוב. שם ההרפתקה החדשה יהיה Baldur's Gate: Descent into Avernus והיא תיקח איתה דמויות משלב 1 ועד לשלב 13 עם סיפור שמתפקד בתור "פריקוול" למשחק השלישי הווירטואלי.

וזה כל מה שקיבלנו ב-PC Gaming Show של E3 2019! את האירוע המלא תוכלו לראות בסרטון למטה ונשמח אם תספרו לנו בתגובות לאילו משחקים הייתם רוצים לראות באירוע? למה אתם הכי מחכים? וכמה פעמים ספרתם בלעדי ל-Epic Games Store?

https://www.youtube.com/watch?v=hru6IvgRSp4

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה