Asus ROG PG27U 4K – ביקורת וידאוהמסך מבית Asus תחת מותג ROG אשר עונה לשם Swift PG27U מהווה פסגה חדשה בעולם מסכי הגיימינג. עם מפרט יוצא מן הכלל, עמוס ביכולות ואיכות בנייה מעולה הוא משאיר אבק למסכים אחרים בשוק הגיימינג. אך כל הטוב הזה מגיע במחיר לא קטן.

המפרט של ה-PG27U כולל בתוכו את מגוון הרכיבים החדישים ביותר בתחום המסכים. המסך בגודל של 27 אינצ' וביחס רוחב גובה של 16:9. הפאנל הינו מסוג IPS וברזולוציה של 4K. קצב הרענון הינו אחד הדברים המרשימים במסך ועומד על 120Hz ומסוגל לעבור המהרה ל144Hz. זמן תגובה של 4ms ובהירות מקסימלית עצומה של 1000nits. רמת בהירות כזו מאפשרת תמיכה בתקן HDR10. מבחינת צבעים, המסך מציג 10bit לצבע ותומך אפילו ב90% בתקן DCI-3P החדיש. תמיכה ב-G-Sync גם כלולה אף היא במסך.

מבחינת חיבוריות המסך כולל בתוכו רק חיבור HDMI 2.0 וחיבור DP 1.4. משמע שניתן לחברו רק ל2 מקורות בו זמנית. בנוסף, הוא כולל מפצל פנימי של USB 3.0 ואף חיבור 3.5מ"מ לאוזניות (מועבר דרך USB מהמחשב).

הדבר הראשון ששמים לב אליו במסך זה הגודל. המעמד הגדול והארגונומי והמסך עצמו שלא קל בכלל. הקופסא שבא הוא מגיע היא גם גדולה מאוד. המסך והמעמד מגיעים מופרדים ויש צורך לחבר בקלות. המסך עצמו מגיע עם כבל חשמל ייעודי עם שנאי וכבל USB 3.0 עבור המפצל הפנימי.

כבר בהפעלה הראשונה לאחר חיבור לחשמל ניתן לראות את העיצוב הייחודי ואת הסמל של ROG מואר מצדו האחורי של המעמד. בצדו האחורי של המסך מוצג שוב הסמל והפעם בעל יכולת RGB שנתמכת על ידי Asus Aura Sync. בקצה הימני ובצדו האחורי של המסך ישנו ג'ויסטיק קטן המאפשר שליטה בתפריטי הגדרות המסך עצמו.

למסך חיברתי מחשב נייד דרך חיבור Mini DP תומך מדגם Aorus X5 MD וקבלתי כי ישנה תמיכה עד כ-120Hz קצב רענון. ניתן בהגדרות המסך לבצע המהרה לקבלת 144Hz. אך כל ניסיונותיי עלו בתוהו כשם שגם מספר רב של מחשבים אחרים לא הצליחו לזהות את האפשרות לעבור ל-144Hz מ-120Hz. חשוב לציין כי אפשרות ה-G-Sync עבדה מעולה וסיפקה את הסחורה. הפעלתי מספר רב של משחקים על המסך ובדקתי את ההתנהגות שלהם. משחקים חדשים כגון Assassin's creed Origin אשר תומכים ב-HDR זיהו מיידית את המסך כתומך ואף ניצלו את היכולת הזאת לשם חוויית משחק משמעותית יותר מרשימה. משחקים אחרים כגון BO4 אשר גם תומכים ב-HDR נכשלו בלזהות את התמיכה של המסך ב-HDR.

סך הכל משחקים רבים ובמיוחד משחקי FPS סיפקו חווייה ויזואלית נהדרת, בוהקת וחלקה במיוחד כאשר הגיעו למספר פריימים לשנייה קרוב או יותר מ-120. אין ספק שלהגיע למספר כזה של פריימים לשנייה ברזולוציה של 4K ובאיכות מקסימלית עם אפשרות HDR מופעלת הינה מאמץ אדיר לכרטיס המסך, ויש צורך בחומרה רצינית המאפשרת זאת. כי אין כל כך טעם לשחק משחק על הגדרות נמוכות ו"להנות" ממספר רב של פריימים בשנייה כאשר השחקן מפסיד את כל היכולת האדירה של המסך להציג מגוון צבעים עשיר בצורה יוצאת דופן ואף בבהירות יוצאת דופן.

משחקים בצד, גם כאשר מדובר בעבודה ניתן להנות מאוד מהמסך. היכולת שלו להסתובב ב90 מעלות הצידה ולהפוך לאנכי מאוד עוזרת כאשר מדובר בעריכת מסמכים או מצגות. ואף בזכות גודלו נוחה מאוד לעבוד על קוד או על מאגרי נתונים. כך גם ניסיתי את הפילטר אור כחול המובנה בתוכו, בתוספת לשינוי שמערכת ההפעלה מציעה. ובהחלט ניתן לעבוד בבהירות גבוהה בשעות הקטנות של הלילה ללא פגיעה באיכות השינה.

לסיכום, אין ספק שה-PG27U מספק את הביצועים הטובים ביותר. אך לא תמיד בצורה מושלמת. השאלה הנשאלת היא האם הוא מצדיק את מחירו בארץ. ובכן, לדעתי לא, לתמחר מסך במחיר של 14,000 ש"ח איננו פרופורציונלי לערכו. כך גם בארה"ב שם מתומחר במחיר של 2000$. אין זה מחיר הגיוני לדעתי.

https://youtu.be/_8Kcr5hwclY

Asus ROG Swift PG27U 4K

איכות תמונה - 10
איכות בנייה - 9.5
חיבוריות - 8.5
נוחות שימוש - 7.5

8.9

מעולה

חוויה יוצאת דופן אך במחיר גבוה מידי

User Rating: 3.64 ( 4 votes)

אודות מאור גורדון

תאמינו או לא, אבל בזמן שחברים שלי הלכו לראות לסרטים, אני נשארתי בבית מול דוקטור הו, פירקתי והרכבתי מחשבים. אני מה שמוגדר כגיק - אני גיק גאה. בזמני הפנוי מתכנת ומרכיב אתגרי סייבר.

השאר\י תגובה