סיקור המשחק Fallout 3

 

סדרת המשחקים המצליחה Fallout הוציאה את  Fallout 3 בשנת- 2008, כשיצמ המשחק קרה משהו מדהים, הוא  שינה את סדרת המשחקים הזו ב 180 מעלות. סדרת משחקי אסטרטגיה/ תפקידים הפכה בן לילה (או שניים) לסדרת משחקי פעולה אלימים (כמו שכולנו אוהבים…), תפקידים ועולם פתוח.
המשחק יצא למחשב האישי, לפלייסטיישן 3  וכמובן לאקס- בוקס 360. של סוני ומיקרוסופט בהתאמה.
את המשחק תוכלו לרכוש בSteam ב- 10 דולר ועם חבילות ההרחבה ב- 20 דולר.
עם ממוצע ציונים של 93 מתוך 100, הכסף שלכם לא ייעלב כשאתם מבזבזים אותו על המשחק הזה.

Fallout_Cover

טוב מאוחר מאף פעם לא. לא?
Fallout 3 הוא משחק תפקידים, פעולה ועולם פתוח שפותח על ידי Bethesda Game Studios, מצלצל לכם מוכר? –  הם יצרו את המשחק הנפלא- The Elder Scrolls V: Skyrim.

המשחק מתאפיין בעולם פתוח, המשתנה על פי בחירותיו של השחקן, במנגנון קרמה- אם אתה עושה משהו רע יקרה לך משהו רע ויש בו המון דברים לעשות.

סיפור הרקע של המשחק הוא שהמצב בעולם התחמם, פרצה מלחמה, שואה אטומית וכל העולם נהרס, אנשים מתו או הפכו למפלצות מפאת הקרינה הרבה ששררה ברחבי העולם, הנקרא גם Wasteland. רק האנשים שנכנסו לכספות (Vault) ניצלו וזכו להגנה מפני הדברים הנוראיים שנוצרו לאחר המלחמה הגדולה.

לגבי העלילה, אין צורך להכביר במילים. עלילה מופלאה, נהדרת, מעניינת ומרתקת.

אתה מתחיל את המשחק מנקודת המבט של אימא שלך במהלך הלידה. לאחר שאתה נולד, ניתנת לך האפשרות לבחור כיצד תראה. בנקודה הזו  המתכנתים התעלו על עצמם, עם כמויות של אפשרויות לבחור כיצד הפנים שלך ייראו, מאיזה מוצא תהיה ואפילו מה צבע הגבות שלך.

Fallout_custom
כל כך הרבה אפשרויות

לאחר הלידה הקשה (שבה מתה אמך), אתה מגלם את עצמך בן שנה ופותח ספר הנקרא You're Special- שקובע לגיבור את תכונותיו לפי בחירתו. אתה ממשיך ועובר ליום הולדת 10 שלך (שאורגן לך על ידי החברה הכי טובה שלך ועל ידי אבא שלך), בו ניתן לך רובה אוויר ושעון חכם (לא, לא של אפל ולא, לא של סמסונג). השעון נקרא PipBoy 3000 והוא ילווה אותך לכל המשחק ובו פונקציות רבות וביניהן, לשמוע רדיו, לראות מפות, לקבל משימות ומידע על המצב הבריאותי שלך, להחליף נשקים ובגדים ואפילו לקחת תרופות, חבל שאי אפשר לראות בו את השעה…

את ממשיך את דרכך ועובר לגיל 16, בגיל הזה אתה עובר מבחן מיוחד שנקרא G.O.A.T – מבחן כישרון שקובע מה תהיה העבודה שלך בכספת 101 ומהם שלושת הכישורים העיקריים שיהיו לך במהלך המשחק.

Fallout_Goat
סמל המבחן

המשך המסע עובר בעוד נקודת ציון חשובה- אבא שלך בורח מהכספת והחבר הכי טוב שלו נרצח על ידי ה- Overseer, המנהיג של הכספת, והוא רודף אותך. החברה הכי טובה שלך, שהיא גם הבת של מנהיג הכספת אומרת לך לברוח ונותנת לך אקדח. לא אמשיך ואפרט כי אני רוצה לשמור את המשך המשחק לכם. מבטיח שיהיה מעניין.

Fallout_Vault
דלת כספת 101

כאשר אתה מהלך בעולם הענק והיפה של Fallout אתה נלחם נגד יצורים חזקים, מפלצות ואפילו אנשים שכולם נפגעו מהשואה האטומית.

לא משנה לאן תלך, תמיד תקבל עוד ועוד משימות ותמיד יהיה לך עוד ועוד לחקור.
גם משימות הצד הן טובות מאוד ומעניינות, אתם יודעים – יחסית למשימות צד…

הסאונד בFallout  הוא מדהים ומתאים לסיטואציה שבה נמצא השחקן. יש לך אפשרוית רבות של בחירת גלי רדיו לשמיעה במסע, רובן מתאפיינות במוזיקת ג'ז.

הגרפיקה מצוינת, חדה, מקורית ומורכבת מפרטים רבים. רק הבעות הפנים של הדמויות קצת חוזרות על עצמן וחסרה השקעה בהקשר הזה, אבל זו הבעיה הכי גדולה של המשחק! הנופים מדהימים, ו –  45% מהזמן שאתה מבלה במשחק, אתה מוצא את עצמך מביט בנופים ובבניינים ההרוסים.

לגבי המשחקיות, המשחק אינו Shooter  רגיל, הוא בעל תכונה מיוחדת שבמשחק נקראת –  V.A.T.S או The Vault-Tec Assisted Targeting System. תכונה זו מאפשרת השהיית הקרב וכיוון מדויק לאיבר ספציפי בגוף האויב. ניתן לנטרל זרים בעזרת כיוון לראשם, לגפיהם ואפילו לכוון לנשק שלהם ולגרום לבריחתם! בנוסף, יש במשחק שתי אפשרויות ייחודיות. האחת היא האפשרות לנוח או לחכות ולהעביר את השעון קדימה לפי בחירתך, דבר שמאפשר לך שיחזור חיים תוך כדי מנוחה. האפשרות השניה היא Fast Travel – היכולת לנוע ממקום למקום בלחיצת כפתור, אך רק למקומות שכבר ביקרת בהם. יכולת זו חוסכת לך כמה שעות הליכה וכמה כדורי רובה טובים.

למשחק אין מולטי-פלייר, אבל זה לא ממש משנה, כי המשחק מלא באנשים שישמחו לארח לך חברה. קוראים להם Followers והם עוקבים אחריך ומצייתים לך.

Fallout3_followers

למשחק 5 חבילות הרחבה-

  • The Pitt- אתה מגיע למרכז תעשייתי של העולם שלפני המלחמה. נמצאים שם נשקים חדשים, מוטציות אכזריות ועלילה מעניינת שבסופה אתה תצטרך לבחור את גורלם של הנמצאים במפעל.
  • Operation Anchorage –  אתה נכנס לסימולציה צבאית שבה אתה רואה את אחד הקרבות הנודעים ביותר שלפני המלחמה שגבתה את המחיר הכבד של עולם הרוס ומושחת.
  • Broken Steel – הרחבה זו מאפשרת לך להמשיך את המשחק אחרי שסיימת אותו. גם בחבילה הזו ניתנת לך בחירה מעניינת (שאותה לא אגלה) וניתנות לך פיסות מידע לגבי עברם של הוריך.
  • Point Lookout – מתרחש בשטח חדש לגמרי ונותן לך חופש תנועה בעולם החדש.
  • Mothership Zeta – אתה מקבל שידור לא מובן מהחלל, שמוביל אותך לשרידי חללית חייזרים הרוסה. אתה נכנס לתוכה, מגיע לחלל ונלחם בחייזרים שרוצים להשמיד את כדור הארץ. בדרך אתה פוגש חברים חדשים מכדור הארץ, אך לא מהזמן שלך. אתה יכול לקבל נשקים חדשים ואפילו בגדים חדשים.

לסיום,

משחק מרתק. אני ממליץ לכל חובב משחקי תפקידים או עולם פתוח לשחק במשחק הנפלא הזה!

 אם אתם רוצים לקנות את המשחק הזה, גשו ל- CDKeyHouse.com ותשמשו בקוד ההנחה של PCGalaxy.

אודות El Gladiador

השאר\י תגובה