סיכום ה-Developer Direct של Microsoft

לקראת השנה החדשה, Microsoft מחממת מנועים ונותנת למפתחות שלה להציג  5 משחקים שיצאו השנה תחת הכותרת הלא מקורית אבל מוצלחת Developer Direct, בתקווה לשנה מוצלחת יותר.

אין ספק שהתזמון של Microsoft עם ה-Developer Direct ששוחרר היום (בין רביעי לחמישי עבורכם בארץ) מוצלח מאוד. לפני כמה ימים שוחרר הדו"ח כספי של החברה ברבעון השלישי של 2022. בואו נגיד שלא היו הרבה פרצופים מחייכים בחברה לאחר הדיווח על הירידות בהכנסות ובמכירות של אגף הגיימינג של תאגיד הענק. אז, אחרי שהם מעתיקים כמעט בבוטות מהגישה של Nintendo, קיבלנו את הגרסה של XBox ל-Direct. חמש משחקים גדולים שייצאו השנה קיבלו זמן מסך מרשים עבור הסטודיו למכור לנו את מרכולתם, ובהצלחה אם מותר לי לומר.

המשחק הראשון שמוצג לנו הוא Minecraft Legends – משחק פעולה-אסטרטגיה שיתופי המתרחש בעולמות המוכרים של מותג הגיימינג הכי גדול של העשור הקודם. כל שחקן שולט בדמות מרובעת משלה שפועלת גם בפני עצמה ובונה מבנים ותוקפת אויבים, אבל גם שולטת ביחידות אחרות. ישנו גם קמפיין וגם דגש על משחקים בין קבוצות מתחרות. עד כמה המשחקיות המורכבת הזו תתאים לקהל הצעיר שהוא עיקר שחקני Minecraft היום? אנחנו נראה ב-18 לאפריל.

זה Minecraft, או שאתם כבר בקטע או ששום דבר לא יגרום לכם להתלהב מהתמונה הזו
זה Minecraft, או שאתם כבר בקטע או ששום דבר לא יגרום לכם להתלהב מהתמונה הזו.

המשחק הבא שהוצג לנו הוא Forza Motorsports. הדבר הראשון שקפץ לי לראש הוא 'איזה כיף להיות מעריץ של Forza'. כל שנה יוצא משחק חדש עם הגרפיקה הכי ריאליסטית בשוק. עם עדכונים שהמעריצים מחכים להם, בזמן שרובנו לא מבינים למה זה חשוב כמו עדכון הפורמולה להצטברות אבק על המכונית. האם אני מבין מה המשיכה? לא ממש, אבל הלוואי שאחת מסדרות המשחקים שאני אוהב הייתה מתנהלת ככה.

אפשר לדעת שלא מדובר בתמונה אמיתית כי המציאות לא כל כך יפה.

המשחק הבא הוא ההפתעה הגדולה של ה-Developer Direct. כי אתם לא ידעתם מה זה Hi Fi Rush עד עכשיו, לא ידעתם שאתם צריכים את זה, וגם לא ידעתם שאתם בטח כבר יכולים לשחק בו עד שהכתבה הזו תעלה. משחק פעולה-קצב בעולם סייברפאנקי שמזכיר את העיצוב של Jet Set Radio אבל ברזולוציה יותר טובה. אם Forza הוא הדוגמה לגרפיקה הכי מוצלחת שיש כיום בשוק, אז Hi Fi Rush הוא מתמודד על הכתר בקטגורית עיצוב עם העיצוב הכי יפה שראיתי אולי מאז Hades.

ואם זה לא מספיק לכם, אז יש גם חתול

הבא בתור: הפרק הבא במשחק Elder Scrolls Online שעונה לשם Necrom. אז אמנם חשפו איפה הפרק מתרחש ואת סוג הדמות החדש שמגיע (Arcanist), אבל עיקר החשיפה של Necrom יתרחש בהמשך הערב. אז למה בכלל לשים את המשחק הזה כאן? כי בעצם מפתחי המשחק מנסים לתת את הפיץ' שלהם למה כדאי לנו, בתור שחקנים חדשים, להצטרף למשחק MMORPG בשלב כל כך מאוחר. ואחד הסיבות הטובות יותר שהם מציגים היא שכל הפרקים הקודמים במשחק פתוחים בחינם לכל השחקנים.

המשחק האחרון שהוצג הוא Redfall, שהוצג לראשונה ב-E3 2021. משחק היריות השיתופי שמציג את השאלה "מה אם Left for Dead אבל ערפדים וקסם?" ובעצם מה שראינו הוא המון משחקיות, אבל לא רציפה אלא קטעים שונים, המציגים את המשימות השונות ודרכי הפעולה המגוונות של הדמויות. ממה שאפשר לראות, זה נראה כמו משחק עולם פתוח עם מחנות אויב שצריך להשמיד בנוסף לסיפור העיקרי. אז אמנם כבר יצא לנו לראות 'משחקיות' מזויפת בהדגמות מהסוג הזה, אבל אם זה מה שמחכה לנו בשני למאי, יש למה לחכות.

כל המשחקים שהוצגו ב-Develepor Direct יהיו זמינים עבור המחשבים האישיים וקונסולות ה-XBox בסדרות X/S ובחינם עבור מנויים ל-Game Pass.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה