רפובליקת בננות – סיקור המשחק Far Cry 6

יריות, פיצוצים, רודן שמחזיק מדינה שלמה בת ערובה, טבק מציל חיים, מוזיקה לטינית, שחקן סופר מפורסם והפיכה בחסות לוחמת גרילה. כל מה שצריך לסרט אקשן משנות ה-80. הכוונה…. למשחק מחשב שישאיר אתכם צמודים למסך שעות על גבי שעות. ברוכים הבאים לג׳אסט ק…הכוונה ל-Far Cry 6! (למה אני כל הזמן מתבלבל?)

חברת הענק Ubisoft ידועה בכמה דברים- הראשון הוא שיש לה משחקים עצומים ומפוצצים, השני שהיא לוקחת את הנוסחה המוצלחת של אותו משחק, משכפלת עוד ועוד עד ש… בלי עד ש.., היא לא מפסיקה, לא משנה אם זה Assassin's Creed, Just Dance, Far Cry ועוד ועוד. אז הפעם אנחנו חוזרים לסיבוב השישי בעולם מלא הכאוס של Far Cry, ואחרי שהתמודדנו עם רדנקים, אסייתים רצחניים, פסיכופתיים שננטשו על אי, אדם קדמון וטירופים אחרים, הגיע התור של  הלטינים, כי אם יש משהו שאוהבים להציג כנבלים ו/או לוחמי חירות זה לטינים. אבל… מאיפה זה מוכר לנו?

אז מה הסיפור של Far Cry 6 בקצרה? במדינת איים פיקטיבית בקאריבים שמזכירה את קובה ועונה לשם יארה (Yara) צומח לו טבק שנקרא Vividly שיכול לרפא סרטן, מדהים, וכמו שאומרים בחולית – מי ששולט בטבק שולט ביארה, וכיאה למדינה לטינית  – בראש יעמוד אל פרזידנטה (הנשיא) אנטון קסטיליו (המדובב ע״י ג׳אנקלו אספוסיטו ששיחק בצורה נפלאה ב"שובר שורות" את גאס) עם תסביך אלוהות קל שמאמין שבשביל שמדינה תתקתק צריך לפעמים לפעול ביד קשה, וכשאני אומר לפעמים – זה כל הזמן, תורה שאנטון דואג ללמד את הבן שלו שמראה סימנים שלא ממש בא לו להמשיך בדרך אביו.

אז מי אנחנו? אנחנו משחקים את דני רוחס, לוחמ/ת לשעבר עם עבר צבאי ויכולות לחימה משופרות, שרק רוצה לעוף מיארה ולהגיע לארה״ב. אבל בשביל שזה יקרה אנחנו צריכים לעזור בהפיכה יחד עם קבוצת גרילה שלא מפסיקה לגדול. כמובן שהדרך לניצחון מלווה בלא מעט חברים מוזרים שיעזרו לנו ותתי סגנים של אל פרזידנטה שיעשו הכל בשביל לעצור אותנו, את ההפיכה עצמה וסתם לעשות עוד נזק לתושבי יארה. בכיף.

ד״א, כמו ששמתם לב נושא הפוליטיקלי קורקט מגיע לכל מקום וגם Ubisoft מאוד אוהבת את הקטע של מגדריות שהיא לא ספציפית. דני רוחס, מי שאנחנו משחקים יכול להעלות זכר או נקבה, פשוט בוחרים בתחילת המשחק ויוצאים לדרך, כמובן שאין השפעה על המשכיות המשחק אלא מה ששומעים בזמן שמשתוללים ברחבי האיים. (התחלתי את המשחק עם דני הזכר ואז עברתי לדני האישה ומשום מה הדינמיקה של האישה יותר מוצאת חן בעיניי).

יאללה, בחרתם דני, הבנתם פחות או יותר מול מה אתם מתמודדים, הגיע הזמן לצאת לדרך ולאסוף חברי גרילה בשביל לנפח את המחתרת ולחזק אותה, ובכל פעם שתמצאו מישהו לצרף למאבק שלכם – סוג מסוים של יכולות יפתחו וישתפרו, ותוכלו להיות מכונת מלחמה בלתי ניתנת לעצירה של איש/ה אחד/ת! במיוחד כשתוסיפו את חואן שיודע לבנות כלי נשק מדהימים שהופכים כל לחימה למהנה בטירוף. ואם דיברנו על לחימה, בואו נדבר על המשחקיות.

Far Cry 6 הוא משחק יריות בגוף ראשון כמו קודמיו עם טוויסט פצפון, כשאנחנו מגיעים לבסיס האם שלנו המבט עובר לגוף שלישי. במהלך המשחק אנו נסתובב ונלחם ב-2 דרכים כמו בכל משחק Ubisoft ממוצע: דרך ראשונה עם אקדחים ורובים שלופים מלא רעש ופיצוצים, או בדרך השנייה שהיא בשקט בשקט ובהתגנבות, כשכאן בא לעזר ה״מלווה״ שלנו שיכול לעזור מאוד. מי המלווה? תלוי כמה התקדמתם, אבל זה יכול להיות קרוקודיל רצחני, פומה קטלנית, דוברמן מטורף, כלב תחש נכה עם כסא גלגלים ועוד. בכל פעם ניתן לשלוח אותם לבצע איזו התנקשות ואנחנו יכולים להמשיך, מן הסתם זה פחות עובד כנגד מסוקים או טנקים, אבל הם עושים את עבודתם נאמנה.

מגוון המשימות שלנו עצום בערך כמו גודל המפה, מתפיסת מחסומים, השמדת בסיסים ומערכות נגד מטוסים, שריפת שדות טבק, התנקשויות, מרוצים ואפילו קרבות תרנגולים (שכבר גרמו לארגון PETA לצאת נגד המשחק בגלל זה) וכל מה שצויין פה זה רק משימות הצד. יש גם את הראשיות, משימות גיוס, איסוף ועוד ועוד ועוד. כמו שכבר הבנתם, Ubisoft מאוד אוהבת להפגיז במפות עצומות ומשימות, וגם הפעם היא לא מאכזבת. השליטה על כל הטירוף שאנו נמצאים בלב ליבו למרבה ההפתעה פשוטה וקלה, והסיבה שאני אומר את זה בגלל ש-Ubisoft הוסיפה לאחרונה לכל משחק עוד 135323 פונקציות, שכל שחקן צריך היה למפות מחדש את הג׳ויסטיק רק כדי לבצע אותן, לפעמים לוותר על משהו לטובת אחר או להיכנס לקורס בן 7 שבועות בנושא ״איך לשלוט במשחק בלי להתבלבל ובלי לזרוק את השלט על הקיר״, וזה לא משנה אם השליטה בדמות באוויר, בים, ביבשה, מאחורי ההגה או מטיס מעל שמי האי. הכל פשוט, קל ונחמד.

וכעת נעבור לשלב שבו Ubisoft מצטיינת בכל פעם מחדש אלא אם היא החליטה לשחרר משחק מוקדם שיצא לא אפוי 100%, וזה נושא הגרפיקה והסאונד.
בכל פעם שאנחנו יודעים שמשחק חדש יגיע מהחברה הזאת, אפשר להיות בטוחים ב-95% שמבחינה גרפית ומבחינת סאונד זה יהיה WOW! אי אפשר לפספס כש-Ubisoft בתמונה ובאמת רוצה.

אז סביבת המשחק שלנו היא באיים טרופיים בקאריביים כך שאפשר להיות בטוחים שמסביבנו תהיה צמחייה דחוסה עם מרחבים מרהיבים, איים מהממים ואפילו אזורים מיושבים בין אם ״כפר קטן״ או ממש עיר – הכל נראה מדהים! הניווט בין מקום למקום יכול להיות רגלי, כלי רכב, באגי, כלי טיס והדרך החביבה עלי – סוסים, וזאת לא עוד רכיבה פשוטה ושבלונית אלא ממש תחושת רכיבה שאפשר להתמכר אליה, ואל כל היופי מסביב תוסיפו את הסאונד המרשים והמלא שממחיש גם את הסביבה בה אנחנו נמצאים לצד מוזיקה במקצב לטיני (גם שירים וגם מוזיקה) שמוסיפה לחוויה ונותנת תחושה מדהימה ובתור חצי מקסיקני אני מת על זה!

משחקיות? יש, שליטה? יש, גרפיקה ומוזיקה? יש ויש. מה נשאר? החוויה הכללית, התחושה שמגיעה לאורך המשחק. נתחיל בדבר הכי גדול שפשוט אי אפשר לפספס- נכון שהמשחק הוא ממבט ראשון אבל אי אפשר לפספס כל כך הרבה דברים דומים לסדרת המשחקים Just Cause שכל כולה מתרחשת במדינות לטיניות שעוברות הפיכה וצריך להפיל את רודן, הכל סובב סביב סוג של סם, יש כמות מטורפת של פיצוצים, יריות, בלאגנים וטירוף וההההכל נשען על דמות אחת שבסך הכל רצתה לעוף משם. אבל אם נשים את הכל בצד ונחזור לחוויית המשחק – אפשר בקלות להיבלע בכל מה שקורה, כמובן שכמו כל המשחקים מהסוג הזה העלילה יחסית שטוחה ופשטנית אבל הכל משום מה זורם ורץ בצורה סופר מהנה, וברגע שעולים על ה״שטנץ״ של המשחק גם מסעות הכיבוש רצים ולא משנה כמה יש ואל תדאגו – יש! כמו שאמרתי, מחכה לכם מפה עצומה, גדולה וארוכה שתספק לכם שעות על גבי שעות של משחק.

שורה תחתונה

Far Cry 6, המשחק החדש מבית Ubisoft, לוקח אותנו לחוויה טרופית לטינית, עם מטרה להפיל משטר אכזרי, ומספק לנו שעות רבות של משחק קצבי, מהיר, מלא משימות ראשיות, צדדיות ורכיבת סוסים מהנה.
הסיפור יחסית פשוט בלי יותר מדי הפתעות ועומק ומה שנותן פה בוסט וייחודיות זה המשחק של ג׳אנקרלו ה-אל פרזידנטה. הגרפיקה מרהיבה, הסאונד מפוצץ, המשחקיות פשוטה והכיף חוגג, בקיצור הולך להיות כיף בלי לאמץ יותר מדי את השכל ומבלי לזכור פרטים קטנטנים או לבצע החלטות הרות גורל שיכולות לשנות את חוויית המשחק.

Far Cry 6

ציון סופי - 7.5

7.5

טוב

מוי כיף

User Rating: Be the first one !

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 30 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected]

השאר\י תגובה