Fifa 16- כל מה שאתם צריכים לדעת

אוהבים את Fifa 16? מתלבטים איזה משחק בתחום לקנות? אז בכל מקרה אתם צריכים לקרוא את הכתבה הזו. חיברנו לכתבה אחת את כל מה שניתן לדעת על המשחק והבאנו אליכם

EA יצאה בהכרזה "שחקו יפה!", כשהיא בעצם מתכוונת לשחקו כמו שהקבוצות הגדולות משחקות במציאות. אך עד היום, רוב רובם של השחקנים לא יכולים לשחק יפה, כי המשחק היה פחות נגיש אליהם. EA לא רוצה להשאיר את המצב כמו שהוא ב- Fifa 16. בכתבה הזו נעבור אחד אחד על כל מאפייני המשחק ונציג את החידושים שEA עשתה אך קודם כל, הנה הפרסומת הרשמית של 16 Fifa

נתחיל כמובן מהמשחקיות עצמה ב- Fifa 16, שקיבלה כמובן לא מעט שינויים:

 • הגנה- ההגנה קיבלה כותרת כללית של "ביטחון בהגנה". המגנים יהיו יותר זריזים ויתאימו את עצמם לתוקף. לא עוד הגנה מסורבלת שמשתרכת מאחורי חלוץ מהיר. כמו כן, יהיה יותר קל לשנות את כיווני הריצה של המגנים כדי לשבור התקפות עוד לפני שהתחילו. ההגנה תעבוד כיחידה מתואמת, במיוחד כשאתה יוצא לשחקן עם הכדור ועוזב את השמירה שלך. המגנים קיבלו מודעות גבוהה יותר לכיוון הכדור ולשטחים פתוחים. כמו כן, התיקולים חודשו וקיבלו גם אנימציות חדשות למצבים שלא יכולנו להתמודד איתם בעבר.
 • קישור- שחקנים ינסו לחטוף מסירות וגם לסגור אפשרויות מסירה באופן אוטומטי. שחקנים בעלי חוכמת משחק גבוהה יותר ינסו לחפש מקומות טובים יותר לרוץ אליהם כדי שימסרו אליהם. סוגים חדשים של מסירות נוספו, כדי לאפשר הנעת כדור מדויקת יותר ומסירות עם מטרה".
 • התקפה (או כמו ש-EA קוראת לזה- רגעים של קסם)- כדרורים ללא מגע, שהם חלק נכבד בארסנל התרגילים של שחקנים גדולים, הגיעו סוף סוף גם אלינו. נוכל לעשות כמעט כל דבר שאפשר לעשות במציאות, כדי לעבור, לעקוף ואפילו סתם "לשגע" שחקנים אחרים. הרמות דינאמיות יותר יאפשרו לנו למצוא את חברינו לקבוצה בדיוק רב יותר, ויגיעו גם לקו האחורי ברחבה כשאפשר ויבלבלו הגנות בדרך אל השער. מערכת בעיטות חדשה תאפשר לנו לתת סיום קטלני להתקפה כמו מקצוענים. נוכל ממש להרגיש איך בעטנו בכדור כדי לשפר את הדיוק ואת העוצמה.
frgfds
Fifa 16

אם אתם רוצים לשפר את רמת המשחק שלכם, ב- Fifa 16 נוכל ללמוד איך לשחק טוב יותר בתוך המשחק עצמו, באמצעות Fifa Trainer. כל מה שצריך לעשות זה פשוט לתת לו לפעול כשמשחקים, והוא ייתן לכם אפשרויות לפעולות שאתם יכולים לעשות, וכמו כן ילמד אתכם טריקים מגניבים שיכולים לתת לכם את הניצחון. ניתן לשים אותו על רמה 1-6, או לשים אותו על מצב אוטומטי והוא יתאים את עצמו אליכם. את כל התרגילים החדשים וגם הישנים ב- Fifa 16 ניתן גם ללמוד בעזרתו. ממה שראיתי ממנו עד עכשיו, גם את השחקנים היותר טובים הוא יכול ללמד דבר או שניים.

trainer
trainer

נעבור עכשיו למצב המשחק הפופולרי ביותר ב- Fifa 16, שהוא לא אחר מ FIFA ULTIMATE TEAM:

אין יותר מדי חידושים, אך המרתק ביותר ביניהם הוא FUT DRAFT, שזו בעצם דרך חדשה לגמרי לשחק בFUT. כאן אנחנו נבחר מערך, נבחר מתוך חמש אפשרויות קפטן לקבוצה, ואז בכל עמדה (כולל החילופים) יינתנו לנו חמש אפשרויות שמהם נצטרך לקחת שחקן אחד. הקבוצה תמדד באותה דרך כמו הקבוצה הרגילה שלכם, על ידי כימיה והמדדים של השחקנים. לאחר שמסיימים לבנות את הקבוצה, משתתפים בארבעה משחקים (מול אנשים או מול המחשב) ובסוף ארבעת המשחקים מקבלים פרס בהתאם למספר הניצחונות. ככל שננצח יותר הפרסים כמובן יעלו בהתאמה ויועברו לקבוצה האמיתית שלנו בFUT. את הטריילר של FUT DRAFT תוכלו לראות כאן

בנוסף לזה, אין יותר מדי מה לומר על FUT, חוץ מעשר Legends חדשים שמצטרפים ל56 שהיו כבר במשחק, וכשיהיו חילופים או שערים בנוסף לשמות נראה גם את כרטיסי השחקנים של השחקנים הקשורים.

לאחר מכן, מצב המשחק שבאופן אישי הוא האהוב עליי ביותר, הCareer Mode:

החידוש שלדעת רבים הוא הטוב והמבורך ביותר בכל Fifa 16, הוא היכולת לאמן את השחקנים כרצונך ולשפר אותם (סוף סוף!). כשמדברים במסגרת קריירת מאמן, נוכל בין כל משחק ומשחק לבחור חמישה שחקנים שיתאמנו באימון שנבחר להם. ניתן לאמן אותם באופן אוטומטי, או לעשות איתם את האימון כך שככל שנצליח יותר באימון, הם ישתפרו יותר במדד הנבחר. חידוש זה יבוא כנראה באותה דרך לקריירת השחקן רק שבמקום חמישה שחקנים, נוכל לאמן כמובן רק את השחקן שלנו. עדיין אין אנו יודעים כמה השחקנים ישתפרו או האם האימון יכול לגרום לפציעות אך אין ספק ש-EA התחילה להקשיב לקולות המעריצים.
בנוסף, בפגרת הקיץ נצטרך לבחור בין שלושה טורנירי קיץ שונים עם קבוצות קשות יותר ופחות, אך בהתאם פרסים כספיים גדולים יותר או קטנים יותר.
השיפור הגדול הנוסף נקרא "סיפור העונה". משמעותו היא שהפרשנים יעמיקו יותר במה שקורה במשחק ויתייחסו יותר טוב גם למה שקורה מחוצה לו. בין אם מדובר בהופעות בכורה, רכש, השוואה בין שני שחקנים מאותה עמדה מאותה קבוצה או משני הקבוצות היריבות ועוד. ישנם עוד חידושים קטנים כמו האפשרות להחתים שחקנים חופשיים מחות לחלון ההעברות (כמו במציאות), היכולת לשאול שחקן לשנתיים ולא רק לשנה בטווח הארוך, מעכשיו הדוחות של הסקאוטים לשנה שלמה ולא רק לשלושה חודשים. אמנם השינויים הקטנים לא נראים משמעותיים לבד אך מערך גדול של תוספות קטנות ונחמדות זה דבר שהיה חסר ב FIFA ויכול להפוך משחק בינוני לאחד שנזכור עשורים.

Fifa 16
Fifa 16

תוספת צודקת ל-Fifa 16 היא נבחרות הנשים. אך חשוב לציין, כי כל מה שנקבל זה 12 נבחרות לאומיות של נשים שניתן לשחק איתם רק במשחק יחיד (גם ברשת וגם לא) ובטורניר לא ברשת. גם לא ניתן לשחק (נכון לעכשיו) עם נבחרות הנשים מול קבוצות הגברים או נבחרות הגברים, דבר שמגביל את אפשרויות המשחק שלנו ומוריד מהכיף. אך למרות החסרונות, אין ספק שעם העולם שמתחיל להצמיח תודעה חברתית כלפי שיוויון של הגבר והאישה, צעד זה הוא צעד מתבקש שהיה נעשה במוקדם או במאוחר ו-Fifa 16 הוא משחק הספורט הראשון שמכיל נשים.

Fifa 16
Fifa 16

כמו בכל מהדורה, גם ב Fifa 16 יש שחקנים שקיבלו שדרוג ונהיו טובים יותר, יש שחקנים שהורדו מערכם ויש תגליות חדשות עם פוטנציאל להיות הטובים ביותר במשחק. אם אתם רוצים לדעת הכל על דירוגי השחקנים והפוטנציאל שלהם גם לFUT וגם ל-Career Mode אני ממליץ בחום על אתר בשם futwiz, שמכיל כל מה שיש לדעת על השחקנים ב Fifa 16, אפילו על הפוטנציאל שלהם אם אתם בCareer Mode.

כדי לקרוא את הכתבה על השחקנים הישראלים טובים ב- Fifa 16 לחצו כאן.

Fifa 16 ייצא בצפון אמריקה ב-22 בספטמבר 2015 ובעוד שבוע בדיוק, ב-25 בספטמבר שאר מהעולם יוכל להניח את ידיו על עותק של המשחק. עכשיו כשאתם יודעים כל מה שצריך ואפשר לדעת, אנו מקווים כי תוכלו להפיק את המיטב ממכם ומהמשחק.

אודות ברק שפר

ברק שפר, בן 17 מפתח תקווה, גיימר בעל חוש יצירתי מאז ומתמיד, משחק בכל ז'אנר אם המשחק מעניין, מרכיב ומפרק מחשבים להנאתי למרות שבעבר הייתי console peasent.

9 תגובות

 1. איך מוציאים את השוער כשאתה בקרן באקסבוקס וואן?

 2. האם סוני 3 יכול שלחק נגד סוני 4

 3. איך בונים קבוצה בפיפא 2016 בסוני 4?

 4. איך עושים אונליין בפיפא 16 במחשב????

 5. יש לי פיפא 16 במחשב ואני רוצה אונליין משהו יודע איך לעשות
  או מה צריך לעשות.. הורדתי את בפיפא מאינטרנט סופר דלוקס עתקתי את הקבצים המלאים לדמו מהאוריגין

 6. יש לי פיפא 16 במחשב ואני רוצה אונליין משהו יודע איך לעשות
  או מה צריך לעשות.. הורדתי את בפיפא מאינטרנט סופר דלוקס עתקתי את הקבצים המלאים לדמו מהאוריגין

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: