Final Fantasy X/X-2 HD Remaster – שימו X על זמן פנוי \ סיקור

אחרי המתנה ארוכה המשחקים Final Fantasy X ו- Final Fantasy X-2 יוצאים שוב במהדורת HD מחודשת אל קונסולת ה-Playstation 4. גרפיקה מחודשת, מוזיקה משוכתבת והמון שעות משחק. המון.

מי שרגיל לקרוא את הסיקורים שלי, בטח שם לב שנעלמתי לאחרונה, הסיבה – Final Fantasy X/X-2 HD Remaster, עוד משחק (בעצם שניים) מחודש מהסדרה המהוללת שמושק שוב ע"י SQUARE ENIX. שני המשחקים נדחסו למשחק אחד ושוחררו אל ה-PS4. רק בשביל לרענן את הזיכרון, אזכיר שהמשחקים FFX וההמשך שלו-FFX2 יצאו בהתחלה בשנת 2001 ו-2003 אל ה-PS2. בסוף 2013, תחילת 2014 יצאו המשחקים כמהדורה אחת ומחודשת בגרסת ה-HD אל ה-PS3.
במאי 2015 החברים היפנים כנראה לא ידעו שובע מהצלחת המשחק, או שהקהל העולמי דרש שוב לשרוף את מיטב שעות היום שלו על המשחק -Square enix שחררה שוב (!!!) את המשחק והפעם אל קונסולת ה– PS4. אז אחרי שעברנו על ההיסטוריה של המשחק, בוא נדבר בקצרה על מה שקורה בפעם השלישית, והאם זה באמת מצדיק את כל ההוצאות המחודשות לכל קונסולה. אז בקצרה – כן, מאוד!

ועכשיו נפרט למה?

נתחיל, בחלק הראשון של הסיפור אנו מגיעים לעולם שנקרא SPIRA, עולם עם ציוויליזציה מתקדמת שחיה בהרמוניה, שלווה וחיים יפים כבר 1000 שנה, המושתת ומסתמכת על מכונות וקדמה… עכשיו לא הגענו לכאן בשביל לשרוף יותר מ-200 שעות בשביל לשחק כדורעף, נכון? אז יצור לא מוסבר שנקרא SIN, מחליט לעשות קאמבק וחוזר אל העולם הקסום שלנו בשביל להשמיד הכל, למרות שה-summoners (מזמנים) ניצחו אותו מספר פעמים הוא חזר בגדול! איך? אין לי מושג.

כמו בכל ציוויליזציה גם אזרחי SPIRA פנו אל הכוהנת Yevon והיא אומרת להם ש-SIN הגיע הגלל השיעבוד למכונות וכל החוטאים ישלמו!!! עד כאן חלק ראשון.

אל כל הבלאגן הזה מצטרף הגיבור \ נער \ כוכב ספורט TIDUS (או בקיצור טד), שכולם אוהבים והוא בדיוק בדרך למשחק (סוג של גדורגל חללי?) מאוד חשוב. במהלך המשחק מופיע לו אותו יצור בלתי מוסבר העונה לשם – SIN, ולאחר ברדק לא קטן, טד עף לעולם Spira, אחרי לא מעט הרפתקאות בעולם החדש, הוא פוגש את ה"מזמנת" YUNA. היא רוצה להשמיד את SIN כי היא מאוד רוצה להשמיד אותו, והוא רוצה להשמיד את SIN כדי לחזור לעולם שלו. יאללה בלאגן ושיהיה בהצלחה!

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

זאת נקודת הפתיחה שלכם למשחק ארוך, גדול, מרשים וסבוך כמו שאנחנו אוהבים! ב-FFX2 שהוא משחק ההמשך (שלדעתי אין יותר מדי להרחיב, בגלל שזה פחות או יותר באמצע הסיפור וזה כמו לספר על שלגיה – אחרי התפוח), אנו מקבלים רענון דמויות ולראשונה זה דמויות נשיות – YUNA ו-RIKKU המוכרות מהמשחק הקודם, ו-PAINE שהגיע לרענן עניינים. TRUST ME.

המשחק מצד אחד קיבל שדרוג מדהים מכל כך הרבה בחינות, אבל נשאר עם אותו אלמנט שעושה טעם של 2010 – המשחקיות. מבוסס תורות עם פקודות הטעם הזה

הדבר הראשון שתופס את העין זה כל היופי הגרפי שנמצא מול העיניים. גם אם שיחקתם בגרסאות קודמות וגם אם זאת הפעם הראשונה, הכל נראה מדהים ומדויק.
בסטנדרט של המשחקים היום בכלל וב-FFX/X2 בפרט מאוד אוהבים את ה"פרטים הקטנים", ובמהדורה הזאת לקחו את זה עוד יותר קדימה. פתאום דברים קטנים כמו תנועות ידיים, ריאקציות גוף למצבים מסוימים, תגובת דמות לסביבה והסביבה אל הדמות ועוד מלא דברים כאלה, הפכו למשהו גדול, חזק ומובחן ממש כמו הסביבה, הנופים המדהימים או הבניינים הסופר מושקעים! בגרסה הזאת באמת לקחו את השדרוג הגרפי צעד אחד קדימה והשקיעו בכל פרט. לא מעט שחקנים ששיחקו בגרסאות הקודמות אמרו "סחטיין"! הכל פשוט עובד עם הכל בצורה יפה וחלקה שעושה חגיגה ויז'ואלית לא משנה איפה אתם, בין אם זה בסרטים וקטעי מעבר, ובין אם זה תוך כדי משחק.
דבר קטן שמציק – נכון שגם הסרטים, קטעי המעבר וסצנות הדו-שיח עברו השבחה, אבל למה לא נתנו אופציה לדלג עליהם? לפעמים זה באמת יכול קצת להתיש וזה פחות כיף.

Final-Fantasy-X-X-2-HD-Remaster2 2

לצד מתיחת הפנים הגרפית והמשוגעת שנעשתה, החליטו המפתחים שגם לפס הקול מגיע רענון. הם סדרו מחדש את כל נשא המוזיקה שיזרום טוב יותר, הלחינו קטעים חדשים וכמובן שלבו את כל הצלילים ה"דקים" והקטנים. במשחקים מסוג ז'אנר הסאונד משחק תפקיד חשוב, ובמיוחד במשחקים המגיעים מארץ השמש העולה. זה תמיד יהיה אפי וגדול, עוצמתי וחזק, סאונד שמוביל את הסיפור, את הדמות ואת השחקן ובמשחק הזה אחרי השינוי שנעשה – מרגישים את זה היטב! אחד הדברים המיוחדים במשחק הזה, עוד מימים עברו – זה דיבוב הדמויות. FFX/X2 היה הראשון בסדרה שקיבל דיבוב מלא על כן כבר אז השקיעו בכמות שחקנים נרחבת, שלא יהיו פאדיחות בדברים שנאמרים (כבר ראיתי ושמעתי דברים איומים) וכמובן שמה ששומעים ישב נכון ויתחבר לדמות שרואים. הקאסט מונה כמות אדירה של שחקנים ומדובבים יפנים ואמריקאים, וביניהם אנו פוגשים "סלב" מאוד מוכר – ג'ון דימאג'יו (John DiMaggio) שמדובב את Wakka. את מר דימאג'יו אתם בטוח מכירים בתור זה שמדובב את Jake ב-Adventure time, את בנדר האלמותי ב-futurama ועוד עשרות אם לא מאות דמויות ששמענו בכל פינה.

Final-Fantasy-X-X-2-HD-Remaster211

מבחינת המשחק עצמו אין יותר מדי חדש, משחק RPG קלאסי מבוסס תורות (שלדעתי מזמן היה צריך להיעלם מהעולם), הכולל שדרוג דמויות וחיזוקן תוך כדי התקדמות וקרבות, ממשק שלפעמים זורק אותנו 15 שנה אחורה למתי שהמשחק יצא וכמובן – המון קרבות מהנים ובוסים משוגעיםשמניעים את העלילה קדימה בלי לנוח יותר מדי, הקרבות עצמם לפעמים קלים מדי ולפעמים מאתגרים עד שלב ה-"למה ככה?.

לסיכומו של עניין

סיפור – ארוך, מפוצץ פרטים, סוחף פנימה אך לעיתים רחוקות גם קצת מתפספס ומייגע – 9

גרפיקה – מרהיבה, מושקעת, מתאימה לסטנדרט של היום – 10

סאונד – חשיבה יפה מאחורי השדרוג, המוזיקה סימפונית ברמה מדהימה והדיבוב מעולה – 10

משחקיות – קרבות מהנים, קצב זורם, חבל שאי אפשר לדלג על קטעים – 9

מארז – 2 משחקים מלאים, ים של שעות משחק, בונוסים ותוספות מגניבים וכל מה שצריך בשביל ליהנות מהחוויה הזאת – 9

בשורה התחתונה מבינים למה זה אחד מהמשחקים האהובים בסדרה וכיצד הוא משתייך ל"תור הזה" של משחקים אלו, לפני שהירידה הגיעה. המשחק מציע שעות רבות של הנאה, קרבות, עלילה סבוכה ודמויות שקשה לשכוח. בין אם כבר שיחקתם בגרסאות הקודמות או שאתם חדשים בסדרה (ברוכים הבאים), קל מאוד להתחבר למשחק, לצלול במראות הקסומים שלו, לטבוע במוזיקה שעוטפת ולשבור את השיניים לאויבים שלכם שמחכים לכם. החוויה הויז'ואלית לבד היא קלף מנצח בדילמה אם להתחייב או לא, המפתחים השקיעו אקסטרה על מנת לקחת משהו שהימם עוד בימי ה-Playstaion 2 ולהעביר לו השבחה שתתאים לדרישות שיש לשחקנים ממשחקים בימים אלו.
קחו המלצה קטנה ממני לפני שצוללים לתוכו, שןןה לוודא שיש מספיק זמן בעתיד קדימה, מפני שזה משחק מסוג המשחקים שקשה מאוד לשים בצד ולומר "אחזור בהמשך". מומלץ בחום!

**אהבתם? מוזמנים לגשת לחנות של ארקדיה ולרכוש את המשחק ולקבל הנחה בעת שימוש בקוד pcgalaxy114**
המון תודה להד ארצי על סיפוק העותק ל-PS4.

 

 

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

סיפור - 9
גרפיקה - 10
סאונד - 10
משחקיות - 9
מארז - 9

9.4

מדהים

User Rating: 3.75 ( 1 votes)

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 30 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected]

השאר\י תגובה