פרצת אבטחה חמורה נמצאה בקונסולות PS5 ו-PS4

מהנדס אבטחה חשף באג הקשור לאופן הפעולה של תקליטורי Blu-Ray בפלייסטיישן שעשוי לאפשר למשתמשים להריץ קוד על הקונסולות של סוני

שלושה דורות של קונסולות פלייסטיישן עומדים תחת סכנת פריצה בעקבות פרצה שנחשפה השבוע ומשתמשת בבאג הקשור לאופן שבו המערכת מטפלת בתקליטורי Blu-Ray, כדי לפתוח את הדלת לקוד מותאם אישית.
מבחינה היסטורית סוני תמיד הגנה על האבטחה של קו הפלייסטיישנים שלה, תיקנה פרצות אבטחה במשך השנים ומנעה גישה לקוד המקור של הקונסולות בדרך כלל כדי למנוע רמאות ופיראטיות(קבלת משחקים בחינם). כעת מהנדס אבטחה בשם Andy Nguyen חשף את הפרצה בכנס האבטחה "hardwear" המאפשר הזרקת קוד למערכות 3,PS4 ו-PS5, כך שכל משתמש יוכל להריץ קוד מותאם אישית בשלושת הקונסולות. אחרי שלב זה התוקף הפוטנציאלי יוכל להוריד homebrew ויפתח אפשרות לשינויים במערכת בפלייסטיישן.
הניצול משך במהירות את תשומת לבם של דמויות בולטות בקהילת המודינג כאשר חלקם משווים אותו לפריצה הישנה של FreeDVDBoot לפלייסטיישן 2.
FreeDVDBoot איפשר ועדיין מאפשר להריץ משחקים מדיסקי גיבוי ללא כל שינויים בחומרה של הקונסולה. תקליטורי גיבוי יכולים להיות אידיאליים עבור משתמשים שלא רוצים לסכן את הדיסק המקורי מאחר מכיוון שאם הדיסק המקורי נהרס לא יהיה ניתן לתקן אותו.

hack

עם זאת, סוני מנסה בעקביות להדוף ניסיונות למודינג, והדוגמא הכי זוכרה לכך היא ההסרה של לינוקס מה-PS3 כבר בשנת 2010 לאחר שהמערכת נוצלה לשינוי של קוד המקור של המערכת. לרוע מזלה של סוני, בזמנו הסרת לינוקס גרמה לזעם של הקהילה שבסופו של דבר עורר מאמצים מוצלחים לפצח את המערכת שוב. ובקשר ל-PS4 למרות שהוא הרבה יותר מאתגר לפריצות ושינויים חיצוניים,גם אותו הצליחו לפרוץ לאחרונה. כך, ככל שמתגלות פרצות נוספות עם ה-PS5, זה נראה טבעי שנשמע על פרצות נוספות של קהילת השחקנים בשנים הקרובות בעיקר כדי לקבל משחקים ושירותים בחינם.

אודות סולומון איתי

איתי סולומון, גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה