“האדם הראשון”: טריילר חדש עמוס בפטריוטיות אמריקאית

טריילר חדש ל- “האדם הראשון” חוגג את הפטריוטיות האמריקאית, עם נאום החלל המפורסם של ג’ון פ. קנדי מתנגן על גבי צילומים מתוך הדרמה החדשה.

“האדם הראשון”, הדרמה העלילתית שמבוססת על סיפור אמתי, תבוים על ידי לא אחר מאשר דמיאן שאזל הבמאי זוכה האוסקר שאחראי על- “לה לה לנד“. הסרט נהיה אחד המועמדים הראשיים לפרס האוסקר אחרי מספר הקרנות מוצלחות בפסטיבלי הסרטים ב: ונציה, טלוריד וטורונטו. הרבה מבקרים יצאו שבעי רצון מההקרנות בזכות ההישגים הטכניים של שאזל, דבר שמציג עוד צעד קדימה בקריירה של במאי צעיר זה. ההופעות על ידי ראיין גוסלינג וקלייר פוי קיבלו גם תשואות רבות מהמבקרים, כששני השחקנים נראו כמו מועמדים ברורים לקטגוריות הנוגעות אותם בטקסי הפרסים השונים.

בזמן ש- “האדם הראשון” עמד בכבוד ממול תאומו על הנייר, הוא עדיין יצטרך לעבור מכשול קל בדרך לאוסקר. הסרט נקלע לתוך סיטואציה פרובוקטיבית, כאשר הדגל האמריקאי (בטעות) לא הוצג על אדמת הירח. במציאות, הדגל הוצג כמה פעמים בזמן הנחיתה על הירח, פשוט סצנת תקיעת הדגל באדמה על ידי ניל ארמסטרונג חסרה. הבנים של ארמסטורנג הוציאה הודעה בה הם מגנים על הסרט, ועכשיו גם חברת Universal הוציאה הודעה דומה בצורת טריילר.

הטריילר השלישי לסרט זה (שבו תוכלו לצפות למטה) לא מציג הרבה צילומים חדשים או כיוונים שונים בעלילה, אבל המסר ברור. הפה של האנשים שטענו שהסרט “אנטי אמריקאי” או “לא פטריוטי” נסתם, כאשר את המשימה של ארמסטרונג בטריילר מלווה קולו של אחד הנשיאים הגדולים בכל הזמנים של ארצות הברית, ג’ון פ. קנדי.

למרות שאין דרך לדעת אם הטריילר באמת בא כתגובה למקרה הדגל, די קל להבין שהוא כן. עם שני טריילרים שכבר השאירו את הקהל נרגש לקראת הסרט, לא היה צריך חלק שלישי בשביל לגרוף עוד התלהבות. אבל, אפשר להבין למה Universal הרגישו שיש צורך בפרומו כזה בדיוק, זה אמור לסיים את כל הקריאות לגבי חוסר הפטריוטיות של שאזל, במיוחד כאשר הדגל האמריקאי מוצג ברוב הסרט. הסצנה האחרונה של הטריילר בהחלט נועדה בשביל סתימת פיות, כאשר מוצגת החללית ולידה דגל ארה”ב, מוכנס בתוך האדמה ו-“קורץ” לצופים.

יהיה מעניין לראות איזו השפעה תהיה, אם בכלל, לטריילר זה על הקופות של “האדם האחרון”. הטריילר כמובן מחץ את הבעיה היחידה שעוד בצורה כלשהי הפריעה לסרט, ועד יציאת הסרט באוקטובר, “שערוריית הדגל” תהיה רחוק מאחורינו.

אודות גל סביטלמן

קוראים לי גל סביטלמן, בן 17, פריק של קולנוע ושל אמנות (בעיקר סוריאליזם). בשעות הפנאי משחק בפלייסטיישן, עובד בחדר בריחה, וכותב, מלחין ומנגן על הגיטרה.

השאר\י תגובה