Football Manager 2014 כל הפרטים בפנים

לאחר זמן המתנה ארוך וציפייה ארוכה עוד יותר, סוף סוף הוכרז משחק המנג'ר החדש בסדרת המשחקים של חברת SEGA, המשחק החדש – Football Manager 2014, המשחק שנותן אופציה לניהול קבוצת כדורגל ולהצעיד אותה קדימה כמנג'ר אמיתי התחילה את משחקה תחת המותג CM ועברה ל-FM לא מכבר. המשחק מככב במספר מכירות גבוהות מדי שנה

חברת הפיתוח SI, המפתחת את המשחק, הציגה היום לראשונה את הגרסה החדשה ואנשיה מבטיחים כי היא תהיה טובה ואמיתית מתמיד ותכלול מעל 1,000 תוספות ואפשרויות חדשות.
על פי יוצרי המשחק, Football Manager 2014 היא הגרסה עם מספר החידושים והתוספות הרב ביותר בסדרה.
בנוסף לשיפורים במשחק עצמו, נוספו השנה חידושים טכנולוגיים כמו גרסת Linux של המשחק לראשונה, וכן טכנולוגיית "שמירה בענן" שתאפשר לנו לשים את קבצי השמירה על השרתים ולשחק בהם מכל מחשב בעולם, דבר מעולה שיתן עוד הזמדנות ל"חרוש" על המשחק.

במהשך לעונה שעברה, המשחק יקבל עמוד הורדה בתוכנת ה-Steam – המשחקFootball Manager 2014 יביא עימו גם חידושים בתחום ההתאמה האישית של המשחק – באמצעות הכלי Steam Workshop ניתן יהיה לשתף ולהוריד תכנים שקשורים למשחק כמו חבילות גרפיקה (סמלים, תמונות, תלבושות), עדכוני העברות, מפעלים חדשים, ואפילו אתגרים חדשים שיתווספו למשחק.
המשחק כמובן יגיע עם אדיטור אתגרים חדש שיאפשר לכל אחד מאיתנו ליצור אתגר ייחודי ולפרסם אותו.

"המטרה שלנו בפיתוח משחקי Football Manager לא השתנתה – אנחנו רוצים ליצור את חוויית ניהול הכדורגל הכי סוחפת והכי ריאליסטית שיש, בכל מקום שבו אתה נמצא", אמר מנכ"ל חברת הפיתוח, מיילס ג'קובסון.
"במשחק החדש אנשים יוכלו להמשיך את השמירה שלהם מכל מחשב בעולם וכמובן ליהנות מחוויית FM הטובה ביותר עד כה, עם שיפורים רבים לחלקי המשחק השונים, ותוספות חדשות".

רשימת החידושים:
מנוע משחק משופר
מנוע המשחק התלת מימדי של FM 2014 זכה לשיפורים משמעותיים – בינה מלאכותית טובה יותר של השחקנים, שיפור באנימציות ובתאורה, תגובות אמיתיות יותר של שחקנים לאירועים במגרש וליטושים נוספים.
כל אלו הופכים את מנוע המשחק של FM 2014 לטוב ביותר, ליפה ביותר ולמהיר ביותר בסדרה.

מהפכה במערכת הטקטיקות
כל תחום הטקטיקות עוצב מחדש – שינינו את האופן שבו טקטיקות נוצרות, נבחרות ומיושמות.
תפקידי השחקנים ואסטרטגיית הקבוצה הפכו למשמעותיים יותר, נוספו תפקידים חדשים והוראות חדשות.
כמו כן, שופרה האינטלגנצייה המלאכותית של המנג'ר הממוחשב, שיידע לבצע התאמות בטקטיקה שלו עם הזמן.

העברות וחוזים יותר מציאותיים
FM 2014 כולל מערכת העברות משודרגת, שבה מנג'רים וקבוצות יריבות יאמצו גישה יותר מציאותית כאשר הם מגישים או משיבים להצעות העברה.
בנוסף, נוספו למשחק מספר סעיפים חדשים הקיימים במציאות, כמו למשל האפשרות לקנות שחקן ולהשאיל אותו מיד לקבוצה ממנה הוא נקנה, והאפשרות להציע שילוב של כסף ושחקנים מושאלים. כמו כן, נוספו סעיפים חדשים לחוזים כמו תשלום לאחר שישב על הספסל.
מעל כל אלו, את המו"מ על ההעברות ב-FM 2014 ניתן לבצע ב-2 דרכים שונות: בצורה הרגילה והמוכרת של הצעה, המתנה, תשובה וכו'. ובדרך חדשה של מו"מ חי, דומה למו"מ על החוזים שקיים במשחק.

תקשורת טובה יותר עם ההנהלה
המו"מ של המנג'ר על החוזה שלו עם ההנהלה שופר והפך למציאותי יותר ב-FM 2014. המנג'ר וההנהלה יוכלו כרגע להציב דרישות, ולפרט את החזון שלהם למועדון גם בראיון העבודה הראשוני וגם בדיונים על חידוש החוזה.
אם מנג'ר נשאר נאמן למועדון לאחר שקיבל הצעה אחרת, הוא יוכל כרגע לנסות לקבל תקציבים גבוהים יותר מההנהלה בתור "תגמול" על נאמנותו. בהתאם להחלטת ההנהלה – הוא יוכל לעזוב או להישאר…

תקשורת טובה יותר עם השחקנים והתקשורת
במשחק החדש יש תקשורת טובה יותר בין השחקנים, המנג'רים, היריבים והתקשורת.
למשל, חבר בצוות המקצועי שלך יוכל לתת לך טיפים לגבי ההופעות של שחקני המילואים והנוער. מנג'רים יכולים לבקש כעת משחקנים בכירים לדבר עם שחקן מאוכזב ולשכנע אותו להישאר.
FM 2014 מביא עימו חידוש של פגישה קבוצתית בסיום העונה, שתאפשר למנג'ר לסכם את העונה, לספר מה דעתו על שחקני הסגל ולהציב מטרות לעונה הבאה.

מסך החדשות
מסך החדשות שופר כך שמנג'רים יוכלו לטפל כעת בתחומים השונים ישירות מתוך תיבת ההודעות.
בנוסף, במשחק החדש ההודעות והחדשות יהיו צבועות לפי קטגוריה ויכילו מידע רב יותר.

ממשק משתמש מלוטש
העיצוב וממשק המשתמש של FM 2014 זכו לשינויים משמעותיים.
מסכים חשובים עוצבו מחדש (מסך האימונים, מרכז ההעברות, ומסך החדשות הראשי) ובוצעו שינויים רוחביים בממשק המשחק.
השפה והטקסטים המופיעים במשחק עודכנו כעת כך שיהיו קרובים יותר לשפה בה משתמשים בעולם הכדורגל במציאות.

FMC משתדרג
מצב המשחק הקליל Football Manager Classic שופר גם הוא, עם אפשרות לבחור יותר מ-3 מדינות בהן ניתן לאמן.
בנוסף, FMC כולל כעת את יום הדדליין (מסך שמרכז את כל השמועות והידיעות מיום סגירת חלון ההעברות), אשף ליצירת תוכנית משחק, ופריטים חדשים הניתנים לרכישה.

עוד חידוש זאת האפשרות לשחק במשחק במערכת ההפעלה מסוג הקוד הפתוח – LINUX – מיילס ג'ייקובסון, מנהל מותג ב- Sports Interactive, חשף בפייסבוק כי הכותר הבא בסדרת FM14 ישוחרר גם למערכות הפעלה לינוקס ויאפשר לשחקנים בשלושת הפלטפורמות לשחק יחד, מחשב אישי, מק ולינוקס. אנחנו מברכים כמובן.

FIFA MANAGER 2014
המשחק המתחרה של סדרת המשחקים של SEGA הוא תוצר של אחד החברות המשחקים הגדולות בעולם, EA SPORT שלקחה את הפורמט המעולה של המשחק FIFA והפכה אותו למשחק ניהול, ההכרזה על המתחרה הישיר הופיעה לאחר ההכרזה של סגה, החברה פרסמה באתר הרשמי שלה שהמשחק יכלול שיפורים קטנים, התכונות שבמשחקים הקודמים היית צריך לפתוח על ידי זמן משחק עכשיו יהיו פתוחות מההתחלה, מאפשרות לנהל בית, עד לחרושות שמועות וכמובן פרופיל פסיכולוגי. אחד ממנהלי המותג אמר  "אנו שמחים להציע לאוהדים שלנו משחק מנג'ר FIFA, המאפשר לשחקני כדורגל ניסיון, כמו גם את ההיבטים הכלכליים של ניהול מועדון כדורגל בצורה מאוד מפורטת."

כמובן שהמשחק החדש יהיה מעודכן יותר, השמות, הגילאים, הסטיסטיקות וכמובן היכולות.
בקרוב יפורסמו תמונות ופרטים נוספים אותם נתן לכם כמובן באתר.

תמונות מתוך FM 2014

תודה לאסיף, מנהל האתר FMisrael על העזרה בהכנת הכתבה, מי שרוצה לתרום בחקירת הליגה הישראלית, מוזמן לגלוש באתר

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה