corona - קורונה וירוס
Football Manager 2020

הצעידו את הנוער לאליפות – ביקורת המשחק Football Manager 2020

“הנה זה מגיע תנו לי להניף את הגביע (בעונה הראשונה)”

בשנים האחרונות חברת Sports Interactive שפרה את משחק ניהול קבוצת הכדורגל Football Manager 2019 פלאים, במיוחד במערכת המשחקיות וכמובן בבינה המלאכותית של המשחק. משחק זה היה אחד מהמשחקים המורכבים ביותר בסדרת המשחקים הוותיקה. הפעם, כדי שלא נקרא ל-Football Manager 2020 סתם עוד חבילת הרחבה עבור הכותר של שנה שעברה, הביאה החברה מלא שינויים, אמנם מינוריים אבל בהחלט כאלה שעוזרים לחזק את חווית הניהול הכוללת במשחק. השיפורים נוגעים בעיקר לשנים המתקדמות יותר של קריירת האימון שלכם, לאחר העונה הראשונה.

שתי התוספות הגדולות אשר באות לידי ביטוי ב-Football Manager 2020 הם מרכז הפיתוח וחזון המועדון. הם כל כך משמעותיים שלא תבינו איך ניהלתם קבוצה בלעדיהם.

מרכז הפיתוח הוא כעת אחד מהאזורים העיקריים בניהול הקבוצה שלכם בכל מה שקשור לניהול מחלקת הנוער של הקבוצה שלך, דור העתיד שלה. כל המידע שהכרתם מהמשחקים הקודמים בסדרה ומידע נוסף שהתאחד למסך אחד. התקדמות אימונים, פיתוח שחקנים והעדפות תפקידים וכדומה.

מאמני הנוער שלכם יודיעו לכם על כל שחקן שמוכן לעלות לקבוצה הבוגרת, ישלח לכם דו”ח מפורט בהתאם לאותו זמן נתון של הקבוצה הבוגרת, למשל, במידה ותהיו בצמרת, רוב הסיכויים שההמלצות יפחתו וברגע שתתמודדו על הירידה ההמלצות יגברו ותקבלו יותר המלצות להשתמש ולעלות שחקני נוער לקבוצה הבוגרת. בהמשך באזור זה תוכלו לקבל מידע איזה שחקן דורש תשומת לב נוספת על מנת לממש את הפוטנציאל העצום שיש לו, אתם תוכלו לבדוק התקדמות של הכוכבי נוער שלכם שהושאלו לקבוצות אחרות, תוכלו לראות שחקנים צעירים ששחררתם מהקבוצה ועדיין שמתם סעיף בחוזה שיש לכם עליהם זכות ראשונים.

Football Manager 2020

 

כמנג’ר הייתם צריכים לחכות לסוף השנה על מנת לראות אלו שחקני נוער יגיעו אליכם בשנה הבאה. הפעם תקבלו מידע בסיסי עליהם שלושה חודשים קודם לכן על מנת לאמוד את הכישרון שלהם ולתכנן את הגעתם. חלק זה מייעל את העבודה אל מול מערך הנוער ובהתחשב למשחק שבדרך כלל מתפצל לכמה וכמה עונות, יכול להועיל בשנים שלאחר העונה הראשונה.

חזון המועדון הוא החלק במשחק שקשור אליכם, המנג’רים של הקבוצה. מועצת המנהלים תפרט את הציפיות שלהם מכם במהלך חמש השנים הבאות. אתם יכולים לנהל משא ומתן על חזון התואם את סגנון המשחק שלכם, אך הבוסים החדשים שלכם אולי לא יתייחסו אליכם בחביבות אם לא תצעידו את המועדון כבקשתם. אתם נשפטים על פי תוצאות והביצועים שלכם מול קבוצות אחרות, אך אם לא תחתימו שחקנים צעירים לקבוצה הראשונה או תשחקו בכדורגל אטרקטיבי, הפיטורים עשויים להגיע מוקדם מכפי שאתם חושבים.

אגב, אתר המנג’ר הישראלי, FMISRAEL, פרסם את כל תוספות המסכים שמגיעים אלינו ב-Football Manager 2020 ואני ספרתי כ-25 כאלו.

Football Manager 2020

כל מנג’ר צעיר במשחק לא יראה מיד את יתרון של שתי המסכים שציינו למעלה אבל בהחלט לאורך העונות זה יעזור לכם ויחסוך לכם המון זמן. אף אחד מהשדרוגים והתוספות לא גדולים וחשובים כמוהם אבל מתחת לפני השטח Football Manager 2020 בהחלט שודרג.

כמו שציינתי בשנים הקודמות למעט ב-2019 כל גרסה חדשה בסדרה הייתה למעשה סוג של הרחבה קטנה, נעדרת חדשנות במנוע המשחק וגיוון בחוויית הניהול הכוללת. השנה לא נראה שינוי במנוע התלת מימד של המשחק, זה אותו מנוע משנת 2019. האצטדיונים עברו מתיחת פנים מבחינה ויזואלית הן מבחינת הדשא והן מבחינת הקהל. הכדור עושה את הדרך על הדשא ומעליו בצורה חלקה יותר ומרשימה, ברגע ששחקנים יבעטו כדור מעל קו ההגנה תראו סיבוב כדור בצורה מגניבה, בעיטות חופשיות יהיו יותר מציאותיות – בעיטות ברשת החיצונית, קורה שבעקבותיה ירעד השער. תנועות השחקנים עברו להיות דינמיות יותר, זרימת המשחק משתפרת ומעבר מהגנה להתקפה נראה מרשים וחלק יותר. גם השנה במקרה של זכיה בתואר. אליפות או גביע כלשהו – בסיום המשחק יהיו חגיגות, במה שתעמוד במרכז המגרש וזיקוקים ירעידו את השמיים. חל שיפור משמעותי באנימציות של שוערים – הן נראות טבעיות יותר. מריחות בזמן המשחק של השחקנים ותקיעות קורות לעיתים נדירות יותר. תוכלו להבחין בהטעיות ותרגילים של שחקני הקבוצות ובהחלט מרגיש ששיפרו את המשחקיות של שחקנים ולא רק את הגרפיקה הכללית של המנוע.

Football Manager 2020 רוצה לתת לכם את התחושה המציאותית ביותר מבחינת משחקיות של איך להיות בוס בקבוצת כדורגל, יותר מאשר במשחקים הקודמים. יתכן שתצטרכו לחפור בהגדרות טקטיקה לשחקנים, אימון מחלקת הנוער וניהול נכון שלה, מעקב על רכש לפני כל רכישה ותראו שכל השדרוגים הקטנים שנוספו יוצרים חוויה טובה באופן כללי.

במידה ותרצו לשלוט בכל עניין האימונים (מה שלא קורה אצל כולנו) תוכלו להבחין בציוצים שיעזרו לכם לנהל טוב יותר את חוליית האימון שלכם. מעבר מעל כל שורה באזור האימונים תראה להם איזה תכונות ישופרו על ידי מיקוד במיומנות כזו או אחרת. רוצים לשפר שחקן בבעיטה מרחוק? תגבירו את המאמץ באימון בעיטות ולא את שאר האימונים שחלים על אותו שחקן. פיסות מידע קטנות כמו אלה מאפשרות לכם לראות בדיוק היכן אתם צריכים שהכוכבים שלכם ישתפרו על מנת שבאמת יהפכו לכוכבים.

תוכלו לראות בדיוק היכן הכוכבים שלך ישתפרו ויחליקו את הקצוות הגסים יותר של החוויה. גם רכש וחוזים עבור שחקנים מקבל פנים חדשות בכותר ה – Football Manager 2020, תצטרכו לספר על החתמה לעיתונות ולשחקנים מרכזיים בקבוצה שלכם, תצטרכו לשים בחוזה סעיף של כמה דקות משחק הם יקבלו בעתיד המיידי והארוך, הפרה של הבטחה שכזו יכולה לאבד את האמון בך הן מצד השחקן ומרמורו ואין מצד הסוכן שיכול להביא לקושי בהחתמת שחקנים. המשחק בהחלט יותר ריאליסטי בכל נושא הרכש, לא תקבלו סכומי עתק בעונה השנייה אלא תצטרכו לחשב כל גרוש שתבזבזו.

Football Manager 2020 אינו שונה באופן קיצוני מקודמו אם חיכיתם לשיפור מהותי נוסף לאחר השיפור הגדול משנה קודם, אז תתאכזבו. באותה מידה תוכלו גם להנות מהשיפורים של השנה, מינורים אך לאורך טווח בהחלט מעניניים. כמו בשנים הקודמות המשחק מנסה “להדביק אותך” אליו, כל השיפורים ש-Sport Interactive הביאו אמורים לגרום לכם לשחק בו יותר מעונה אחת. במשחק בהחלט תקבלו תכונות חדשות ומרגשות לטווח הארוך, ציוצים לאחר רכש ועדכון בכל המתרחש במועדון, הקבוצות מעודכנות והמידע ריאליסטי מהיום הראשון שהמשחק יצא.

Football Manager 2020

עלילה - 10
גרפיקה - 7
משחקיות - 10
פס-קול - 5

8

מעולה

ללא שדרוגים מאסיבים משנה שעברה אבל בהחלט עם שינויים איפה שצריך, במיוחד בכל מה שנוגע לדור העתיד שיצעיד אתכם לאליפות

User Rating: 4.43 ( 3 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *