מדריך לגישה לראוטר ללא סיסמא

נַתָּב, או רַאוּטֶר (מאנגלית: Router), הוא רכיב תקשורת בין מחשבים, הנתב נועד לקבוע נתיב של נתונים העוברים ברשת ו/או הפצתם ברשת תקשורת נתונים.

בעולם קיימים מספר רב של חברות המשווקות ראוטרים, בין החברות המוכרות לכולנו נמצאות, TP-link , D-link, Edimax, Level one ועוד שמובילות את השוק הפרטי, בשוק העסקי קיימות מספר מצומצם של חברות כמו Asus, Linksys, Cisqo ועוד, אשר השוני הבולט בהם הוא איכות החומרים, איכות האבטחה וכמובן אופציות ניהול נרחבות יותר.

במדריך הקרוב תקבלו הדרכה מלאה איך אפשר להכנס לנתב שאצלכם בבית לממש הניהול שלו ללא ידיעת הסיסמא.
בכל אחד מהראוטרים שבביתנו קיים סיסמא, לפאנל הניהול, לממשק הניהול של הנתב יותר נכון, בדר"כ מגיעות סיסמאות ברירת מחדל על מנת להקל על הלקוח לבצע שינויים.
באמצעות הממשק נוכל לבצע איפוס לנתב, לשים סיסמא לרשת, לבצע פתיחת פורטים, לבצע בקרת הורים ועוד מספר רב של פונקציות שישנם ברוב הנתבים שנמצאים בשוק.

סיסמאות ברירת המחדל שקיימות בנתבים לפעמים יכולות להיות שונות על מנת להגן על הנתב מבצעים בדר"כ שינוי בסיסמא ובשם משתמש.
אם שכחת את הסיסמא של הנתב או שאם רכשת נתב שהיה בשימוש בעבר ואינך יודע את הסיסמא שלו  – יש דרך מעולה וקלה מאוד לאפס את הסיסמא ועוד רגע תלמד אותה.

קודם כל, תנסה למצוא את שם המשתמש והסיסמא שמוגדרים כברירת מחדל

קראו את הוראות הנתב, בדר"כ בדף ההוראות או בהתחלה או בסוף המדריך תוכלו למצוא את הסיסמא והשם משתמש של הנתב שלכם, אל תחשבו שהזכרון שלכם טוב, לפעמים יצרנים דואגים לשנות סיסמאות ברירת מחדל בדגמים שונים. אם נאבד לך הוראות היצרן / המדריך של הנתב, תשתדלו לחפש אותו ברשת, לפעמים ביצוע פעולה באתר החיפוש ימצא לכם את המדריך המלא, אפילו בעברית.

 חפשו מדבקה על הנתב עצמו, לפעמים חברות הנתבים ואפילו חברות האינטרנט שמספקים לך את הנתב מדביקות נייר שרשום בו את שם המשתמש והסיסמא של ממשק הניהול של הנתב.
router_back_label

אפשרות שלישית ואחרונה היא אפשרות הניחוש, לפעמים השם משתמש והסיסמא הוא Admin או admin בשני המקומות, או admin' password לפי הסדר של שם משתמש סיסמא.
אתם יכולים למצוא רשימה מקיפה למדי של שמות משתמשים וסיסמאות ברירת מחדל עבור נתבים שונים באתר אינטרנט מעולה, אשר מסדר את זה באופן קל ונוח RouterPasswords.com.

RouterPasswords.com

לבצע איפוס להגדרות יצרן לנתב

אופציה נוספת היא איפוס הנתב להגדרות היצרן שלו, בכל נתב שקיים יש כפתור קטן שנקר כפתור ה-Reset. הכפתור הנ"ל מבצע איפוס כללי להגדרות הנתב, החזרה של ההגדרות לברירת המחדל, הכפתור גורם לכל הגדרות הרשת, הסיסמאות רשת, הגדרות הפורטים וכמובן הסיסמא של הנתב והשם משתמש לחזור לכפי שבאו מהמפעל של הנתב מה שיכול לגרום לבילוי שעות נוספות מול הנתב על מנת לבצע הגדרות מחדש.

האיפוס מתבצע בדרך קלה מאוד, קודם כל מיקום הכפתור משתנה מנתב לנתב , לקבלת התוצאות הטובות ביותר תוכלו לחפש על כך במדריך של הנתב או בספר ההוראות, התהליך בדר"כ הוא מאוד דומה בכל הנתבים, הכנסת סיכה או מברג דק מאוד לחריר (אשר מוסתר מלחיצות על מנת לא לגרום איפוס לא רצוי של הנתב) שמסומן כ-Reset, לחיצה עליו במשך 30 שניות תגרום לאיפוס הנתב וחזרת הגדרות היצרן.

images (2)
2009-05-02_214829_how-to-reset-the-linksys-wrt54g-wireless-router wrt54g

זהו חברים, לאחר המדריך הנ"ל מקווים שלא תסתבכו, לשאלות אתם מוזמנים להגיב למטה ולשאול מה שעולה לכם בראש, בהצלחה בביצוע המדריך

בואו לדון על כל דבר אחר בפורום האתר

מכירים עוד על משחקים? רוצים לכתוב כתבות באתר? לעזור להתפתחות האתר? לכתוב מדריכים?
צרו קשר בדף המשוב שלנו – כאן ובואו להיות חלק מצוות האתר שלנו

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה