סילבסטר סטאלון לא יגלם יותר את רוקי

אחרי 8 סרטים, סילבסטר סטאלון נפרד לשלום מהמתאגרף האגדי רוקי

אחת הדמויות האייקוניות בז’אנר סרטי הספורט ובכללי בעולם הקולנוע היא דמותו של רוקי בלבואה, מתאגרף צנוע מפילדלפיה שזכה בהזדמנות להלחם באלוף העולם במשקל כבד אפולו קריד, אותו גילם סילבסטר סטאלון בפעם הראשונה בשנת 1976.

“רוקי” גרף שלושה פרסי אוסקר, ביניהם פרס הסרט הטוב ביותר, והפך את סילבסטר סטאלון לכוכב על שכיכב ב-7 סרטים נוספים. “רוקי 2” לקח את הדמות הצנועה של רוקי למקום חדש, כעת עם כסף והזדמנות להלחם על האליפות פעם נוספת והפעם לזכות בה.

כל סרט שבא אחרי זה הביא לנו משהו אייקוני אחר ולקח את סדרת הסרטים לקיצון חדש, הסרט השלישי שם את סילבסטר סטאלון מול מר. טי והכיר לנו את הפסל המפורסם של רוקי שעומד עד היום בפילדלפיה ליד מדרגות מוזיאון האומנות (אפילו זכיתי להצטלם איתו), הסרט הרביעי שם את רוקי מול האימה הרוסית אייבן דראגו שהרג את אפולו, חברו הטוב של רוקי, והסרט החמישי שנחשב לסרט המאכזב ביותר בסדרה החזיר את רוקי לשורשים וראה אותו מאמן מתאגרף צעיר ושחצן.

הסרט השישי בסדרה “רוקי בלבואה”, ששבר את רצף שמות הסרטים היפה, הביא לנו רוקי מבוגר שמראה שעדיין יש לו את היכולת והנשמה להכנס לזירה פעם נוספת מול אלוף העולם. הקרב נגמר בטון נחמד ולקח את הצילום הסינמטי של הקרבות שקיבלנו עד כה בסדרה והפך את קרבות האגרוף למציאותיים, כמו לראות קרב אמיתי ב-HBO.

“קריד” ו”קריד 2″ הראו שסטאלון מבין שזמנו של רוקי קצוב ואם הוא רוצה שהעולם אותו הוא יצר ימשיך להתקיים, הוא צריך להעביר את הלפיד לשחקן אחר, וכך הכרנו את אדוניס קריד בגילומו של מייקל ב. ג’ורדן. הסרט “קריד 2” (אותו סיקרתי), ממשיך את הסיפור של אדוניס ובעיניי נותן לג’ורדן את השליטה המלאה על סדרת סרטי האגרוף שסילבסטר סטאלון יצר בשנת 1976.

לכן זה לא מפתיע שסטאלון ניצל את עמוד האינסטגרם שלו על מנת להיפרד לשלום מרוקי, מה שאומר שלא נראה את המתאגרף האהוב והמאמן של אדוניס בסרט הבא בסדרה ומייקל ב. ג’ורדן רשמית לוקח את הפיקוד.

תודה לסילבסטר סטאלון על שנתן לנו את אחת מהדמויות הגדולות בהיסטוריית הקולנוע ותמיד נזכור כשנתאמן ונרוץ במעלה מדרגות להעיף את הידיים למעלה ונדמיין שאנחנו עומדים מול קו השמיים של פילדלפיה.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה