גוגל חושפת את Asus Chromebit

גוגל מבצעת מהלך גדול לתוך בתי הספר והעסקים בכך שהם מציעים דרך זולה להפעיל את מערכת ההפעלה הפופולרית מבוססת אינטרנט שלהם, ה-Chrome OS.

החברה בדיוק חשפה את ה- Asus Chromebit, מחשב בגודל דיסקאונקי עם חיבור HDMI שאפשר לחבר לכל מסך מחשב או טלוויזיה תומך ומאפשר להריץ את רוב תוכנות המחשב הקלאסיות, מפנקס רשימות לאימייל.
גוגל רוצה שאנשים יראו את זה כדרך להפוך כל מסך למחשב שימושי, לא משנה במיקום שבו נמצאים.

גוגל כבר מנסה לדחוף את מחשבי ה- Chromebook שלה לתוך בתי ספר ועסקים, אז Asus Chromebit הוא עוד מהלך לגרום לקהל להשתמש בתוכנה מבוססת האינטרנט שלה. תוכנות כמו Docs ו-Sheets (שבטח מוכרות לאלה עם טלפון אנדרואיד) גורמות לעבודה דרך הענן להיות הרבה יותר קלה, מה שאומר שהקהל יהפוך לפחות תלוי בתוכנות שצריך להתקין אותם על המחשב אלא בתוכנות המבוססות אינטרנט שלא דורשות התקנה.

הלחץ עובר למיקרוסופט, עקב ההשקות של מספר מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה של גוגל Chrome OS אשר שניים מהם עולים מתחת ל150$ (600 שקל בקירוב), גוגל מנסה בכוח להיכנס לשוק הרווחי של ההשכלה והעסקים. הקיץ הזה נראה גם השקה של Asus Chromebook Flip, מחשב Chromebook חדש ודק במיוחד בעובי 15 מילימטר אשר מדווחים שיעלה רק 249$ (950 שקל בקירוב) .

open_asuschromebook10_silver_1000

מיקרוסופט תנסה להתנגד בעזרת ההשקה של ה- Compute Stick של אינטל, הגרסה של וינדוס ל Chromebit. העלייה בפיתוח של מוצרים דומים הוא סממן שבו העולם מתקדם לשימוש במחשבים בכל דבר, הם יהיו נגישים לכולם, בכל מקום, בכל זמן.

זה ממשיך את הטרנד שבו מכשירי דיסקאונקי זעירים משמשים בכדי לעשות שידור ישיר בכדי להביא שירותי אינטרנט למסכים הגדולים בין אם למטרות עסקים או הנראה. ה- Chromecast של גוגל נמצא בשימוש אצל הרבה חברות בישביל להביא מצגות למסכים גדולים יותר, בגלל שהוא חוסך את הזמן שיקח לחבר ולסדר מקרן שיעבוד, ה – Chromecast היא לא האופציה היחידה, יש עוד דיסקאונקים אשר יכולים לבצע שירותי שידור ישיר למסכים גדולים.

החלק הכי מעניין בכל הוא זה, הסגן נשיא של גוגל ראג'יש סייף (Rajeh Sheth) אומר שהמכשירים הניידים האלו יכולים לגרום לצמיחה בכמות המסכים הדיגיטלים המשמשים בתוך שלטים, לא רק בגלל הפשטות, אלא בגלל שעכשיו זה יהיה יותר זול מאשר להדפיס שלט אחד, שלט בגודל 42 אינצ' עולה 200$ יותר מאשר לקנות מסך בגודל 42 אינצ' יחד עם Asus Chromebit של גוגל.

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה