נפילת האביר האפל – ביקורת למשחק Gotham Knights 

אחרי שעות על גבי שעות של חרישה, אני מגלה מה Gotham Knights באמת שווה

כשבדרך כלל מוכרז משחק שמבוסס על כותר קומיקס או סרט, אני נשאר די סקפטי לגביו. זה לא שאין לנו משחקים טובים מהסוג הזה, אבל הרבה פעמים, חברות פיתוח אוהבות לנצל את הכותר המוכר כדי למכור את המשחק ואז פחות להשקיע באיכות המשחק, כמו שראינו עם משחקים כמו Godzilla ומשחק מכסחי השדים על ה-PlayStation 4 וה-Xbox One. מה שכן, היו מקרים מיוחדים בהם קיבלנו משחק מעולה, גם עם הקניין הרוחני המוצמד אליו כמו Jedi: Fallen Order ו-Alien: Isolation. אז עם Gotham Knights הייתי די סקפטי, בעיקר עם סטודיו WB Montreal מאחורי הפיתוח, אבל עדיין רציתי לתת למשחק הזדמנות. 

יאמר לזכותו של Gotham Knights, הוא מתחיל בפיצוץ- אנחנו רואים את באטמן ורייש אלגול נלחמים בקרב די אפי (עם דיאלוג קצת רע) ואנחנו חוזים במוות של האביר האפל. כל סצנת הפתיחה, האווירה ואפילו הדיבוב יוצרים הכנה מעולה לגותהם מלאת כאוס שגיבורינו צריכים להציל ולהגן אחרי מותו של באטמן.

אתם בוחרים אחד מתוך 4 דמויות כל פעם- נייט וינג (דיק גרייסון), באטגירל (ברברה גורדון), רד הוד (ג'ייסון טוד) ורובין (טים דרייק), כל אחת מהדמויות האהובות של משפחת הבאטמן מהקומיקס וכל דמות עם עיצוב מעולה ודיבוב טוב שהופכים אותם לייחודים ומגניבים לפני שתיקחו אותם להשליט סדר בגותהם. 

כל דמות כוללת כלי נשק שונים ויכולות שונות שיעזרו לכם להלחם בפשע- נייט ווינג מאובזר במקלות לחימה, הוא אקרובטי מה שעושה את המכות וההתחמקות שלו מהירים והוא מנהיג טוב, אז הוא יכול לחזק את שאר החבורה במקרה ואתם משחקים עם חברים. באטגירל חזקה ומאובזרת עם מחבט טונפה שהופך לנונצ'קו ולאקדח טיפוס, היא גם מסוגלת להמשיך לעשות קומבואים אחרי שהיא חוטפת מכה ולרפא את עצמה, כמו כן, היא האקרית ומסוגלת להסוות את עצמה ממצלמות אבטחה ולהשתמש באלקטרוניקה לחסל אויבים. רד הוד מצויד כמובן עם שני אקדחים, מסוגל להצמיד מוקשים לאויבים ומסוגל להטיל אויבים עם עוצמה רבה. רובין הדמות החמקנית ביותר- הוא מסוגל לקשור אויבים מרחוק ולהשתמש בפצצות עשן להסתתר, הוא גם יכול לגרום נזק אלמנטלי לאויבים כמו חשמול והרעלה.

כל אחת מהדמויות כוללת עץ יכולות עם עוד הרבה יכולות ויכולת מיוחדת לנוע בעולם כמו הדהייה של באטגירל או ההשתגרות של רובין אבל שחקנים יוכלו להשיג את יכולות אלו אחרי סיום מספיק משימות knighthood, מה שדורש לחימה חוזרת שוב ושוב נגד מקבץ חוזר של אויבים ברחבי העיר, משהו שתחילה לא כזה הפריע לי בגלל שאני אוהב לקפוץ חזרה למשחקים לשעה-שעתיים של משחק (ככה עשיתי פלטינום ב-Watch Dogs) אבל עם הזמן התחיל להדגיש את הבעיות העקריות של המשחק. 

Gotham Knights הוא מאוד חזרתי ולא מגוון, רוב הזמן אתם תחקרו את גותהם שלא ממש מעניינת ועם חוסר משמעותי במשימות צד ותלחמו בקבוצות אויבים ובוסים משעממים. ישנם מספר נבלים אהובים במשחק אבל בשביל מישהו שחרש כמה פעמים את Arkham City המעולה, קרבות הבוסים היו די מאכזבים, בעיקר אחרי השוואה של קרב הבוס מול מר. פריז ב-Arkham City וב-Gotham Knights, אתם לרוב תלחמו נגדם עם מכות והתחמקות עם הרבה קומבואים עד שתחסלו את החיים שלהם. הרבה לחיצת כפתורים ולא הרבה אסטרטגיה. זה אפילו מוזר שאחד הנבלים העמוקים ומעוררי המחשבה הגדולים ביותר בקומיקס של DC ה-Court of Owls נבחר בשביל מערכת בוסים שכזאת מאשר נבלים כמו ביין וסולומון גראנדי.

בכללי הקרב מרגיש הרבה פחות חלק ובעל משקל. כששיחקתי עם נייט וינג ובאטגירל, זה תמיד הרגיש שאני לוחץ על התחמקות באופן רנדומלי ומספים את כפתור המכה כמה שיותר, לעיתים נדירות מחזיק אותו בשביל מכה חזקה, בזמן שבמשחק Arkahm, זה הרגיש שכל אגרוף וקאוונטר היו חשובים לקרב ואם לא אדייק אז הלך עליי. אפשר להגיד את זה גם על שאר מכניקות המשחק, כמו האופו שבו תתגנבו ותשוטטו בעיר, בשניהם זה מרגיש מאוד לא מדויק ומגושם. גם כשתנסו לפתור תעלומות מהסביבה במצב הבלשי שלכם, זה מרגיש יותר כמו ניסוי וטעייה מאשר שימוש בראש שלכם כדי לפתור את החידה ולהמשיך לאזור החדש.

גם מבחינה תצוגתית Gotham Knights לא נראה מרשים על ה-PlayStation 5 בהשוואה למשחקים של טרילוגיית Arkham, המודלים נראים מעט מיושנים, האנימציה לעיתים מגושמת וכמות הפירוט והחדות הגרפית נראים די מאכזבים, אבל העיר עדיין יפה מאוד לעין ונראת מפורטת מרחוק. לפחות המוזיקה טובה והדיבוב של המשחק מעולה וכולל לא מעט שחקנים שעושים עבודה טובה בלהביא הרבה רגש לתפקידים אהובים ומוכרים למעריצי באטמן, רק חבל שהם לא נמצאים במשחק עמוק ומספק יותר, מאשר הגרסה של DC ל-Marvel's Avengers. 

סיכום

Gotham Knights מנסה את המשימה הבלתי אפשרית של להמשיך את המורשת של טרילוגיית Arkham, אבל בהתחשב בכמות המשימות, קרבות הבוסים והשליטה שלכם באחד מארבעת הגיבורים הצעירים, זה לא מרגיש שהמפתחים היו נחושים מדי להצליח.

בסופו של יום, מדובר במשחק מאוד חזרתי ורדוד שיספק לכם מספר רגעים של בידור בין משחק למשחק, בעיקר אם אתם אוהבים את היקום של האביר האפל, אבל אל תצפו למשחק עולם פתוח סוחף שתוכלו לחרוש אותו בלי הפסקה עד 100% השלמה, כי זה יעייף אתכם מאוד מהר. 

Gotham Knights…You have failed this city!

Gotham Knights

ציון סופי - 6

6

סביר

גם עם מקבץ גיבורים נהדר ומספר רגעים מגניבים, מדובר במשחק מאוד חזרתי ורדוד לעומת טרילוגיית Arkham עליה הוא מבוסס

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה