Heart

Guild Wars 2 Heart Of Thorn – סיקור ההרחבה

Heart Of Thorns- ההרחבה הראשונה למשחק ה- MMO המצליח- Guild Wars 2, לא תשנה את דעתכם אם לא אהבתם את- Guild Wars 2, אך תוסיף למשחק הרגיל המון תוכן.

אני מאוד אוהב את המשחק- Guild Wars 2, המשחקיות המהירה והחופשיות שהמשחק מציע שוות כל אגורה שלא שילמתם. כן חברים, כפי שאתם כבר יודעים המשחק זמין בחינם וזאת ההחלטה הכי טובה ש- ArenaNet עשו עד היום לפי דעתי, הפיכת המשחק לחינמי הכניסה הרבה שחקנים ואפילו אותי לעולם שנקרא- Guild Wars 2.

ההרחבה החדשה מוסיפה 4 מפות באזור- Magus Falls, האזור המערבי של בירת העיר- Rata Sum. במפות החדשות נמצא את עצמנו בתוך ג'ונגלים הדומים לכמה ג'ונגלים במשחק אך שהג'ונגלים בהרחבה יותר מסוכנים ויותר חשוכים. הג'ונגלים החדשים מדהימים, רואים שהצוות העוסק באומנות למשחק עשו עבודה מדהימה. לקחת מקום בסיסי ולהפוך אותו למרענן עם רעיונות מעניינים שגרמו לי לחקור את האזור יותר פעמים משאני יכול לספור. הרבה פעמים שהייתי בדרך לנקודה מסויימת במשחק עצרתי והסתכלתי על הנוף או חקרתי את האזור, המשחק עשיר באזורים שמדהימים ביופיהם. אירועים כאלה מעידים על המשחק שהוא מצויין. המפות הם פשוט ממתק לעיניים, מערכת יחסים מרתקת בין הסיפור לעיצוב, רואים את ההשקעה אשר- ArenaNet הכניסה להרחבה ולמשחק בכללי.

Heart

כמו רוב משחקי ה- MMO RPG, המשחק מאוד קשה. ברמה כזאת שהתאפקתי לא לחבוט במסך כשנתקלתי באויבים קשים. אבל הקושי הזה הוא פיירי ומאתגר, רציתי להשתפר במשחק, רציתי להתמחות במקצועות שונים ורציתי לנצח במצב ה- PVP של המשחק. Heart Of Thorns- כמובן מוסיף לאתגר עם המון תוכן חדש ומערכת ההתקדמות החדשה עליה נדבר בהמשך.
למפות החדשות יש כמה בעיות, קשה לנווט בהן בגלל שהן מלאות בשבילים מסובכים והן גם מלאות באויבים מאוד קשים. אבל לאט לאט הצלחתי להתרגל אליהן ולאהוב אותן.
ההרחבה מציגה מגוון של תוכן לאנשים שסיימו את המשחק כגון מערכת חדשה לגמרי של התקדמות במשחק בשביל אנשים שהגיעו לרמה 80, המערכת כוללת דרך חדשה לעלות רמה הנקראת מומחיות, שתחליף את מערכת ההתקדמות באמצעות רמות (המוצגות על ידי מספרים) כאשר השחקן הגיע לרמה 80 במערכת שבה המיומנויות מבוססות על יכולות, שאותם תוכלו למצוא ולהרוויח במהלך המשחק, התווסף מקצוע חדש הנקרא- The Revenant, אשר שחקנים יוכלו להתמקצע ולהתמחות בו, התווספו גם התמחויות עלית חדשות שמביאות איתם יכולות, נשקים ומיומנויות חדשות לכל מקצוע הקיים במשחק. התווספה תכונה קבוצתית חדשה המאפשרת אולמות אגודה, מקום המאפשר לשחקנים הנמצאים באגודה לנהל משא ומתן, לחקור ובסופו של דבר לעצב מפות ענקיות בתוך עולם המשחק, בנוסף התווספו ליגות של שחקן נגד שחקן, שם לצוותים יינתן מפת דרכים כדי לעצב טקטיקות ויכולות וגם להרוויח סטטוסים ופרסים.

Heart

כמו בשאר האזורים לרמות- 80 בכותר- Guild Wars 2, באזורים החדשים אין משימות מוניטין המוצגות בצורת הלב על המפה. משימות אלו היו משימות צדדיות המציבה את השחקן בעבודות פשוטות כדי לעזור לאזרחים\לוחמים שונים ברחבי המשחק. כשהתחלנו לשחק ב- Guild Wars 2 חבר שלי פרש מהמשחק בטענה שהמשימות של המשחק חזרו על עצמן יותר מדי, מה שהוא לא ידע זה שאלו היו משימות המוניטין והוא בעצם פיספס את שאר המשחק. במקום משימות המוניטין השחקנים ימצאו אירועים ציבוריים שישתנו לפי השחקנים שמשתתפים באירוע. האירועים האלה מאוד כיפיים והשינויים באירוע על פי מספר השחקנים הם דינמיים לחלוטין, מה שאומר שאם שחקנים נכנסים באמצע האירוע השינוי יתרחש באופן מיידי. לא ראיתי את זה בשום- MMO RPG ולא ראיתי את זה ברוב המשחקים הקיימים היום. לפעמים באירועים מסויימים שהרבה שחקנים משתתפים בהם יופיע בוס מאסיבי והמשתתפים צריכים לפתח טקטיקות כדי לנצח את הבוס, המצבים האלה כל כך מהנים ומאתגרים. אני לא רואה סיבה אחת למה לא להוריד את המשחק הרגיל בחינם. המשחק הזה הוא דוגמא למשחק ה- MMO RPG האולטימטיבי. קרבות הבוסים כמובן מביאים לכם המון פרסים והמון ציוד, כל השחקנים מתאספים כדי לקחת את החפצים שהבוס מפיל. אל דאגה, יש מספיק לכולם.

Heart Of Thorns, שלא כמו הרחבות למשחקי- MMO אחרים, לא מעלה את הרמה המקסימלית. וגם לא מוסיפה דרגות חדשות של ציוד, אם השחקן היה רמה- 80 לפני ההרחבה הוא נשאר רמה- 80 גם אחריה. אם היה לשחקן שריון ברמה מקסימלית השריון ישמר והסטטיסטיקה שלו נשמרת. (לא כמו בדסטיני שכל הנשקים שלי ירדו בצורה דרסטית וזה גרם לי לרצות לשרוף את המשחק). עכשיו כל ה- XP שהשחקן מרוויח הולך להרווחת בונוסים במערכת ההתמחות החדשה.

Heart

מערכת ההתמחות מחולקת ל- 4 מסלולים אשר בכל אחד יש מערכתשידרוג המשפרת את השחקן. כשהשחקן יבחר את מסלולו, הוא יתחיל להרוויח- XP לתוכה. תוכלו לראות את התקדמותכם בתחתית המסך, איפה שהיה בעבר את פס ההתקדמות לעליית רמה. כשהשחקן מרוויח מספיק- XP הוא יוכל לרכוש את השדרוג שבו הוא חפץ על ידי נקודות ההתמחות המורווחות על ידי הישגים מסויימים ועל ידי אסיפתם ברחבי העולם של- Guild Wars 2. אגב, כדי להשיג את כל השדרוגים של מערכת ההתמכות החדשה תצטרכו יותר מארבעים תשעה מיליון- XP, שזה הרבה שעות משחק. אבל החרישה במשחק- Guild Wars 2 מאוד מהנה, למה? בגלל המשחקיות.

המשחקיות, הדבר הכי חשוב במשחקי- MMO RPG ובמשחקים בכללי. אז איך המשחקיות במשחק- Guild Wars 2? טוב, אני שמח להגיד שאחד הדברים שגרמו לי להמשיך לשחק ב- Guild Wars 2 הוא המשחקיות העשירה של המשחק המדהים הזה. לכל סוג נשק יש סט של סקילים משלו, מה שאומר שסקילים של חרב ארוכה לא יהיו בהכרח לחרב קצרה. התכונה הזאת ממש מעולה למשחק מסוג ה-MMO RPG, גורמת למשחקיות להיות מהנה יותר ואני מצפה לראותה בכל משחק מז'אנר ה- MMO כיום. כשתגיעו לרמה- 10 במשחק- Guild Wars 2 המשחק יאפשר לכם להחליף נשקים באמצע הקרב, מה שמוביל לקומבואים אדירים. תכונה זאת גם מתייחסת לאסטרטגיה של המשחק, החשיבה על איזה שני נשקים לקחת לקרב ועל איזה קומבואים להשתמש גורמת למשחקיות להיות עשירה יותר משאר משחקי ה- MMO כיום. כדי לבצע קומבואים השחקן ישתמש במקשי המספרים על המקלדת, כל מספר מ- 1-5 הוא סקיל של נשק מסוים בעוד ששאר המספרים נועדים בשביל סקילים של תמיכה. בהם תמצאו סקיל החייאה שמעלה את החיים של השחקן, לכל מקצוע במשחק יש סקיל החייאה משלו. לכן במשחק לא תוכלו להסתמך על הטקטיקה של המרפא של הקבוצה, הטנק שיש לו יותר מדי חיים והלוחם המהיר. שאר הסקילים הם יכולות מיוחדות של השחקן, במשחק יש הרבה כאלה וככל שתשיגו יותר כך תוכלו לשנות את הטקטיקה שלכם ולהעשירה.

Heart

לסיכום, המשחק הזה מדהים, אנשים מכנים אותו בתור משחק ה- MMO האולטימטיבי והם באמת צודקים. אני נהנה מכל שנייה במשחק, המשחק לא מחייב אותכם בתשלום חודשי, עוד יתרון למשחק. עכשיו המשחק ללא ההרחבה זמין בחינם, אז אני מצפה מכולכם לנסות אותו. הוא שווה את זמנכם והוא לא עולה אגורה. ברשותכם אני הולך לחרוש קצת, עד אז אראה אותכם בכתבה או בסיקור הבא.

Guild Wars- Heart Of Thorns

משחקיות - 10
גרפיקה - 9
סאונד - 9.3
סיפור - 9.5

9.5

מדהים

Guild Wars 2 הוא משחק ה- MMO RPG האולטימטיבי. ההרחבה מוסיפה לו תוכן ובעצם מעלה את ציונו.

User Rating: 4.28 ( 2 votes)

אודות שי אלישקוב

השאר\י תגובה