Guitar Hero Live Ubisoft

I Need A Dollar – סיקור המשחק Guitar Hero Live

המשחק Guitar Hero Live אמנם שוחרר לפני שנה ויותר, אך כעת רכשתי מארז של המשחק בהתרגשות וגעגוע למשחקים הקודמים בסדרה. אז איך המשחק החדש? הכל נמצא בסיקור הבא…

אז לפני שנתחיל אתם מן הסתם שואלים את עצמכם "למה עכשיו? המשחק כבר יצא לפני שנה!" והאמת? שכחתי מקיומו של המשחק. הייתי מעריץ גדול של המותג בימי המשחק השלישי ו-World Tour וחוץ מזיכרון מתוק בראש לא היה לי כלום שקשור ב-Guitar Hero. במסגרת חג החנוכה עברתי עם המשפחה בקניון, (כמובן שנגררנו לחנות צעצועים) ושם ראיתי מארז של Guitar Hero Live עם שתי גיטרות ומשחק במחיר די אטרקטיבי. כמובן שהתלהבתי ישר כמו הילד הכי קטן בחנות הצעצועים וחזרתי יום לאחר מכן לקנות את המשחק בתקווה שאקבל חוויה מהנה כמו שקיבלתי מהמשחקים הקודמים לפני 5 שנים בערך…

אז אחרי שחזרתי לבית, פתחתי את האריזה בהתלהבות ושיחקתי כמה ימים, והגיע הזמן לגלות לכם האם המשחק ממלא את הנעליים העצומות של קודמיו בסדרה…

אז מה המארז מכיל?

  • 2 גיטרות למשחק (מגיעות כל אחת עם דונגל ייעודי, רצועה וצמד סוללות AA).
  • המשחק הפיזי + קוד לקצת אקסטרה כסף למצב ה-GHTV.
  • ניירת כמו במשרדי מס הכנסה.

הגיטרות החדשות
אז הדבר הראשון ששמים אליו לב הוא הגיטרות החדשות. הגיטרות (שאיתן משחקים למי שלא יודע) קיבלו מתיחת פנים מוחלטת וחוץ משינוי קוסמטי שאני אישית די אהבתי, הגיע גם שינוי מהותי במכאניקת המשחק של הגיטרה.

במקום שורה אחת של חמישה כפתורים צבעוניים שכל פעם לוחצים על אחד מהם כאשר מגיע לפס הניגון במסך – כעת יש שתי שורות (אחת לבנה למטה ואחת שחורה למעלה) שבכל שורה שלושה כפתורים. על המסך מופיעים שלושה טורים וכאשר מגיע בטור הימני לדוגמה תו לבן, יש ללחוץ על הכפתור הימני בשורה התחתונה. לפעמים מגיעים תווים משולבים או שורות עם יותר מצבע אחד.


אני אישית אהבתי את סגנון הנגינה הזה, הוא מדמה יותר נגינה של גיטרה אמיתית, הוא קל ללמידה (למרות שנראה מסובך) ובכל זאת מאתגר. הוא יותר מהנה לדעתי ותכל'ס, הגיטרה נראית הרבה יותר טוב ככה והרבה יותר כיף להתחרות כך עם בני המשפחה בערב נחמד בסלון.

חוץ מהשיפורים שציינתי יש להוסיף ולומר שמרגישים שכל כפתור בגיטרה החדשה עבר שינוי וחשבו עליו המון. לדוגמה, הכפתור שעליו "פורטים" על הגיטרה עשוי מפלסטיק רך שמרגיש כמו משי וגודל הגיטרה התאים לי בדיוק.

אבל לא הכל מתוק ב-Guitar Hero Land. יש מספר חסרונות בגיטרות שפשוט חייב לציין מכיוון שהרגישו לי כמו עצלנות נטו. קודם כל הגיטרות מקבלות את בכוח מצמד בטריות AA, כלומר, כדי ליהנות מהמשחק עליכם להחליף בטריות כל יומיים (אם רכשתם מארז של שתי גיטרות אז בכלל מכה לכיס). כל גיטרה מתחברת עם דונגל משלה – כלומר, לא מספיק דונגל אחד לכמה גיטרות שתרצו, אלא חייב לחבר את שניהם! בתור אחד שהמשחקים שלו בקונסולה הם על כונן USB מצאתי את עצמי כמה פעמים נתקע מבחינת כמות שקעי USB וזה חבל. בנוסף, הדונגלים לא נמכרים לבד בשום מקום אז אם הדבר הקטן הזה נאבד אפשר לזרוק כבר את הגיטרה לפח מכיוון שאין פתרון… פשוט חבל שעצלנות/חסכנות מנעו מהגיטרות להיות מושלמות.

נראה שג'יימס פרנקו נהנה

משחקיות
אז אחרי שמבינים איך שיטת הניגון עובדת המשחק הופך להיות נורא מעניין ומהנה. מגיעים פתאום למסך מעין אקורדים שממש גורמים להרגשה של כלי נגינה אמיתי, וכאשר הצלחתי לבצע סולו גיטרה מסובך בצורה מושלמת (אחרי מספר יממות אימונים) קיבלתי שוב את אותה ההרגשה שקיבלתי לפני כמה שנים במשחקים הקודמים בסדרה ובהחלט הרגשתי שקיבלתי תמורה לכסף באותו רגע.

יש במשחק חמש רמות קושי שונות:
מתחיל – משחקים רק עם כפתור ה"פריטה" כדי לקבל הבנה של הקצב (מומלץ למי שחדש למשחק).
חובבן – משחק עם שורה אחת בלבד (רק לבן).
רגיל – רמת קושי רגילה עם שני הצבעים.
מתקדם – מהירות גבוהה יותר ואקורדים מסובכים.
מומחה – לנגן ברמה של סלאש. מהירות מטורפת ואקורדים כמעט בלתי אפשריים.

מצבי המשחק
המשחק מציע שני מצבי משחק: מצב ה-LIVE שהוא מעין מצב הסיפור במשחק ו-GHTV שהוא המשחק לטווח ארוך (עליית רמות, יותר שירים ותחרויות). הנה מה שחשבתי על כל מצב:

התפריט הראשי

LIVE
אז מצב ה-LIVE הוא די מצב הסיפור של המשחק. כאשר נכנסים למצב המשחק הזה בתפריט הראשי מוצגים שני פסטיבלים לבחור מהם (משחקים בשניהם לסירוגין פשוט יש שני סוגים). בכל פסטיבל יש מספר הופעות וכאשר מסיימים את כל ההופעות יש הופעת סיום אחת גדולה ודי מרשימה מבחינת קהל. כל הופעה מתרחשת בפני קהל שגודל מהופעה להופעה במסגרת הפסטיבלים. בזמן השירים השחקן (משחקים אותו בגוף ראשון) יוצר מין אינטראקציה עם הסביבה שלו (מצביע לחברי להקה, מסתכל לכל מיני כיוונים ואפילו קופץ לקהל בשלב מסויים).

אפרופו קהל, בזמן הנגינה הקהל נותן פידבק מוחלט על כישורי הנגינה – אם תפספסו הרבה תווים ולא תנגנו כמו שצריך הקהל יצעק בוז, יסמן ללכת לבית ועוד שלל תנועות מעליבות אבל אם תנגנו כמו שצריך הקהל בהחלט יריע, יקפוץ ומה לא…

אני בהחלט נהניתי ממצב המשחק הזה ולמרות שלא הציג יותר מדי עלילה, השירים בו היו מגוונים, רבים ובהחלט היה מהנה לקבל פידבק מהקהל ולחוות את כל סיפור ההופעות הזה מהזווית של נגן הגיטרה.

GHTV
אז בקצרה? מצב ה-GHTV הוא מעין MTV אינטראקטיבי. כלומר, כאשר לוחצים על GHTV בתפריט הראשי מגיעים למצב משחק שבו יש שני ערוצים שמשדרים שירים 24/7 (עם ממש תכניות אמיתיות בנושאים כמו "רוק של שנות ה-90" או "בלדות חודרות ללב") וניתן להצטרף בכל רגע נתון לערוץ ולנגן מול אנשים אמיתיים.

שני הערוצים

כאשר מצטרפים לנגינה בעצם מתחרים מול אנשים אמיתיים שמנגנים את אותו השיר, באותה נקודה של השיר בדיוק כמוכם ובצד שמאל של המסך מופיעה מעין טבלה שמראה איפה בדיוק אתם נמצאים ובאיזה מקום.

פרדי מרקיורי המלך ב-GHTV

בסוף כל שיר מקבלים XP שאיתו עולים רמות כמובן, יחד עם כסף של המשחק. פה ממש מרגישים שזה משחק בחסות Activision ואני אסביר בדיוק למה. בנוסף לערוצים הללו, במצב ה-GHTV יש עוד 500 שירים שניתן לנגן שלא מופיעים במצב ה-LIVE. נשמע די טוב הא? אז זהו שלא! כל פעם שתרצו לנגן שיר מהרשימה הארוכה והמאוד מאוד מעולה הזו תיאלצו לשלם "Play" אחד. "Play" זה מעין מטבע שאיתו ניתן לנגן שיר – כל כמות "Plays" כזו עולה המון כסף של המשחק שנורא קשה להשיג, ואז נוצר מצב שבו אם אתם רוצים לנגן שיר אהוב מהרשימה, עליכם לשלם בכסף אמיתי על כסף דמיוני, שאיתו תקנו "Plays" לנגן שירים במשחק שממילא שילמתם עליו הרבה כסף!

התפריט הראשי ב-GHTV

אם כל זה לא הספיק כדי לזעזע אתכם יש כמובן סקינים לשורות הנגינה במשחק (Highways), שדרוגים ליכולות הגיטרה במשחק ותוכניות פרימיום עם שירים בלעדיים שניתן לגשת אליהם, איך לא, אך ורק עם כסף של המשחק שקשה להשיג. כל מצב ה-GHTV ועניין ה-Plays הרגישו פשוט כמו סטירת לחי למותג, למעריצים שלו ולי בפרט. נהניתי מהשירים מכל ליבי אבל בהחלט אפשר לומר שאפילו נעלבתי מהזלזול ומתאוות הבצע של Activision הפעם.

תפריט החמדנות

רשימת השירים
רשימת השירים שיש למשחק להציע היא בהחלט מה שהציל אותו בעיניי. למרות כל החמדנות של מצב ה-GHTV, הוא כלל המון שירים מעולים (בעיניי) ובהחלט הביא מגוון עצום מכל קצוות הקשת המוזיקלית. ברשימת השירים הזו שמונה מעל 500 שירים יש שירים חדשים וישנים, החל מפופ וכלה במטאל. ברשימה יש שירים מעולים של להקות מעולות כמו Red Hot Chilly Peppers ו-Bon Jovi לצד שירים של יוצרים מעולים מז'אנרים אחרים כמו Bruno Mars ו-The Outfield.

אני בהחלט אומר שאפו ל-Freestyle Games על הגיוון בשירים ולמרות הכל, השירים המעולים והעיצוב היפה של הנגינה שלהם זה מה שגרם לי בהחלט ליהנות מהמשחק כמו משוגע בכל השבוע שהוא בבעלותי.

תפריט בחירת השירים לפי ז'אנרים

שורה תחתונה
בסופו של יום, Guitar Hero Live הוא משחק מהנה עם המון שירים כיפיים ורענון מגניב לשיטת הנגינה. למרות כל עניין החמדנות במצב ה-GHTV, אני הצלחתי ליהנות ממנו מאוד ומן הסתם גם כל השאר. רענון שיטת הנגינה הוא בהחלט תוספת מבורכת שהייתה נחוצה כדי לתת זריקת מרץ למותג הזה. מצב ה-LIVE בהחלט מהנה ונותן תחושה של להופיע מול קהל ומצב ה-GHTV היותר חופשי בהחלט יזניק כל מסיבה ביתית או ערב משפחתי – כל מה שצריך לעשות זה לחבר את הגיטרות ולהופיע ביחד.

במשפט אחד? חובה בכל בית כמצרך שכבר נדיר בימינו – משחק שגורם לכולם לחייך ולצחוק ביחד. מומלץ ביותר!

Guitar Hero Live

משחקיות ומבנה הגיטרה - 10
מגוון שירים - 9
חידוש טוב ביחס למותג הקודם - 8.5
מצב ה-LIVE - 9
GHTV - 8

8.9

מעולה

המשחק Guitar Hero Live בהחלט מחזיר עטרה ליושנה למותג הזה שנחשב כבר המון זמן כענק רדום בתחום שלו. למרות מכשולים מסויימים ותאוות בצע, המשחק מצליח להעביר חוויה כיפית וקלילה של נגינה בצורה שקרובה יותר מתמיד לדבר האמיתי. מצב ה-LIVE בהחלט מרגיש כמו הופעה אמיתית ומצב ה-GHTV כולל מאות שירים מעולים. מומלץ בחום!

User Rating: Be the first one !

אודות תומר בראשי

בן 20, נולדתי וגדלתי בירושלים עיר האורות, משחק במחשב ובקונסולות מאז שאני זוכר את עצמי, נהנה לשמוע את כל סוגי המוזיקה, לראות סרטים איכותיים וכמובן לשחק כמה שרק אפשר.

השאר\י תגובה