"מי מתגורר בבית היל" תחזור לעונה שנייה

Netflix הזמינה עונה שנייה לסדרה המצליחה, "מי מתגורר בבית היל".

העונה הראשונה של "מי מתגורר בבית היל" ששודרה ב-2018, היא עיבוד לספרה של הסופרת האמריקאית, שירלי ג'קסון משנת 1959. העלילה של העונה עקבה אחר משפחת קריין כשהם חוזרים לאחוזה, בית הל, ששהו בה בקיץ לפני שנים רבות וברחו ממנה לאחר שהמיתה עליהם אסון על טבעי. העונה קיבלה שבחים רבים ואספה לעצמה קהל מעריצים שתהה אם סיפורם של משפחת קריין ימשיך לעוד עונה או זהו סופם של המשפחה הרדופה.

מפיק ויוצר הסדרה, מייק פלאנגן, שגם ביים את הסדרה וכתב במשותף חלק מהפרקים, אמר שהוא חשב על לסיים את הסדרה בסיום פתוח ובכך להשאיר שאלה לא פתורה לעונה שנייה, אך הרעיון לא יצא לפועל. לשמחתנו, Netflix החליטה שהיא מחזירה את "מי מתגורר בבית היל" לעוד עונה, רק שהעונה בכלל לא תתחרש בבית היל.

החדשות הוכרזו כחלק מהודעה גדולה יותר שבה נאמר שפלאנגן והמפיק טרבור מייסי חתמו על עסקה ארוכת טווח עם Netflix, בעקבות ההצלחה של "מי מתגורר בבית היל". Netflix הרחיבה והודיעה שהעונה השנייה תגיע ב-2020 ושיתפה הצצה שמרמזת על שם העונה החדשה:

מאז רשת הצפייה הישירה שחררה גם את התשובה המטושטשת בהצצה הראשונה, ואיששה תיאוריות שטענו שהשם החדש הוא "מי מתגורר באחוזת בליי" (The Haunting of Bly Manor) על שם הבית בספרו של הנרי ג'יימס משנת 1898, The Turn of the Screw. בדומה לספרה של ג'קסון, גם בסיפור של ג'יימס מסופר על משפחה שעוברת לבית אחוזה מרוחק ורדוף, שם היא מתמודדת עם ישות על טבעית.

בדומה לעיבוד של ספרה של שירלי ג'קסון, שהיה מבוסס על המקור באופן כל כך מינורי שאפשר להחשיב את הסיפור למקורי, אפשר להניח שכך יהיה המצב גם בקשר לעלילה של סיפרו של ג'יימס. אילו הן חדשות טובות בעיקר בגלל שגם סטיבן ספילברג ביחד עם חברת ההפקות Amblin, מתכננים להוציא עיבוד משלהם לספר Turn of the Screw שיצא אל מסכי הקולנוע תחת השם The Turning קרוב למועד היציאה של העונה החדשה.

נראה שליוצרי העונה השנייה של "מי מתגורר בבית היל" יש הרבה עבודה אם הם רוצים להשתוות לעונה הראשונה, אך אל דאגה, "מי מתגורר באחוזת בליי" בידיים טובות. פלאנגן מתכנן לחזור לעונה השנייה כיוצר המוביל של הסדרה והוא ידאג שאנחנו נקבל עוד עונה יוצאת דופן ומצליחה.

אודות ליאת פליישמן

ליאת פליישמן, בת 17, כתבת קולנוע. חובבת סרטים (מין הסתם), סדרות, ספרים וציור.

השאר\י תגובה