הו, האימה! – סיקור המשחק Hotel Transylvania 3: Monsters Overboard

במשחק Hotel Transylvania 3: Monsters Overboard המבוסס על הסרט שיצא ממש לא מזמן יש את כל המרכיבים למשחק משפחתי מוצלח, דמויות משעשעות, סיפור כביכול מהנה, הומור שפונה לכל שכבות הגילים, אקשן, חשיבה וגרפיקה טובה, אך נותרה השאלה הכי מתבקשת – האם הוא גם טוב? הרימו עוגן, יצאנו לדרך.

כשהקיץ בשטח כמות אדירה של הורים במתח, מה לעשות עם הילדים? איך מעבירים את הזמן? ומה כבר אפשר לעשות מעבר לעוד ג’ימבורי\קניון\סיבוב קניות\טבילה באסלה ציבורית הידועה כבריכה, התשובה של לא מעט אולפנים גדולים היא: “בואו לראות סרט שמבוסס על סרטים קודמים שהצליחו פחות או יותר” דבר שבא לידי ביטוי גם בסרט  Transylvania 3: Summer Vacation, אך מה עושים אחרי שהסרט נגמר? איך סוחטים עוד כמה מרשרשים מההורים המותשים? מוציאים משחק למחשב ולקונסולות בשביל שהחוויה לא תיגמר! היאח!

העלילה בקצרה, משפחת המפלצות שכולנו אוהבים (נגיד) מהסרטים הקודמים יוצאת לחופשה בשיט על פני ספינת תענוגות בשביל לרוקן את הראש מכל ההרפתקאות במלון ובשביל שדראק (האבא) ימצא אהבה, כמובן שמשהו צריך לקרות בשביל שלנו תהיה זירת משחקים והספינה מגיעה למשולש ברמודה, נתקעת וכל הנופשים (שזה בעצם רק המשפחה) נעלמים על פני 3 איים. ואם זה לא מספיק – גם המצפן הקסום שהוביל אותם נשבר ונעלם ואנו צריכים למצוא אותו.
במהלך המשחק העלילה לא מתפתחת למקומות לא צפויים עם טוויסטים מטורפים אלא פשוט מובילים אותנו במסלול עד אשר מסיימים את המשימות שהן בעצם לאסוף את כולם ואת המצפן, אבל על זה נדבר כבר בהמשך, מבחינת הסיפור – אין יותר מדי.

משחקיות או מה בעצם עושים. במשחק עצמו כאמור אנו מסתובבים על פני 3 איים במסלול שהוא ספק עולם פתוח ספק מסלול לינארי, אנחנו אמנם יכולים להגיע לאן שאנחנו רוצים מתי שאנחנו רוצים אבל אי אפשר לפספס את המסלול שהכתיבו לנו שיוביל אותנו מנקודה א’ (ההתחלה) אל נקודה ב’ (סוף המשחק). במהלך המשחק אנו מחפשים אחרי בני המשפחה שנעלמו להם אחרי שהספינה נתקעה ועד שנמצא אותם אנו נלחם בכל מיני יצורים ופרחים מפלצתיים ונתמודד עם חידות בסגנון של להרכיב גשר, לפתוח דלתות ולהיזהר מקרני שמש, אחרי הכל אנחנו עדיין ערפדים ויש להם קטע עם שמש. כמובן שאת הלחימה ופתרון החידות אנחנו לא נעשה בעצמנו אלא נשתמש בעדר של אימפים שנאסוף בדרך שלכל אחד יכולת מסוימת סטייל מעוף וחפירה אשר ישמשו אותנו בהמשך לכל מיני משימות צד ואפילו יחזירו אותנו אחורה בשביל לחשוף איזה אוצר סודי.
את המשחק אנו מנהלים עם אחת מ-2 דמויות, דראק האבא ו-מיוויס הבת של דראק, הרבה הבדל אין ביניהם מלבד… איך שהם נראים, כשבדקתי עם מי עדיף לשחק מכמה בחינות (יכולות, מהירות, הומור וכו’) לא מצאתי שום הבדל חוץ מזה שהבת הרבה הרבה פחות מעצבנת מבחינת הדיבוב.
לאחר שבחרתם דמות אתם תקבלו 10 דקות לכל סיבוב בו תצטרכו להספיק לעשות על מיני דברים כולל אגירת אימפים, טיפ קטן שאולי ייתפס כספויילר אבל בחייאת זה ממש לא משפיע – תשמרו על האימפים שלכם, אם איבדתם אותם ונגמר היום – נתקעתם ואז להמשיך את המשחק יהיה ממש בלתי אפשרי, דבר שעלה לי בלא מעט עצבים כי גיליתי את זה במקרה רק ביום החמישי ונאלצתי להתחיל את הכל מחדש.
המשימות והלחימה בפני עצמה לאדם המבוגר\מנוסה הן פשוטות בטירוף ואולי אבל ממש אולי לילדים יהוו אתגר קטנטן ושוב – לא אתם נלחמים אלא האימפים עושים את זה בשבילכם אז אין יותר מדי אלימות נוראית שעלולה לדרדר את העוללים לעולם של פשע, סמים וזנות.

אז מה שומעים? הסאונד במשחק מתחלק ל-3, המוזיקה הכללית, הסאונד אפקטס מסביב והדיבוב.
נתחיל בטוב ונרד, המוזיקה במשחק חביבה, קלילה ומתאימה לאווירה, שילוב מתוק בין מוזיקת חופשה אקזוטית למוזיקת אימה חמדמדה למוזיקת אקשן קלילה, מצד שני זה מרגיש שלא ממש נתנו את הנשמה בפס הקול, דבר שממש לא אופייני במשחקי מחשב בכלל ובמשחקים שמבוססים על סרטים בפרט, מהסיבה שזה אחד המרכיבים הכי חשובים במשחקים ובמיוחד שפונים לקהל הצעיר, פס הקול מרגיש כאילו נשלף מספריית מוזיקה שעלתה 1.99 דולר לחודש.
נמשיך לאפקטים שגם הם נשמעים כאילו נלקחו ממאגר סאונדים כללי שפשוט נשמעו מתאימים באותו הרגע לסיטואציה שמתרחשת שבגדול אפשר להחליק ולומר “סבבה”, אאאאאבל ויש כאן אבל עצום, במהלך המשחק הרי משתמשים באימפים לבצע כל מיני פעולות ובשביל להחזיר אותם הדמות שורקת להם. כן כן – שורקת להם, וגם לא שריקה קטנה ומתוקה אלא שריקה מציקה וטורדנית שחוזרת מאות אלפי פעמים לאורך המשחק עד שבא לך לתפוס את השלט ולזרוק על המסך או לכבות את הסאונד לחלוטין, דבר שבד”כ מזיק למשחק רק הפעם זה תרם משמעותית.
החלק האחרון והנוראי ביותר בקטגוריית הסאונד זה הדיבוב. המשחק מבוסס סרט קולנוע ומן הצפוי שאותם שחקנים שמדבבים בסרט גם ידבבו במשחק, או לפחות חלק מהם, והסרט עצמו מציג קאסט מצוין – אדם סאנדלר, סלינה גומז, אנדי סמברג, קווין ג’ימס ועוד ועוד, אך במקום זה קיבלנו מדובבים לא ממש ידועים שנשמעים כאילו הם עושים חיקוי של השחקנים מהסרט רק רע.
היחיד שגם בסרט וגם במשחק זה קיגן מייקל קי (Keegan-Michael Key) המצוין שמדובב את מורי (MURRAY) אך לצערי זה לא מספיק ולא משנה כמה מצחיק הוא – הדיבוב פשוט כושל!

אז איך זה נראה? שאלה מצוינת, כשזה מגיע לגרפיקה סוף סוף יש כאן אתנחתא קלה, המשחק עוצב באותה הרוח של הסרט עם אנימציה דיגיטלית זורמת ויפה עם לוקיישנים (בהתאם לסיפור) שנראים טוב, הדמויות נראות חלקות עם הבעות ותנועות משעשעות שמתאימות למי שהן, היצורים עוצבו בחמידות שמתאימה למשחק משפחתי ואפילו הספינה הכמעט ריקה מדמויות (שאמורה להיות מלאה באנשים כי אחרי הכל זה שיט תענוגות) הייתה מהממת שזרקה אותי עם פלאשבק למשחק לארי 7 אך מעבר לזה אין יותר מדי מה להרחיב כי הנופים (ולא משנה עד כמה יפים ומעניינים) מתחילים לחזור על עצמם בשלב מסוים וכאמור – זה מתחיל לשעמם ולהוריד עוד יותר מהמשחק.

שורה תחתונה

המשחק Hotel Transylvania 3: Monsters Overboard  המבוסס על הסרט HOTEL TRANSYLVANIA 3: SUMMER VACATION לא עושה לו צדק, לא מרים ולא מחזק את החוויה הקולנועית (לא שהיא הייתה וואו, אבל זה סיפור אחר). המשחקיות פשטנית ומציקה, העלילה שטוחה, הסאונד רפטטיבי וההומור ממש לא משעשע ומצחיק (למרות שציפיתי שכן) הגרפיקה נראית טוב וכן מצילה מעט את המשחק מאבדון טוטאלי אבל כמו שהבנתם – חוץ מזה הכל פשוט… לא טוב. כנראה שלא רק משחקים שהופכים לסרטים כושלים אלא גם ההפך

Hotel Transylvania 3: Monsters Overboard

עלילה - 4
משחקיות - 6
סאונד - 3
גרפיקה - 8

5.3

אפשר לוותר

המשחק Hotel Transylvania 3: Monsters Overboard המבוסס על הסרט HOTEL TRANSYLVANIA 3: SUMMER VACATION לא עושה לו צדק, לא מרים ולא מחזק את החוויה הקולנועית (לא שהיא הייתה וואו, אבל זה סיפור אחר). המשחקיות פשטנית ומציקה, העלילה שטוחה, הסאונד רפטטיבי וההומור ממש לא משעשע ומצחיק (למרות שציפיתי שכן) הגרפיקה נראית טוב וכן מצילה מעט את המשחק מאבדון טוטאלי אבל כמו שהבנתם – חוץ מזה הכל פשוט... לא טוב. כנראה שלא רק משחקים שהופכים לסרטים כושלים אלא גם ההפך

User Rating: Be the first one !

אודות אבירם צדיקריו

אבירם צדיקריו קופירייטר, גיימר ותיק עם 20 שנות נסיון ויודע דבר או שניים, שאלות במייל, לא בשבת כי אני משלים שעות שינה. לייצירת קשר- [email protected] http://aviram.2ya.com/

השאר\י תגובה