HP – סיכום השקת סדרת מדפסות Smart Tank החדשה


חברת HP השיקה היום בבוקר במלון הילטון 2 מדפסות ביתיות חדשות בסדרת Smart Tank למדפיסים בעקביות שבינינו

אין שום ספק שחברת HP היא בין החברות המובילות בשוק המדפסות התעשיתיות והבייתיות, החברה תמיד דואגת לספק מדפסות במגוון רחב של אפשרויות על מנת לתת אופציה לכל סוגי המשתמשים. היום, ב-24 בספטמבר, החברה השיקה בישראל, ובשאר העולם, סדרת מדפסות חדשה בשם HP Smart Tank, מדפסות בייתיות נוחות לשימוש עם יכולת תפוקה לטווח הארוך מאוד על מיכלי דיו.

נציגי החברה התחילו עם סרטון קצר שמציג את נקודת המכירה העיקרית של המדפסות, היכולת שלהן להדפיס 18,000 עמודים שחורים ו-8000 עמודי צבע ללא צורך החלפת ראש דיו, אחרי שהחברה חישבה שהלקוח מדפיס כ-200 עמודים בחודש. מאפיין מרשים, בעיקר עבור משתמשים עסקיים בעלי משרד קטן. אבל אחרי שהסרטון נגמר וקיבלנו פרטים נוספים על 2 המדפסות, ראינו שזה רק קצה הקרחון.

המדפסות החדשות HP Smart Tank 515 ו-HP Smart Tank 615 תוכננו במטרה לספק יכולת הדפסה איכותית ועקבית למשתמשים פעילים בהדפסה בייתית או בעלי עסק קטן. 2 המודלים זהים לגמרי למעט העובדה שה-615 כולל בתוכו פקס, בנוסף למדפסת, מכונת צילום וסורק ששני המודלים כוללים. כל אחת מהמדפסות מגיעה עם מארז דיו שכולל 3 מיכלי צבע שחור ומיכל אחד עבור כל צבע במכלים הצבעוניים (מג’נטה, ציאן וצהוב).

המאפיינים העיקריים של שתי המדפסות בהם התרכזו בהשקה זו היו:

הדפסה צבעונית ושחור לבן ללא הפרעה

 • המדפסת תוכל לתת הדפסה של 18,000 עמודים בשחור ולבן או 8,000 עמודים בצבעוני ללא צורך בהחלפת דיו או בעיות כלשהן.
 • גם אם תגיעו לשלב שבו תצטרכו למלא מחדש את צבע המדפסת, המיכלים קלים מאוד למילוי, בלי דליפה או הכתמה, וקל מאוד לעקוב אחר כמות הדיו שנשאר לכם תודות למד לצד כל מיכל צבע.

הדפסה אמינה ומהירה

 • הדפסה במהירות גבוהה ואיכותית עד כ-38% יותר מדורות קודמים. אבל המהירות לא פוגעת כלל באיכות של ההדפסה עצמה כפי שהוצגו לנו דפים מהמדפסות עצמן.
 • חיבור Wi-Fi מהיר ונוח להפעלה עם רוחב פס כפול, אבל גם אם ה-Wi-Fi איננו זמין, זה לא אומר שהמדפסת תהיה מושבתת, היות והיא זמינה לשימוש דרך אפליקציה בנייד או חיבור ישירות למחשב.
 • אחריות לשלוש שנים.

פתרונות חוסכי זמן

 • כמו שאמרתי, ישנו מד לצד כל מיכל צבע כדי להגיד מתי הצבע עומד להגמר אבל כמובן שישנו חיישן אוטומטי שמרתיע לפני שהצבע נגמר.
 • HP Smart Tasks – אפשרות ניהול משימות והתאמת הדפסות לפי דרישות המשתמש על המדפסת עצמה ודרך אפליקציית הסמארטפון.
 • הזנת מסמכים אוטומטית של עד 35 עמודים שפועלת בצורה מהירה וחלקה, כפי שנאמר לנו, המדפסות החדשות צפויות להתקל בהרבה פחות אירועים של התקעות דפים ממדפסות אחרות בשוק.
 • זיהוי נוח של המסמכים המצולמים בעת שימוש במכונת הצילום של המדפסת.

מקוונות וניידות

 • HP Smart App – אפליקציית הדפסה של חברת HP שמאפשרת סריקה והדפסה באמצעות חיבור Bluetooth בין המדפסת לטלפון הנייד, וכמו שציינתי, שימוש ב-HP Smart Tasks על מנת שליטה נוחה במשימות המוטלות על המדפסת.
 • הנציג של ההשקה ציין גם שבמדפסת עצמה מגיע סרטון הדרכה על איך להתקין אותה או לחברה למחשב או הנייד, על מנת להקל על המשתמש במקום שיקרא חוברת הדרכה.

הטובה ביותר בקטגוריית איכות הדפסה

 • טקסט בולט, חדות וגרפיקה תוססת בכל הדפסה. הוצגו לנו בהשקה מספר תמונות שהודפסו על גבי דף פוטו והם היו מאוד חדות וצבעוניות. בנוסף, נציג החברה אמר שהדיו על הדפים יחזיק מעמד במשך עשרות שנים ואין צפי לדהייה כלשהי בצבעי התמונה, בשונה מטכנולוגיות מיושנות יותר.
 • יכולת יצירת ברושורים ותמונות מקצועיות. נציג החברה המשיך והדגיש שלא מדובר פה רק במדפסת ששימושית לבעלי עסק, זו מדפסת מהירה שימושית לאנשי משפחה שרוצים להדפיס תמונות והסביר שהשתמש במדפסת בעצמו להדפיס תמונות מיום הולדת שנערך בביתו ונתן לאורחים תמונות בסוף האירוע, מה שאומר הרבה על מהירות ההדפסה של המכשיר ועל התפעול הקל שלו באמצעות הנייד.

אחרי שהציג את מאפיינים אלו ונתן את הערותיו לגביהם, הוא נשאל בין לבין בקשר לצבע עצמו של המדפסת- הדיו שבמיכל לפי הערכות שלהם לשימוש החודשי של לקוח אמור להחזיק לשלוש שנים, המחיר של סט צבעוני ובקבוק דיו שחור יעלו יחדיו בסביבות ה-200 שקלים וכמו שציינתי, הצבע המודפס לא צפוי לדהות עם השנים ואיכות התמונה תישאר חדה וצבעונית לאורך שנים.

המחיר המומלץ של ה-615 הוא 999 שקלים וכפי שציינתי, זה כולל 3 מכליות דיו שחור, סט צבעוני ו-3 שנות אחריות שמותנות דרך רישום באתר החברה.

לפני סיום ההשקה, חברת HP הציגה מוצר חדש שהושק נכון לעכשיו רק בכמות מוגבלת, עם כמות נוספת בינואר הקרוב. המוצר נקרא HP Neverstop Laser וזו מדפסת לייזר ללא שימוש במחסניות דיו שמדפיסה רק בצבע שחור ועובדת בקצב מהיר לאורך הרבה זמן. לא קיבלנו פרטים נוספים, אבל נציג החברה אמר שעוד מידע ייחשף בהמשך.

סיכום

שתי המדפסות הן ללא ספק מרשימות גם במראה שלהן וגם באופן פעולותיהן.

נראה שחברת HP החליטה לשים בסדרת Smart Tank את נוחות המשתמש כפוקוס מרכזי היות ומדובר במדפסות לבתים פרטיים ובתי עסק קטנים. בין אם זה נוחות המעקב אחרי סטטוס הדיו, המילוי הקל ללא דליפה, כמות ההדפסות האפשרית לפני החלפת צבע או השליטה מרחוק של המדפסת, נוחות המשתמש והאפשרות להדפיס מה שרוצים בן רגע, בכל מצב ובאיכות נהדרת, היו מרכז העניין של הפיתוח ב-HP והמדפסות הרשימו מאוד במהלך אירוע ההשקה.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה