HP מכריזה על תחנת העבודה החדשה שלה ה-Z2 Mini Workstation

בשמחה רבה ובששון חברת HP הכריזה על תחנת העבודה החדשה ביותר שלה לשנת 2016 ה-Z2 Mini Workstation

חברת HP הינה אחת החברות הוותיקות ביותר בשוק הטכנולוגיה, בין אם זה מתבטא באיכות או בעוצה חברת HP תמיד מעורבת איכשהו בתוך העניין. במסיבת עיתונאים שנערכה על ידי החברה שבמהלכה הוכרזה לקהל הצופים תחנת העבודה החדשה ביותר ה-Z2 Mini Workstation.

Z2 Mini Workstation
באדיבות HP

לאלה שלא יודעים במה מדובר כאשר אני אומר תחנות עבודה הרשו לי להעביר לכם קורס מזורז של: “תחנות עבודה 101”. תחנת עבודה הינה (ברוב המקרים) מחשב נייד אשר יכול לבצע פעולות ועבודות יותר בזריזות מאשר מחשבים נייחים רגילים. תחנות עבודה מיועדות בעיקר לאנשי עסקים אשר לא מעוניינים לסחוב לפטופ גדול איתם ולמעצבים ומתכנתים מקצועיים שזקוקים לשיא היכולת מבלי לאבד מנוחות הניידות של הלפטופ. לאחר שהוצאנו את זה מהדרך בואו ונתחיל. מסיבת העיתונאים התחילה בכך שהוצגו לנו העיתונאים מספר סטטיסטיקות מעניינות לדוגמא, האם ידעתם שכרגע קיימים בעולם 7 מיליון מעצבים מקצועיים ורק כ-42% מתוכם משתמשים בתחנות עבודה? עכשיו קחו את השארית הנותרת של מעצבים שלא משתמשים בלפטופים של Mac בעקבות מחירם הגבוה. זה משאיר כמעט 2.4 מיליון מעצבים שמעכבים את היכולת שלהם בגלל מחשבים לא מתאימים צרכים שלהם.
אחת הדאגות שהוצגו אלינו הייתה אי יכולת של המחשב לעמוד בקצב. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת לדוגמא מעבר מטכנולגיית דו מימד לתלת מימד צורך בחומרה מתקדמת יותר גדל עם הזמן, חומרה שהיא אכן יקרה. פה באה תחנת העבודה החדשה של HP. מחירה, שנע רק על כ-850$ (מחיר שמאוד נמוך בהשוואה לתחנות עבודה אחרות) הינו מאוד אטקרטיבי ושווה ערך ללפטופ בינוני.

טיפה פרטים על ה-Z2:
גודלה של התחנה קטן מאוד, ואני מתכוון קטן, בתמונה שהראו לנו המערכת באורכה רק 15 ס”מ, רוחב של כ-7.5 ס”מ ובגובה של כוס אספרסו קטנה 2.5 ס”מ. מעניק אור בחשכה במובן של מקום. היום, כאשר מקום עבודה נעשה אחד המצרכים החשובים ביותר שיש במשרד, גודל ועוצמה נהיו תנאים חשובים לבחירה של תחנות עבודה. ה-Z2 מציג גודל קומפקטי ועדיין לא מתפשר על העוצמה או האיכות של המוצר, המפרט של ה-Z2 הינו מודולרי ומאפשר מספר שידרוגים שעליהם נפרט בהרחב. את ה-Z2 ניתן לקנות בגרסא ה”קטנה” אשר מכילה מפרט נמוך יותר וכמובן שהמחיר יישתנה בהתאם. לאלה מאיתנו שפוחדים מפריצות וחיבורים  ישרים לתחנה נוסף פיצ’ר מעניין למערכת אשר מאפשר לוח אבטחה עם מנעול סגסוגת טיטניום שניתן לשים מאחורי לוח ה-IO כדי למנוע חיבור ישיר ללוח האם ולמערכת.

Z2 Mini Workstation
באדיבות HP
חומרה גרסא בסיסית האם ניתן לשדרוג?
מעבד Intel Xeon® E3-1200v5 כל המעבדים מדור I3,I5 ו I7
זיכרון פיזי 8  GB זיכרון RAM הרחבה עד לכ-32 GB
כונן קשיח של 1 TB כונן HDD רגיל כונן SSD חדש
כרטיס גרפי Nvidia Quadro M620 2GB לא ניתן לשדרוג
חיבורי תצוגה Display Port 1.2 לא ניתן לשדרג
חיבורים נלווים 2 חיבורי סוג C, 4 חיבורי 3.0 לא ניתן לשדרג

מה אתם חושבים על תחנת העבודה החדשה של HP ה-Z2 Mini Workstation ? ספרו לנו הכל בתגובות למטה.

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

3 תגובות

  1. מה שמעצבן במחשבים של HP זה כניסת הDP לתצוגה.

  2. מכיר את רוב תחנות העבודה של Dell ו-HP. בינינו עדיף DELL בגלל השירות.. אבל זו נראת אחת לא רעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *