צה”ל מציג את תרגיל ה-Fortnite הראשון מסוגו

מעולם לא חשבנו שמשחקי וידאו, מסוקי קרב ולחימה בשטח יצליחו להשתלב אחד עם השני אבל גדוד 196 של חטיבת 460 בצה”ל מצליח להראות לנו ההפך, הכירו את תרגיל ה-Fortnite הראשון של צה”ל

אין ספק שיש המון גיימרים בצה”ל, אחרי שהם מסיימים את השמירות והעבודות כל מה שהם רוצים זה לחזור הביתה, לשבת על הכיסא, לשים את האוזניות ולהירגע מול המשחק האהוב שלהם (להמון מהם הוא Fortnite). בצעד יוצא דופן וללא ספק יחיד במינו הכריזה חטיבת 460 על יצירת התרגיל האנושי הראשון תחת ההשפעה של המשחק כשבראשו עומד סא”ל בני אהרון, מג”ד גדוד 196 (“שחק”). הרעיון עלה כאשר אהרון ראה את בנו בן ה-7 משחק במשחק והבין את הפוטנציאל המבצעי מעשי הטמון בו.

“כשהתעמקתי בו הבנתי שהוא מבצעי לחלוטין – כל מי שלא מתנהל במשחק כאילו הוא נמצא במלחמה ומשתמש באותם עקרונות – פשוט לא שורד. ההצלחה כאן תלויה בשימוש נכון של המשתתף באמל”ח שלו, בהבנת הקרקע, ובנקיטת טקטיקות מתאימות.המשחק, בדומה למציאות, מציב אותנו בפני התמודדות עם אויב שמתנהל בחוליות קטנות, חלקן מאוד אוטונומיות, התוקפות אותנו מכל מיני כיוונים וממקומות נסתרים. אם שנייה אחת אתה לא מסתכל – אין לך מושג מה קורה, ושאלתי את עצמי: למה שלא נביא את המשחק למציאות, ונאמן את הקצינים שלנו בדרך מאתגרת, שונה ומהנה? ” – סא”ל בני אהרון.

לאחר שהודיע המג”ד לקציני הגדוד על התכנית המפתיעה החלו שבועות של הכנות וארגונים מאחורי הקלעים ובעקבות ערכות מיוחדות המורכבות לכלי הנשק, חיילי התרגיל יכולים להרגיש חופשי “לירות בחבריהם” וזאת בזכות קרני הלייזר היוצאות מהנשק ובכך פוסלות את חבריהם ליחידה. כמו המשחק עצמו גם בתרגיל החיילים התפצלו לחוליות של שניים כאשר הפרטנר שלהם יהיה המגן היחידי שלהם במהלך המשחק כולו (מלבד הטבע כמובן). את התנהלות החיילים ייבצעו באמצעות מפת נייר של השטח אליהם יוטסו וסמארטפון המקושר לקבוצת הוואצאפ של בגדוד שבה משתחררת תמונת מפה כל מספר דקות המציגה את האיזור (המצטמצם באופן קבוע) שאליו החיילים אמורים ללכת ובכך להכריח אותם להיכנס לעימותים עם קבוצות נגדיות ולמנוע את הדבר שכולנו שונאים, Campers.

אודות כפיר אבוטבול

כפיר אבוטבול, בן 24. הנדסאי אלקטרוניקה, טכנאי מחשבים, וכרגע חייל :) מחשבים ומשחקי מחשב הם כל חיי, תמיד שמח לעזור. קבלת פניות במייל [email protected]

השאר\י תגובה