Indie Live Expo 2020

Indie Live Expo 2020 – כל המידע על המשחקים שהוצגו באירוע

אחד האירועים הכי גדולים של השנה בתחום הגיימינג, וכנראה האירוע הכי משמעותי עבור משחקי אינדי ביפן התקיים היום, ואנו ב-PCGalaxy פה על מנת להביא לכם את כל הפרטים העסיסיים וההכרזות החמות

Indie Live Expo 2020 שודר והביא לנו מבול של משחקים והכרזות, החל ממשחקים קיימים אשר מגיעים לקהלים חדשים, דרך הכרזות על משחקים חדשים, ועד להרבה מאוד מידע על התעשייה בכללותה. שנתחיל?

אז האירוע התחיל עם עשר דקות של המתופף היפני דיינשי כאשר הוא מבצע קטעים נבחרים מהפסקול של המשחק Undertale. ללא ספק מכניס אותנו לאווירה המתאימה והביצוע עצמו היה מצוין.

אז הגיע טריילר קצרצר עבור Nimbus: Infinity, משחק פעולה מהיר אשר נראה מושקע במיוחד מבחינה גרפית יחסית למשחק שפותח על ידי מפתחת אינדי. נראה שהוא יהיה מגוף שלישי ויציב אותנו בחליפת מכה אשר טסה בחלל ונלחמת באויבים על זירה פתוחה ותלת מימדית. נראה מעניין.

לכל מעריצי Castlevania, במיוחד למשחקים היותר קלאסיים בסדרה, משחק חדש הוצג במיוחד עבורכם. Record of Lodoss War – Deedlit in Wonder Labyrinth הוא משחק חדש בסגנון האהוב, ולמי שהשם נשמע מוכר זה כיוון שזהו מותג די וותיק בתעשיית האנימה והמנגה, עם מגוון רחב של משחקים, סדרות, ומנגות עד היום. הוא זמין היום בגישה מוקדמת ב-Steam.

רב הסיכויים שכן שמעתם על Breath of The Wild. אם תוסיפו לו משחק חברתי, גידול חוות ובקר, בניית מערכות, וחקירת העולם בסגנון Harvest Moon (או Story of Seasons), תקבלו את Craftopia. המשחק נראה כאילו הוא מכיל קצת מהכל, וללא ספק משך את תשומת ליבי. המשחק יהיה זמין לגישה מוקדמת ביולי.

Thatgamecompany הם היוצרים של המשחק המדהים Journey והם נתנו לנו גם הודעה קצרה במהלך האירוע בו הם דיברנו מעט על איך הם רואים מפתחי אינדי והאמונה שלהם במה משחקים מהסוג הזה יכולים ואיזה השפעה יכולה להיות להם על התרבות שלנו. זה היה מרגש לשמוע ולראות איך כל עולם האינדי מרגיש קרוב אחד לשני ואיך החברות והמפתחים השונים מאמינים ותומכים אחד בשני. (מופיע בשעה 1:05:50 בסרטון בראש העמוד)

כמו בכל אירוע מהסוג הזה, קיבלנו מספר גלים של משחקי אינדי שהוכרזו בקצב מהיר, הגל הראשון הכיל את:

Dreadout 2, משחק אימה אשר עוקב אחרי נערת בית ספר שנרדפת על ידי רוחות אשר לא רוצות בטובתה. המשחק משלב מספר יכולות מעניינות כגון שימוש בטלפון הנייד של הדמות במשחק.

אין הרבה משחקי דמולישן דרבי בשוק, כאלו שפשוט מבקשים ממכם להשמיד את המכוניות של היריב, וזה חבל כי יש לי הרבה זכרונות נעימים מ-Carmageddon הראשון בתור ילד. אבל זה לא אומר שאין בכלל, כי Concept Destruction מביא סגנון מיוחד משלו לז'אנר עם מכוניות אשר עשויות מקרטון ומטרה אחת – להיות האחרון ששורד.

Industries of Titans מביא ממד ניהולי חדש למשחקי אסטרטגיה כאשר ומבקש מאיתנו להתמודד על שליטה בירח טיטאן מול ברוני תעשייה יריבים. המשחק נמצא כרגע בגישה מוקדמת בחנות של Epic. השקתו המלאה תקרה רק בשנת 2021 ונראה שיש בהחלט למה לחכות.

מעטים משחקי האינדי אשר מצליחים להיות מפותחים על ידי אדם אחד בלבד, אבל Spaceship Commander נראה מעניין עם וויבים של FTL ואלמנט חקר העולם. (מופיע בשעה 1:18:16 בסרטון בראש העמוד)

Pirates Outlaws מזכיר לי מאוד את Slay The Spire, ואם הוא יכיל את אותה מידה של אהבה למשחקי קלפים, אני בהחלט אתנפל עליו. משחק הקלפים רואה אותנו בתור פיראטים מגלים, חוקרים, ונלחמים תוך כדי הרכבת חפיסה שתשמש אותנו במהלך הקרבות.

מי פה מכיר את שולה מוקשים? אולי כדאי לשאול מי לא. ובכן, קבלו טוויסט עליו. ~Mine Dungeon 2 ~Rurumu's Trip משתמש באותם חוקים על מנת ליצור משחק חידות/זחילת מבוכים יוצא דופן ומעניין במיוחד. (מופיע בשעה 1:20:21 בסרטון בראש העמוד)

-Machina of the Planet Tree -Unity Unions משלב בין משחק תפקידים יפני תלת ממדי למשחק יריות, יחד עם קסם ואיסוף ציוד. הוא נראה חמוד למדי ונמתין לראות אם יש לו גם עומק מעבר.

דיברתי על משחקים בפיתוח אדם אחד מוקדם יותר, ויש לנו אחד נוסף. Remain on Earth מפותח גם על ידי אדם אחד ויתקיים ביפן פוסט אפוקליפטית, כאשר המפתח מספר שהוא מתכנן לזרוע רמזים קטנים לגבי מה קרה לבעצם ברחבי עולם המשחק על מנת שהשחקנים יגלו. (מופיע בשעה 1:27:44 בסרטון הראש העמוד)

Foregone הוא משחק מטרואידוואניה חדש נוסף אשר נותן הרגשה מאוד דומה ל-Dead Cells, גם מבחינת משחקיות וגם מבחינת גרפיקה. אבל הוא עושה מספר דברים מעניינים משל עצמו שאני מאמין שמצליחים להבדיל אותו מספיק.

שלושה משחקים הוצגו אשר יפורסמו על ידי DLsite, אתר אשר מאפשר פרסום נרחב של משחקים מרחבי העולם ללא יותר מידי הגבלות, והרבה דברים מעניינים נמצאים בין התכנים שלו. הראשון הוא Mad Princess: The Great Gladiators שמופץ בגרסה אנגלית לראשונה, ומציג לנו עולם בו אנו נלחמים על מנת להוכיח שחיינו שווים. במהלך המחק התפקידים הזה ניצור קשרים עם גלאדיאטורים נוספים ונילחם יחדיו לשנות את גורלנו.

עולם מסתורי מחכה רק לגילוי שלנו במשחק Last Island, משחק אקשן לחימה תלת מימדי בו ניצור אהבות חדשות, נחווה הרבה סצנות אהבה זכורות על פי המפתחים, ונגלה את סודות האי בו אנו חיים. (מופיע בשעה 1:40:17 בסרטון בראש העמוד)

משחק Touhou חדש גם הוכרז אשר יגיע לאתר. Tempest of the Heavens and Earth הוא משחק יריות דו מימדי חדש במותג המצליח, ונראה שכמו הרבה מהאחרים הוא ישלב לא מעט מאפיינים של התחמקות מכדורים והרבה דמויות חמודות אשר יורות אחת על השנייה.

GNOSIA מציב אותנו בסוטיאציה מטרידה. בחדר מלא אנשים, אחד מהם רשע. אף אחד לא יודע מי הרשע חוץ ממנו, וכל לילה הוא עושה משהו לאחד האנשים האחרים. איך תגלו מיהו? ואיך תשרדו את הלילות? דמויות מעניינת ומצבים מלחיצים מחכות לכן.

זיכרון הוא דבר חשוב בחיינו. בלעדיו לא היינו איפה שאנחנו היום, הוא עוזר להגדיר אותנו. כמה רחוק נלך כדי להחזיר לעצמנו אותו? Unreal Life שואל את השאלות האלו במשחק נוסף אשר מפותח על ידי אדם אחד בלבד (אני לא מאמין כמה משחקים מעניינים ומושקעים כאלו יש היום). גרסה יפנית קיימת כבר היום וגרסה בינלאומית בפיתוח בימים אלו.

הרבה משחקי תפקידים מציבים אותנו בעולם פתוח וחופשי לחקור, ללא יותר מידי מגבלות. One Way Heroics Plus הוא לא אחד מהם. הכוח המרושע אשר אנו צריכים להביס מכריח אותנו לזוז רק בכיוון אחד. ואם יצא שפספסנו עיירה או קרב חשוב עבור ניסיון, אין לחזור חזרה.

Library of Ruina משלב בין משחק קלפים למשחק אסטרטגיה. מצאו וחקרו ספרים חדים, גלו את התעלומות של העיר, ושאפו למצוא את הספר האולטימטיבי תוך כדי קרבות טקטיים.

עולם זר, זוג אוהבים, וצורך לשרוד. זה הבסיס של המשחק Haven אשר מציג לנו את יו וקיי, צמד אוהבים שבורחים לעולם לא מוכר יל מנת להיות ביחד. הם יאלצו לשרוד בו, למצוא משאבים, להילחם נגד סכנות, לחקור את העולם, ולהתמודד עם הבעיות שיצוצו בזוגיות שלהם. המשחק מיועד להגיע ב-2020.

הגל השני של חשיפות משחקים הגיע אלינו לאחר מכן. הוא נפתח עם Skul: The Hero Slayer אשר מגדיר מחדש "משחק מעניש". במשחק האקשן הזה, אם אתם מתים פעם אחת, אתם צריכים להתחיל את כל המשחק מההתחלה. מציע שתבואו מוכנים ללמוד מהר.

הרבה משחקי תפקידים שונים פורסמו במהלך האירוע, אבל RPG Time: The Legend of Wright מנצח בתחום המקוריות. הרעיון שאתה בונה את המשחק בשולחן בית הספר שלך מחזיר אותי ישירות לילדות שלי וזמנים בהם הייתי מדמיין הרפתקאות עם החברים שלי.

Drill Man Rumble הוא משחק חברתי בו עד ארבעה שחקנים מנסים להשמיד אחד את השני על ידי שימוש בקדחות ענקיות. יש לא מעט משחקי קרבות מהסוג הזה בשוק, אבל מעטים נראים מלאי אנרגיה או משוגעים כמו זה.

Gleamlight מציג לנו סגנון אומנותי מיוחד במינו אשר יוצר את העולם שלו על ידי שימוש בזכוכיות צבעוניות. סגנון זה עוזר להבדיל אותו מהרבה משחקים אחרים, ולי הוא נותן הרגשה שמעט מזכירה לי את Child of Light אשר אהבתי מאוד. אני אבדוק אותו בהזדמנות ואני ממליץ גם לכם.

War of Ashird גם מביא לנו מערכות שונות. משחק התפקידים הזה מתהדר בשני מערכות קרב שונות, אחת לקרבות הרגילים בשטח ואחת נפרדת עבור קרבות הבוסים שלו. בנוסף לכך הוא מודיע על הרבה סצנות רומנטיות בין הגיבורים, אז נמתין גם לזה.

משחקי לחימה תלת מימדיים אנו לא רואים הרבה בתעשיית האינדי, ולכן -CYBORG -PROTOTYPE בולט במיוחד. משחק הלחימה הזה נראה שמציב אותנו מול סיבורגים שונים, ולא בטוח לגבי הרבה פרטים אם זה יכיל גם מצב קרבות נגד אנשים אחרים, אבל אני מקווה שכן. (מופיע בשעה 2:18:29 בסרטון בראש העמוד)

אחד ממשחקי האינדי היפניים היותר טובים של השנים האחרונות הוא Azura Striker Gunvolt 2 אשר הופיע במקור על ה-3DS ואז גם נחת על ה-Switch. זהו משחק פעולה-פלטפורמה דמוי Mega Man שמכיל מערכת לחימה ייחודית שמנצלת שימוש, אגירה, שאיבה, ושחרור של חשמל על מנת לתקוף אויבים. יכולות ייחודיות ומפות מעניינות מוסיפים הרבה למשחק, וגרסה זאת גם מגיעה עם דמות חדשה אשר מנצלת מערכת התקפה שונה לחלוטין. המשחק משוחרר ב-Steam ב-22 ביוני, אז שריינו את התאריך.

משחקי אינדי לא חייבים להיות רק דיגיטליים. Game Market הוא אירוע שנתי אבל מוחזק למשחקים אנאלוגיים בו משתתפים יותר מ-30,000 מבקרים בשנה ויותר מ-800 חברות. האירוע עוזר לחשוף את היוצרים לתעשייה ולהפך, להבין את המשחקים ודרך המחשבה של השחקנים הפוטנציאלים, ולבחון בשטח את המשחקים החדשים של החברות. האירוע השנה יערך בצורה דיגיטאלית בלבד בעקבות המצב העולמי, אבל שלושה יוצרים מובילים בתחום כן נתנו לנו מעט תובנות לגבי מה זה דורש לפתח משחקים מהסוג הזה ומה הם חושבים שהם יעשו עוד בעתיד. (מופיע בשעה 2:46:53 בסרטון בראש העמוד)

בסיום הראיון קיבלנו אף הצצה למשחק לוח מיניטורות חדש ומעניין. Dragon Gyas מספר על עולם בו בני אדם נלחמים בקרב נואש נגד הדרקונים, והקרב הזה נשמר רק תודות לרובוט הענק ששומר עליהם ולטייסת אשר מטיסה אותו. המשחק יכיל 14 מיניטורות שונות, קלפים בעלי יכולות שונות, 2 סוגי יחידות לכל צבא בעלי התקפה, הגנה, ותנועה שונים, ואפשרויות סידור לוח ייחודיות.

לפני הגל השלישי והאחרון של האירוע, קיבלנו עוד אורח מיוחד מרחוק, כאשר המעצב הראשי של המשחק Frostpunk מאת חברת 11BIT דיבר איתנו ומסר את תודתו בשם החברה לכל האנשים אשר נהנים ומשחקים מהמשחקים של החברה. זה רק נותן להם יותר מוטיבציה ליצור משחקים טובים יותר עבור אותם המעריצים, וזה גורם לעבודה שלהם להרגיש הרבה יותר מספקת. (מופיע בשעה 3:19:59 בסרטון בראש העמוד)

הגל השלישי של משחקי האינדי הגיע מיד אחריו ואיתו ההכרזות של כל שאר המשחקים. Antartic Base יתקיים בלב השממה הקפואה. בתור חבר משלחת אנו נחווה לא מעט רגעים קשים בזמן חקירה של העולם שסביבנו במשחק העולם פתוח הזה. הוא נראה מעניין במיוחד ונוגע במקום על כדור הארץ אשר עד היום משחקים כמעט ולא התעסקו איתו. (מופיע בשעה 3:27:43 בסרטון בראש העמוד)

משחקי מבוכים וחקר מבוכים הם לא חדשים לתעשייה ולא חדשים עבור משחקי אינדי. הכל נכון, אבל לרב הם לא מבקשים ממכם להשמיד את המבוך אותו אתם חוקרים. Dungeon Crasher Kiritan יבקש ממכם לעשות בדיוק את זה. (מופיע בשעה 3:29:41 בסרטון בראש העמוד)

Tunche מציב אותנו בלב אזור קיצוני אחר כאשר אנו נילחם נגד מפלצות ומוסים מפלצתיים בלב האמאזון על ידי שימוש בקסמים וזימונים שונים. הוא מיועד להגיע ב-2021 ודמו חינמי זמין עבורו כבר היום ב-Steam.

Causa, Voices of the Dusk הוא משחק קלפים תחרותי חדש (בדומה ל-Hearthstone) אשר מכיל מערכת של עליית רמות ושיפור היכולות של הגיבורים שלנו תוך כדי הקרב עצמו. הוא נראה מאוד מושקע יחסית לעובדה שהוא משחק אינדי, ונראה איך הוא ישרוד בשוק לאחר שחרורו.

איך תרצו לצייר היום? צבע או להביור? SuchArt! הוא משחק אשר נותן לכם חדר, כלים לציור, ולהביור, ואומר לכם ליצור אומנות פשוט. אני מודה שהתוספת של הלהביור למשחק מהסוג הזה מפתיעה אותי אבל זה נשמע יוצא דופן ומעניין. (מופיע בשעה 3:31:22 בסרטון בראש העמוד)

התלהבתי מ-Coffee Talk בשנייה שהוא הופיע, כיוון שהוא כבר נראה לי משחק דומה ל-VA-11 HALL-A: Cyberpunk Bartender Action אשר מאוד אהבתי. גם במשחק הזה מכינים משקאות שונים ליצורים שונים ולומדים להכיר אותם ואת הסיפור שלהם, ואני כבר בפנים.

לסיום האירוע, קיבלנו שתי הופעות אורח שהמתינו להן רבות. "ZUN" הופיע ודיבר מעט על החוויות שהוא עבר וההיסטוריה שלו מאז שהוא יצר את המותג Touhou, וזה היה ממש מרגש לשמוע. ואז המתנו לראות האם אנו נראה בפעם הראשונה בלייב את יוצר Undertale המסתורי, טובי פוקס. אחרי לא מעט רמיזות מצדו במהלך הסרטון, התשובה היא שלא, אבל אנחנו כן קיבלנו ממנו ברכה מרגשת ועידוד עבור כולם ועבור כל יוצרי המשחקים באשר הם במהלך תקופה קשה זאת.

Indie Live Expo 2020 הפתיע אותי בלא מעט תחומים. החל ממידע על משחקים, דרך חלקים שלמים בתעשייה שלא הכרתי, ועד ליחסים המיוחדים בין חלק מהחברות למעריצים וליוצרים אחרים. הרבה משחקים הוכרזו במהלך האירוע, ושמתי מספר לא קטן מהם על הכוונת שלי.

למרות המגבלות העולמיות, האירוע היה מדוקדק, מהנה (לא מעט תודות לצמד המציגים אשר עשו עבודה נפלאה ומצחיקה מאוד לעיתים) ומלא תובנות. מי יתן ושנה הבאה תביא לנו אירוע באותו רמה.

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה