Inhumans

האם גם אתם על-אנושיים – סיקור שני הפרקים הראשונים של Inhumans

Marvel מביאה עוד קבוצת גיבורים למסך הקטן ולשם כך הלכנו לראות את שני הפרקים הראשונים על המסך הגדול

אחרי ההצלחה של סוכני ש.י.ל.ד, Marvel החליטה להמשיך ולהכיר לנו יותר מקרוב את העל אנושיים הנקראים Inhumans שראינו בסדרה. שני הפרקים הראשונים של הסדרה צולמו בפורמט IMAX  ואנחנו הלכנו לראות אותם על המסך הגדול והמרהיב. רוצים לדעת מה חשבנו על הסדרה החדשה והאם כדי לצפות בה? המשיכו לקרוא!

עלילה והדמויות

ה-"Inhumans" הם גזע בדיוני של על אנושיים המופיעים בקומיקס של Marvel, סדרת ספרי הקומיקס התמקדה באופן ספציפי יותר בהרפתקאות של משפחת המלוכה של העל אנושיים, ואנשים רבים מקשרים את השם "Inhumans" עם צוות מסוים זה של דמויות המופעלות על ידי סופר.

כך גם בסדרה אנו נחשפים לאותה קבוצה של "Inhumans" שהיא גם משפחת המלוכה של העיר המיוחדת שלהם – "אטילאן" שנמצאת על הירח. בעקבות החלטותיהם של משפחת המלוכה (שלא נפרט עליהם כאן כדי לא לעשות יותר מידי ספוילרים) מתבצעת הפיכה בשלטון וחברי משפחת המלוכה והנאמנים אליה בורחים אל כדור הארץ, שם הם צריכים להתמודד עם הבעיות של ההשתלבות בחברת בני האדם.

יותר מכך אני לא אמשיך לפרט, כדי לא לחשוף בפניכם את כל העלילה של שני הפרקים. אך את דעתי על העלילה אני אגיד. לדעתי העלילה של שני הפרקים הראשונים מצד אחד מאד צפויה ולא מורכבת, הסיפור הוא סיפור צפויי שרוב הסיכויים שנתקלתם בו בעבר בסרט או בסדרת טלוויזיה ובכללי העלילה של שני הפרקים הראשונים מעבירה קצת תחושה של "דה ז'ה וו".

מצד שני, הדמויות בסיפור אשר מובאות הישר מהקומיקס הם צד חיובי ומאד חזק של הסדרה. הדמויות מאד מגוונות וייחודיות, הן מביאות קסם מיוחד למסך שלא רואים בכל סרט או סדרה אחרים. דוגמה מצוינת לכך היא דמותו של Black Bolt (שמגולמת על ידי Anson Mount שמגלם אותה בצורה די משכנעת) ראש משפחת המלוכה ומלך אטילאן שהכוח שלו הוא הקול שלו שיוצר כוח הדף חזק (לא ניכנס ל"מדע" מאחורי קולו) מה שגורם לדמות לא לדבר במשך הסדרה. הרעיון שישנה דמות אילמת שהיא בין הדמויות הראשיות בסדרה טלוויזיונית הוא רעיון מהפכני והסדרה, גם היוצרים וגם Mount עושים עבודה מצוינת בהצגה של דמות כזו בסדרה טלוויזיונית.

מעבר לכך ישנן עוד דמויות וערכים שעוברים בסדרה, רובם שוליים ואפשר להבינם בעקיפין וחלקם פשוט מתפספסים בגלל הכתיבה הרעועה של שני הפרקים הראשונים.

לסיכום, בכל מה שקשור לעלילה ולדמויות, אמנם אין פה עלילה משובחת ומתוחכמת בשני הפרקים הראשונים, אך הם בהחלט משאירים טעם מוזר של עוד, והדמויות בסדרה הן בהחלט אחד מהמאפיינים החזקים והבולטים שלה שגורם לי, לחכות ולצפות להמשך הסדרה.

התפאורה והאפקטים

איך אפשר לסקר סדרה של גיבורי על בלי לדבר על האפקטים והתפאורה. ראשית נתחיל עם התפאורה, התפאורה הראשונה שאנחנו רואים בסרט היא העיר אטילן שנמצאת על הירח. התחושה של עיר על הירח מועברת בצורה די משכנעת והאזורים השונים באטילן מעבירים את רוח המקום, ויכולים גם קצת להסביר את המתרחש שם. האזור צילומים השני שלוקח חלק נרחב גם בשני הפרקים הראשונים וגם בסדרה הוא האי הוואי, אליו בורחים בני משפחת המלוכה. האי המדהים הוא תפאורה נהדרת שכיף להסתכל עליה. הלוקיישנים המהממים ונעים בין העיר עצמה למכתש מלא בעצים ואפילו לחוף הים. אמנם התפאורה בסדרה היא לא תפאורה מתוחכמת ופורצת דרך אבל היא תפאורה יפה ונעימה שעושה עבודה מצוינת כרקע לסדרה.

בזמן שהתפאורה בסדרה עושה את עבודתה, האפקטים בסדרה הם סיפור קצת אחר. האפקטים אשר אמורים להמחיש לנו את כוחותיהם של הדמיות עושים עבודה חלקית, ישנם אפקטים מאד מוצלחים שעושים עבודה מצוינת כמו הכלב של בני משפחת המלוכה, "לוקג'ו" שנעשה כולו באנימציה ועושה עבודה מצוינת כחבר במשפחת המלוכה. לעומת זאת ישנם אפקטים שנכשלים בצורה מכפירה ולא מצליחים להעביר את הרעיון או את הכוחות של הדמות "קארנאק" שעדין אחרי שצפיתי בסדרה לא הצלחתי להבין בבירור מה הם כוחותיו.

סיכום

לסיכום ה-Inhumans לא חפה מטעויות, אין פה איזה תסריט מבריק או אפקטים שלא נראו כמותם בטלוויזיה, אבל לסדרה יש פוטנציאל אדיר עם דמויות מיוחדות ורעיונות שלא נראו עדיין. למרות כל הטעויות הסדרה עושה "טעם של עוד" ואני כבר לא יכול לחכות להגעה של העונה השלמה לטלוויזיה. הסדרה תגיע לטלוויזיה ב-29 בספטמבר ותכלול 8 פרקים סך הכל. ספרו לנו בתגובות האם גם אתם מצפים לסדרה? מצורף בתחתית הכתבה גם הטריילר הרשמי לסדרה.

https://www.youtube.com/watch?v=1sYF1SXcWqQ

שני הפרקים הראשונים של ה-Inhumans

ציון סופי - 8

8

ציון סופי

הסדרה לא חפה בטעויות אבל הפוטנציאל אדיר

User Rating: Be the first one !

אודות אופק שלינגר

גיימר וגיק בנשמה לומד בבליך, רמת גן חלק מפרויקט גבהיים מגמת סייבר משחק ראשון: COD BO1 . סדרת משחקים אהובה: Saints row.

השאר\י תגובה