שלושה סרטים ישראלים ייקחו חלק בפסטיבל קאן

אחרי חוסר נוכחות ישראלית בשנה שעברה, ישראל תזכה לייצוג (קטן) במהלך פסטיבל הסרטים הצרפתי "קאן"

פסטיבל קאן הוא ככל הנראה פסטיבל הסרטים החשוב ביותר בעולם. עבור רבים, הפסטיבל בריביירה הצרפתית תמיד שימש סוג של אבן מדרגה עבור עשרות סרטים בינלאומיים, כמו "כולם יודעים", להכנס לתודעת הציבור הרחב ולזכות להערכה מצד מבקרי התעשייה והיוצרים החשובים שבה. כך שזה נהדר לשמוע שארצנו הקטנה זוכה לייצוג כלשהו בפסטיבל תודות לשלושה סרטים קצרים שישתתפו בתחרות הפסטיבל.

הסרט הראשון הוא "פרפרים" של יונה רוזנקיאר, בוגר סדנת הקולנוענים של הפסטיבל שהוציא לאחרונה סרט באורך מלא בשם "הצלילה". "פרפרים" מספר על אבא חולה ואשתו שנוסעים עם בנם לבית החולים לקבלת טיפול ובדרך נתקלים בנחיל של אלפי פרפרים נודדים, במהלך 7 דקות ריצת הסרט, הבן לומד על מר גורלו של האב ואיך מותו לעולם לא יעלם מזכרונו.

הסרט השני שישתתף בפסטיבל הוא "אנה" של דקל ברנסון, סרט בן 15 דקות על אם חד הורית שמחפשת לברוח מחייה הכלואים ומחליטה להצטרף לקבוצת תיירים אמריקנים שמחפשים אהבה.

הסרט השלישי הוא "נתק" בכיכובם של בר מרון וגלי רשף, שייקח חלק בתחרות סרטי הסטודנטים, שראתה בעבר מתמודדים ישראלים מאוניברסיטת תל אביב וסם שפיגל בירושלים, והשנה זה יהיה סרטה של ירדן ליפשיץ-לוז על נערה עם אבא מובטל שמנסה למצוא דרך יצירתית לנתק את החשמל בבית שלהם.

ייצוג ישראלי אולי נשמע טריוויאלי עבורכם, אבל קחו בחשבון שפסטיבל קאן קיבל כ-4240 סרטים קצרים כמתמודדים פוטנציאלים עבור תחרות הפסטיבל וברנסון ורוזנקיאר תפסו 2 מקומות מתוך 11 בלבד. כך שזה כבוד גדול שאנחנו זוכים לייצוג כלשהו, אפילו אם הוא קצר במהלך פסטיבל הסרטים הצרפתי שיערך ב-14 עד ה-25 במאי.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה