חוויה ספורטיבית – סקירה של Jabra Elite 7 Active

 Jabra Elite 7 Active הן הדגם האחרון של סדרה 7, על פי השם אתם יכולים להבין שמדובר באוזניות שמיועדות למשתמשי ספורט אך לא רק, קראו את הסקירה והבינו למה אני מתכוון

כחובב ספורט ומוזיקה אני נרגש לבצע סקירה לאוזניות הספורט של חברת Jabra, אני מתאמן על בסיס כמעט יומי בתחומי ספורט שונים (בעיקר ריצה) והתכונות שקיימות באוזניות החדשות של החברה, Jabra Elite 7 Active בהחלט מתאימות לחובב שכמותי. תכונות ספורט מעולות שכוללות בין היתר הגנה מפני זיעה, הישארות באוזן גם במקרה של פעילות מואצת (דוגמת אינטרוולים), סינון רעשים, סוללה חזקה מאוד וכמובן סאונד ברמה גבוהה מאוד.

היום, בעולם שכולם כמעט מבצעים ספורט הגעתי למסקנה שהכי קל ונוח לבצע פעילות ספורטיבית עם אוזניות TWS, כמו האוזניות שאני סוקר כרגע.
אוזניות ה-Jabra Elite 7 Active מיועדות עבור משתמשי ספורט ובהתאם לכך מכילות תכונות שצרכנים אלו מחפשים. האוזניות החדשות מגיעות עם הרבה תכונות מוכרות, יחד עם משהו חדש שהחברה פיתחה: ShakeGrip. חומר חדש זה עשוי מתרכובת ייחודית של סיליקון נוזלי והמטרה שלו לשמור על האוזניות יציבות היטב בתוך האוזן לא משנה מה המשתמש עושה.

האוזניות כוללות תמיכה בקישוריות Bluetooth 5.2 ובמקודדי SBC ו-AAC, אם כי להבדיל מדגם ה-Elite 3 בו יש תמיכה במקוד APTX, לדגם Active 7 אין. כמו כן, תקן העמידות של האוזניות שופר וכעת מוגדר לתקן IPX4 וכמובן הדבר החשוב ביותר, סוללת האוזניות יכולה להחזיק כעד 8 שעות פעילות בעלת יכולות הטענה מהירה (קצת פחות משעתיים לטעינה מלאה).

עיצוב ונוחות

ל-Elite 7 Active מראה מינימליסטי זעיר שכולל מראה חיצוני פשוט, לוגו מובלט בקידמת האוזניה (החלק שרחוב משקע האוזן), כפתור רב תכליתי בלוע בתוכו ומערכת מיקרופון מכוסה רשת מסננת רעשים. באופן אישי, כחובב אוזניות In-Ear, מדובר באוזניה נוחה, יפה אך חבל שלא נתנו לה גימורי מאט.

לפני ביצוע סקירה למוצר זה השתמשתי באוזניות הספורט של Beats (אפל כיום), ה-Powerbeats pro, להן יש קשת המגנה על האוזנייה מליפול בעת פעילות ספורט, דבר שבדרך כלל משפיע על הבחירה באוזניות ספורט, אבל באוזניות ה-Jabra 7 Active זה דבר שלא נדרש בגלל תרכובת המוצר הייחודית שפיתחה החברה ShakeGrip הגורמת למוצר לא לזוז אפילו בפעילות אינטנסיבית ביותר.

להבדיל מאוזניות קודמות של החברה, כמו ה-Jabra Elite 85T, האוזנייה עצמה הצטמצמה בגודלה בכמעט 16 אחוזים, דבר שמוסיף לנוחות ולדעתי גם לעיצוב האוזנייה. הצורה הקטנה מאפשרת לניצני הכניסה לנתיב האוזן להתעצב בקלות לאזור זה, דבר שגורם באופן ישיר לנוחות יתרה ושמע איכותי.

במהלך היום הסתובבתי עם האוזניות, ביצעתי פעילות יומיומית הכוללת השמעת מוזיקה, דיבור ופעילויות ספורטיבית שונות, לא הרגשתי שום כאב בחלל האוזן גם בשימוש רצוף של כמעט 5 שעות, אפילו יותר מזה, קרה מקרה שחיפשתי את האוזניות על אף שהיו אצלי על האוזן. דבר אחד שהרע עם נוחות האוזנייה זאת בעיית הפקדים השקועים עליה נדבר בהמשך הסקירה.

בקופסא של אוזניות Jabra Elite 7 Active תמצאו את האוזניות עצמן בתוך קייס הטעינה שלהן, כבל USB-C לטעינה וזוג אטמי סיליקון נוספים בגדלים שונים.

Jabra גם שידרגה את מארז הטעינה שלה, עם עיצוב אובלי שטוח לניידות משופרת. זה קומפקטי, קל משקל עד לרמה שלא מורגש ומחמיא יותר ללבוש שלך.
יש בליטה מינימלית בכיס. יציאת הטעינה של ה-USB-C הועברה לחזית, פרט שתמצאו לא נוח בעת טעינת המארז.

Jabra Elite 7 Active האוזנייה לחלקים (צילום: אתר החברה)
Jabra Elite 7 Active האוזנייה לחלקים (צילום: אתר החברה)

יכולות ואפליקציה

לאוזניות ה- Jabra Elite 7 Active יש מגוון רב של יכולות טכנולוגיות, בין היתר נהניתי לגלות אפשרות הפעלה באמצעות זיהוי תנועה (הפסקה/התחלה של ניגון), או אפשרות מחווה של לחיצה אחת על הכפתור/לחיצה כפולה והחזקה קבועה של הכפתור. לכל אפשרות שכזו יש פעולה אחרת שהוא מבצע, מניהול שיחה, עוצמת הקול, סיוע דיגיטלי ואפילו באמצעות האפליקציה הייעודית של האוזניות תוכלו לבצע הגדרה ספציפית לכפתור – באמצעות MyControls.

החדשות הטובות ביותר לדעתי באוזניות זה שימוש בכפתור פיזי ולא כפתורי מגע שבעת פעילות ספורט נוטים לא להגיב כראוי, מה גם שהכפתור אינו נראה כמעט ולא מפריע לנוחות האוזנייה באוזן.

כמובן שבאמצעות הכפתור תוכלו להשתמש בעוזרות האישיות של Alexa, Google Assistant, SIRI ו-Bixby (לחיצה כפולה על הכפתור מפעילה את העוזרת האישית הרלוונטית לכל סלולרי המחובר באמצעות בלוטוס). אני ניסיתי את האוזניות בחיבור לאייפון ובעבודה מול העוזרת SIRI וזה הפגין יכולות זיהוי ודיבור מדהימות, קולט כל הבהרה והגייה עד כדי כתיבת הודעות טקסט בקלות ללא מגע יד בטלפון.

מבחינת האפליקציה של האוזניות, ה-Sound+ נוחה מאוד לשימוש, בחיבור הראשוני תקבלו מהן אשף הגדרה ראשונית לאוזניות, האפליקציה תדריך אתכם בשלבים הראשונים של הפעלת האוזניות, תאפשר לכם לשנות את הגדרות התפעול של האוזניות, את מצב הסאונד והאיקולייזר ועוד. בהגדרה הראשונית תצטרכו לעבור "חווית שיחה" אשר תתאים את הקול שלכם ולשדר אותו לצד השני בצורה הטובה ביותר.

כמו בכל האוזניות ברמה הזו בשוק, גם כאן יש אפשרות לבצע התאמה ובדיקה האוזניות באוזן שלכם (בכל המקרים יצא לי תואם מאוד).

כפי שציינתי מקודם, אתם תוכלו לבצע הגדרה של הכפתורים באוזניה, לשנות מצבי שמע הכוללים מגוון עצום וכמובן לראות את מצב הסוללה וחייה.

תכונה נוספת שקימת באוזניות אשר זכתה לקידום מועט (לא מבין למה, במיוחד בימי הקורונה) היא Video Conference, אותה תמצאו בלשונית הימנית הקיצונית למטה. זה כביכול מאפשר לך להשתמש באפליקציה כשלט רחוק עבור מכשיר ועידת וידאו של חברת Jabra  ובעתיד חברות נוספות (על פי פרסומי החברה).

Find My Jabra קיים גם כן המאפשר איתור אוזניות במקרה ששמתם אותם במקום מרוחק. כמו כן תוכלו למצוא אפשרויות נוספות באפליקציה – MyFit, ANC/HearThrough, EQ, ועוד.

Jabra Elite 7 Active האפליקציה נותנת מגוון רחב של תוספות (צילום: אתר החברה)
Jabra Elite 7 Active האפליקציה נותנת מגוון רחב של תוספות (צילום: אתר החברה)

איכות סאונד

מבחינת האקוליזר ברירת המחדל, תקבלו מענה שמע חם השם דגש על קולות נמוכים, אקולייזר זה נקרא Neutral. הוא בהחלט מעונה ואני לא מצאתי ערך מוסך בלשנות אותו במהלך אימוני הספורט שלי, במקרה של שמיעת מוזיקה במצבים אחרים השתמשתי בהפעלת MySound שבאפליקציה אשר מתאימה אישית את ה-EQ בהתאם לצרכי השמיעה הספציפיים שלכם ומאזנת את האודיו לאידיאל השמע עבורכם.

דרייברי ה-6 מ"מ שמהדרים את האוזניות ובחירת EQ בהחלט יכולים להתמודד בכל רמת בס שרק תנסו, במקרה של סאונד גבוה עם באס מוגבר תרגישו קצת חריקות קלילות.
בהאזנה למוזיקה עם מגוון כלים (גיטרה, פסנתר, חצוצרה וכדומה) זה נתן שמע עדין ונאה, הכלים נשמעים באופן מדויק ורך.

אוזניות Jabra תמיד מגיעות עם יכולות קישוריות מדהימות, יכולות הצימוד של Bluetooth 5.2 מנצחות למדי, ונותנות אפשרות חיבור אוזניות וקבלת טווח של כמעט 10 מטר שיטוט בכל הבית כולל המרפסת בלי הזזה של הסלולרי, חבל שאוזניות אלו לא מגיעים עם טכנולוגיית ריבוי חיבורים כדי להתאים אותן לשני מכשירים בו זמנית.

על מנת להשתמש בביטול הרעשים האקטיבי של אוזניות ה-Jabra Elite 7 Active, אתם תצטרכו לעבור תהליך ANC אוטומטי ואישי לכל משתמש אשר נועד לקבוע את דיכוי הרעש הטוב ביותר עבור השמיעה שלך. לאחר השלמתו, תוכלו להפעיל מצב ANC באפליקציה או באמצעות הכפתור הפיזי על האוזניה.

מבחינת סינון הרעשים, הסינון מעולה, הוא מצליח לחסום רעשי הליכון בחדר כושר, מוזיקה רועשת מהמכון כושר וכמובן מתאמנים אחרים שמדברים בינהם. הדבר המגניב ביותר זה שבעת שמע של פעמון דלת או בכי של תינוק אתם תשמעו את הרעש ברמה גבוהה אשר ימשכו לכם את תשומת הלב, בעת האזנה למוזיקה בריצת בחוץ הרוח קצת נשמעת. רעש המכוניות נדם להבדיל מרעש הצפצפות (כנהוג בישראל).

מארז הטעינה וחיי הסוללה

על פי נתוני החברה, האוזנייה אמורה לתת ניגון בלתי פוסק של כ-10 שעות, אני בבדיקה שעשיתי בעת האזנה למוזיקה בעוצמה של 80 אחוז, קיבלתי כ-8 וחצי שעות נגינה רצופה.

מארז הטעינה מחזיק בין 35 ל-42 שעות, כמובן תלוי בשימוש באוזניות עצמן. להבדיל מהאוזניות שיש לי בבית (powerbeats pro) המארז טעינה של Jabra מספק כמעט יכולות כפולות משאר המתחרות וכמובן מהאוזניות שלי.

הטענת הסוללה לוקחת שעה וחצי בלבד ונטען לבצע בו טעינה אלחוטית (QI)

Jabra Elite 7 Active עם מארז טעינה מהחזקים בשוק (צילום: אתר החברה)
Jabra Elite 7 Active עם מארז טעינה מהחזקים בשוק (צילום: אתר החברה)

סיכום

האם Elite 7 Active נחשבות לאוזניות האימון הטובות ביותר של Jabra? לא. הטייטל הזה נשאר עם Elite Active 85t ללא רבב. עם זאת, זה לא הופך את האוזניות הללו ללא רלוונטיות, במיוחד עם השדרוגים שקמו להם באוזניות ה-Elite 7 הכוללות בין היתר עמידות למים גבוהה יותר ואפשרויות נוספות להתאמה אישית של הסאונד והכפתורים.

דבר נוסף שקצת הפריע והמלצה שלנו אליכם, תבצעו את ההגדרה הראשונית של האוזניות עד תום שכוללת התאמה של האוזניות לשיחה, התאמה לאוזן וכדומה. ללא זה אתם תזכו לקבל יכולות מופחתות וחבל שכך. לעומת יריבים ספורטיביים אחרים בשוק וכאחד שיש לו מתחרה שכזה, אני חושב שהסאונד יחסית זהה אליהם אך מבחינת אפשרויות טכנולוגיות הוא עולה עליהם ברמה. הן מבחינת הפיצ'רים הקיימים בו והן מבחינת הסוללה ומארז האוזניות.

אם אתם חובבים של חברת Jabra שרוצים להנות מסאונד דינמי, תכונות חדשות ושיפורים בולטים בתחומים נבחרים (למשל חיי סוללה, קישוריות), ה-Elite 7 Active הוא האוזנייה המושלמת עבורכם.

סקירה Jabra Elite 7 Active

ציון סופי - 9

9

מצוין

אם אתם חובבי ספורט או סתם אוהבים להתפנק בשמע איכותי עם מגוון רחב של אפשרויות פרימיום של מותג איכותי, אלה האוזניות הטובות ביותר שתמצאו!

User Rating: 3.87 ( 4 votes)

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה