ג'יי ג'יי אברהמס מחליט שנמאס לו מחידושים

הבמאי המצליח ג'יי ג'יי אברהמס מצהיר שאינו מעוניין לעשות יותר חידושים.

ג'יי ג'יי אברהמס, הבמאי והמפיק מהנחשבים בהוליווד, הביא לנו את החידוש הפופולרי של מסע בין כוכבים על המסך הגדול, המשיך את הסיפור מלפני הרבה זמן בגלקסיה רחוקה מאוד ואחראי להצלחת השנה בטלוויזיה Westworld.

אין ספק שחלק גדול מההצלחה של אברהמס עם היצירות המחודשות האלה מגיע מאהבתו של הבמאי עם הכותרים האלו בצעירותו ולמרות שיש לו עדיין חיבה לכל הסרטים והסדרות שאותם הוא המשיך או חידש, הבמאי רוצה לעבוד עם חומר יותר מקורי.

בראיון לאחרונה של המפיק המוכשר בטקס פרסי גלובוס הזהב, בהם הסדרה שלו Westworld הייתה מועמדת לסדרת הדרמה הטובה ביותר, הוא חשף כי הוא רוצה להתרחק כעת מכל האיתחולים והמשכים ליצירות עבר ולעבוד על דברים שלהם יעשה איתחולים או חידושים בהמשך.

אני מרגיש מאוד בר מזל להיות מעורב בדברים שאהבתי כילד. למען האמת, אפילו Westworld, שאנחנו פה בשבילו הערב, הוא אחד מהם. אבל אני לא מרגיש איזשהו רצון לעשות זאת שוב. אני מרגיש כאילו עשיתי מספיק מזה, ככה שאני יותר נרגש בקשר ללעבוד עם רעיונות מקוריים ואולי יום אחד מישהו אחר יעשה להם חידוש.

זה החלטה נהדרת מבחינתי, אני מסכים שהוליווד צריכים להתקדם לכיוון חומר יותר מקורי וחדש, לא שאני אומר שיש משהו רע בחידושים מסוימים או סרטי המשך אבל חידושים וסרטי המשך הם הרבה פעמים ניסיון עצל מצד אולפנים לנסות להרוויח כסף על הנוסטלגיה של הצופים ופשוט לסחוט כותר עד שלא נשאר ממנו כלום (כמו הזוועות של השנתיים האחרונות "מכסחי השדים" החדש ו"שליחות קטלנית ג'נסיס"), ג'יי ג'יי לעומת זאת…

אני כן חושב שאם אתה מספר סיפור שלא מניע שום דבר קדימה, לא מכיר משהו שהוא רלוונטי, לא יוצר מיתוס חדש או הארכה של זה, אז חידוש גמור של משהו מרגיש כמו טעות. אבל סרטים הם מדיום די צעיר ויש סיפורים ששרדו לאורך עשרות שנים. זה לא בלתי רגיל, אני חושב, שסיפורים יסופרו מחדש, בין אם זה ליד המדורה או על המסך, אבל אני חושב שצריך להיות להוסיף משהו. אי אפשר לעשות חידוש למשהו רק בשביל לחדש אותו.

ראיון מלא בלינק הבא.

עד כה אין עדכונים על מה הרעיון המקורי שעליו יעבוד איברהמס, נכון לעכשיו הוא עובד על The God Particle, הסרט הבא בסדרת קלוברפילד, והוא לוקח חלק בהפקת סרטי Portal ו-Half-Life, בין אם באמת יעבוד על חומר מקורי או לא, זה תלוי בו, אבל עדיין היה נהדר לשמוע את דעתו של יוצר נהדר על התופעה המתמשכת בהוליווד של חידושים וסרטי המשך.

 

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה