הבמאי ג’ואל שומאכר הלך לעולמו בגיל 80

ג’ואל שומאכר, יוצר הסרטים שהביא למסכינו סרטים כמו “באטמן לנצח”, “נשיכות קטנות” ו”תא טלפון”, מת בגיל 80

ג’ואל שומאכר נולד ב-1939 בניו יורק לאמא שוודית יהודיה ואבא אמריקאי נוצרי, אחרי שלמד במכון הטכנולוגי לאופנה, הם הגיע ללוס אנג’לס לעצב תלבושות במספר סרטים של וודי אלן, בזמן שהוציא באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג’לס תואר באומנויות. 

התסריט הראשון שכתב שומאכר היה ב-1976 של המחזמר Sparkle והוא לאחר מכן כתב את התסריט של מספר סרטים מצליחים דלי תקציב בסוף שנות השבעים. 

ב-1981 הייתה בכורת הבימוי שלו עם The Incredible Shrinking Man, ולאחר שני הצלחות ממוצעות, שומאכר יצר את אחד הסרטים האייקונים של שנות השמונים, “נשיכות קטנות” ב-1987, סרט ערפדים אהוב עם קיפר סאתרלנד. 

 

הוא המשיך לשנות התשעים עם שני סרטים מצליחים ביקורתית וקופתית, “בדרך למטה” עם מייקל דאגלאס ו”עת להרוג” עם סמואל ל. ג’קסון ומתיו מקונוהי. אך בין שני הסרטים שומאכר לקח חלק באחד מכותרי הקומיקס האהובים בכל הזמנים עם” באטמן לנצח”. ההצלחה הענקית של הסרט, שרבים בוחרים בתור סרט הבאטמן האהוב עליהם, הוביל לצערנו הרב לכשלון הביקורתי של שומאכר והסרט המרכזי שמוצמד לשמו “באטמן ורובין”, כשלון שהוא הודה שהוא מצטער לגביו. 

בשנות האלפיים הוא הביא למסך הגדול עוד עשרה סרטים, ביניהם “באד קומפני” עם כריס רוק, “תא טלפון” עם קולין פרל, האדפטציה הגדולה ביותר של “פנטום האופרה” למסך הגדול ו”המספר 23″, המותחן הראשון של ג’ים קארי. שומאכר גם עבד בטלוויזיה כאשר ביים מספר פרקים של “בית הקלפים” עם חברו הטוב דייויד פינצ’ר. 

ביום שני, שומאכר הלך לעולמו בגיל 80 אחרי מאבק של שנה עם מחלת הסרטן. הוא השאיר מאחוריו מורשת של אינספור מועמדויות לפרסים, סרטים קלאסים וכוכבים מצליחים שהוא עזר להשיק את הקריירה שלהם כמו מקונוהי ודמי מור. תנחומינו למשפחתו. 

 

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה