הזוכים הגדולים של טקס פרסי האוסקר 2021

טקס פרסי האוסקר של הוליווד הגיע לסיומו בצורה מרוחקת, מי היו הזוכים הגדולים? המשיכו לקרוא וגלו

טקס הפרסים הזוהר ביותר של הוליווד, טקס פרסי האוסקר, תמיד היה אטרקציה לכל חובבי הקולנוע, אבל השנה, בשונה משנים קודמות, קיבלנו טקס מאוד יוצא דופן בעקבות מגבלות הקורונה- הטקס התבצע באולם קטן ומבודד במתכונת אונליין, ורוב הסרטים המועמדים לא זכו ליציאה קולנועית, ולכן שירותי Disney+ ונטפליקס זכו לכמות מועמדים מרשימה ממה שככל הנראה היו מקבלים בכל שנה אחרת.

הטקס, לצערנו הרב, היה רחוק ממרשים ויזואלית- כל מציג חילק שני פרסים ובעת ההצגה של המועמדים, לא זכינו אפילו לקטעי וידאו קצרים שנתנו לנו הצצה לסרט המועמד. מה שכן, החוסר בקהל ותזמורת נתן להרבה מהזוכים יותר זמן על הבמה בשביל הנאומים שלהם, לטובה ולרעה, תלוי בנואם. אבל בסופו של יום, קיבלנו מספר הפתעות נעימות ומספר אכזבות גדולות, וכמובן אזכרה של כל הכוכבים שאיבדנו בשנה הנוראית האחרונה. הנה הרשימה המלאה של זוכי האוסקר:

הסרט הטוב ביותר

  • “האב”
  • “ארץ הנוודים” – הזוכה
  • “יהודה איש קריות והמשיח השחור”
  • “מאנק”
  • “מינארי”
  • “צעירה ומבטיחה”
  • “צלילי מטאל”
  • “משפט השבעה משיקגו”

הבמאי הטוב ביותר

  • תומאס וינטרברג (“עוד סיבוב”)
  • דייוויד פינצ’ר (“מאנק”)
  • לי אייזק צ’אנג (“מינארי”)
  • אמרלד פנל (“צעירה ומבטיחה”)
  • קלואי ז’או (“ארץ נוודים”) – זוכה

השחקן הטוב ביותר

  • ריז אחמד (“צלילי מטאל”)
  • אנתוני הופקינס (“האב”) – זוכה
  • צ’דוויק בוזמן (“הבלוז של מא רייני”)
  • גארי אולדמן (“מאנק”)
  • סטיבן יאון (“מינארי”)

השחקנית הטובה ביותר

  • פרנסס מקדורמנד (“ארץ נוודים”) – זוכה
  • ויולה דייוויס (“הבלוז של מא רייני”)
  • אנדרה דיי (“ארצות הברית נגד בילי הולידיי”)
  • ונסה קירבי (“קרעים של אישה”)
  • קארי מאליגן (“צעירה ומבטיחה”)

שחקן המשנה הטוב ביותר

  • סשה ברון כהן (“משפט השבעה משיקגו”)
  • לזלי אודום ג’וניור (“לילה אחד במיאמי”)
  • דניאל קלויה (“יהודה איש קריות והמשיח השחור”) – זוכה
  • פול רייסי (“צלילי מטאל”)
  • לקית’ סטנפילד (“יהודה איש קריות והמשיח השחור”)

שחקנית המשנה הטובה ביותר

  • מריה בקלובה (“בוראט 2”)
  • גלן קלוז (“יומני האפלצ’ים”)
  • אוליביה קולמן (“האב”)
  • אמנדה סייפריד (“מאנק”)
  • יון יא-ג’אנג (“מינארי”) – זוכה

התסריט המקורי הטוב ביותר

  • “יהודה איש קריות והמשיח השחור”
  • “מינארי”
  • “צעירה ומבטיחה” – זוכה
  • “צלילי מטאל”
  • “משפט השבעה משיקגו”

התסריט המעובד הטוב ביותר

  • “בוראט 2”
  • “ארץ נוודים”
  • “האב” – זוכה
  • “לילה אחד במיאמי”
  • “הטיגריס הלבן”

סרט האנימציה הטוב ביותר

  • “נשמה” – זוכה
  • “קדימה”
  • “מעל ומעבר לירח”
  • “שון כבשון הסרט: עף על החלל”
  • “מוליכי הזאבים”

הפסקול הטוב ביותר

  • “הזהב של נורמן”
  • “מאנק”
  • “נשמה” – זוכה
  • “מינארי”
  • “חדשות העולם הגדול”

הסרט הבינלאומי הטוב ביותר

  • “ימים טובים יותר” (הונג קונג)
  • “קולקטיב” (רומניה)
  • “האיש שמכר את עורו” (תוניסיה)
  • “לאן את הולכת אאידה?” (בוסניה והרצגובינה)
  • “עוד סיבוב” (דנמרק) – זוכה

השיר המקורי הטוב ביותר

  • “Hear My Voice” – “משפט השבעה משיקגו”
  • “Fight For You” – “יהודה איש קריות והמשיח השחור” – הזוכה
  • “Husavik” – “תחרות הזמר של האירוויזיון: סיפורה של Fire Saga”
  • “Io Sì” – “כל החיים לפניו”
  • “Speak Now” – “לילה אחד במיאמי”

עיצוב ההפקה הטוב ביותר

  • “האב”
  • “הבלוז של מא רייני”
  • “מאנק” – זוכה
  • “חדשות העולם הגדול”
  • “טנט”

הצילום הטוב ביותר

  • “יהודה איש קריות והמשיח השחור”
  • “חדשות העולם הגדול”
  • “ארץ נוודים”
  • “משפט השבעה משיקגו”
  • “מאנק” – זוכה

האיפור ועיצוב השיער הטובים ביותר

  • “אמה”
  • “יומני האפלצ’ים”
  • “מאנק”
  • “הבלוז של מא רייני” – זוכה
  • “פינוקיו”

עיצוב התלבושות הטוב ביותר

  • “אמה”
  • “מאנק”
  • “הבלוז של מא רייני” – זוכה
  • “מולאן”
  • “פינוקיו”

האפקטים הויזואלים הטובים ביותר

  • “שמי חצות”
  • “טנט” – זוכה
  • “מולאן”
  • “אהבה ומפלצות”
  • “איוון האחד והיחיד”

העריכה הטובה ביותר

  • “האב”
  • “ארץ נוודים”
  • “צעירה ומבטיחה”
  • “משפט השבעה משיקגו”
  • “צלילי מטאל” – זוכה

הסרט התיעודי הטוב ביותר

  • “קולקטיב”
  • “Crip Camp”
  • “החפרפרת”
  • “שָׁנִים”
  • “מורתי התמנונית” – זוכה

הסרט התיעודי הקצר הטוב ביותר

  • “קונצ’רטו הוא שיחה”
  • “שיר אהבה ללטאשה”
  • “קולט” – זוכה
  • “אגף הרעב”
  • “Do Not Split”

הסרט הקצר הטוב ביותר

  • “עין לבנה”
  • שני זרים גמורים” – זוכה
  • “המתנה”
  • “Feeling Through”
  • “The Letter Room”

הסרט המונפש הקצר הטוב ביותר

  • “Yes-People”
  • “אופרה”
  • “Burrow”
  • “Genius Loci”
  • “אם משהו קורה לי, אני אוהבת אתכם” – זוכה

הסאונד הטוב ביותר

  • “צלילי מטאל” – זוכה
  • “גרייהאונד”
  • “מאנק”
  • “חדשות העולם הגדול”
  • “נשמה”

סיכום

בזמן שאין ספק שזה מאכזב לראות את “עין לבנה” של הבמאי הישראלי מפסיד בקטגוריה של “הסרט הקצר הטוב ביותר”, עדיין ראינו מספר זכיות ראויות לאורך הערב, כולל “טנט” עבור אפקטים ויזואלים ו”ארץ הנוודים” שלקח את 3 הפרסים החשובים של הערב, כולל פרס הבמאי הטוב ביותר שלקחה ז’או והשאירה חותם כהבמאית הראשונה שאינה לבנה לזכות בפרס האוסקר על במאות. אבל האכזבה הגדולה ביותר של הערב היה חוסר זכייתו של צ’דוויק בוזמן המנוח בפרס “השחקן הטוב ביותר” על הופעתו המדהימה ב”הבלוז של מא רייני”, הוא אולי לעולם לא יקבל את הפרס המוזהב שמגיע לו, אבל הוא לנצח ישאר בליבנו.

ברכות לכל הזוכים של הערב.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה