השחקן המכובד סר ג'ון הרט נפטר בגיל 77

2017 ממשיכה את העבודה של 2016 עם פטירתו של אגדת קולנוע נוספת, ג'ון הרט.

ג'ון הרט נולד בצ'סטרפילד בשנת 1940, בן לאמא מהנדסת שאהבה משחק ואבא מתמטיקאי. בגיל שמונה התחיל להתעניין במשחק אחרי שראה את אלק גינס באוליבר טוויסט, בצעירותו הוריו ניסו להכפיש את אהבתו למשחק ועודדו אותו להוציא תעודה באומנות, אחרי קבלת תעודתו הוא הצטרף לבית הספר לדרמה של האקדמיה המלכותית.

הוא התחיל את הקריירה שלו בשנות ה-60 עם התפקיד הראשי הראשון שלו ב"אדם לכל עת". הוא זכה בשני גלובוסי זהב עבור תפקידו ב"אקספרס של חצות" ו"איש הפיל", עליו קיבל מועמדות אוסקר. בנוסף הוא שיחק את קיין ב"הנוסע השמיני", כהאדם הראשון שממנו יצא החייזר האגדי מהחזה, תפקיד שלאחר מכן שיחזר בפרודיה "שגעון בחלל".

הקריירה שלו ב-20 שנה האחרונות הייתה יותר פעילה ומצליחה, הוא גילם את המנהיג הטוטליטרי באחד מסרטי האדפטציה הכי טובים לקומיקס "ונדטה" ובתור האבא המאמץ של השד האדום הלבוי בסרט עם אותו השם. בנוסף חובבי "הארי פוטר" יזהו אותו בתור בעל החנות שנתן להארי את השרביט שלו, גאריק אוליבנדר.

במקרה ולא זהיתם אותו לפי פניו, קולו הייחודי של הרט גם כיכב במספר מקומות, בתור קולו של ארגורן בגרסת המצוירת של "שר הטבעות" משנת 1978, קולו של הדרקון הגדול מסדרת הטלוויזיה מרלין וקריין מספר סרטים כמו "דוגוויל" ו"הבושם: סיפורו של רוצח".

השחקן אובחן לפני שנתיים בסרטן הלבלב ובאותה השנה קיבל סוף סוף את תואר אבירות מהמלכה אליזבת והצטרף לשחקנים גדולים אחרים כמו שון קונרי, בן קינגסלי, פטריק סטיוארט ואיאן מק'קלן. ג'ון הרט נפטר בזמן שעבד על 4 סרטים נוספים, That Good Night, Damascus Cover, My Name is Lenny ו-Darkness Hour, והשאיר מאחוריו קריירה ארוכה ומכובדת, לנצח ייזכר על המסך הגדול והקטן.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה