Jumanji: The Video Game

הג’ונגל הזה כבר לא פראי – ביקורת המשחק Jumanji: The Video Game

לאחר סרט נהדר שיצא לפני כמעט שנתיים וסרט נוסף שעומד להגיע, האם Jumanji: The Video Game מעביר את חווית הסרט כראוי? או שמה מדובר בעוד משחק בינוני מבוסס סרט? הביקורת המלאה

גיימרים בכל רחבי העולם מכירים את הנוסחה הידועה שאומרת ש’עדיף להימנע ממשחק המבוסס על סרט. הוא כנראה יהיה גרוע’. בין אם מדובר בסרט מצליח שובר קופות או בסרט כושל, רוב המשחקים מבוססי הסרטים היו בינוניים ומטה. לפני כשנתיים יצא סרט שלמעשה היווה המשך לסרט ג’ומנג’י משנת 1995. את מה שחשבנו על הסרט הזה תוכלו לקרוא כאן. לא מזמן נחשף משחק שאמור לשים אותנו בנעליהם של ארבעת הגיבורים מהסרט ולתת לנו את התחושה כאילו נכנסו עצמנו לעולם של ג’ומנג’י. עתה נשאלת השאלה האם Jumanji: The Video Game באמת גורם לנו להרגיש כאילו אנו חלק מהג’ונגל הפראי הענק? ובכן…לא.

עלילה

עלילת המשחק אמורה להכניס אותנו לנעליהם של אחד מארבעת הגיבורים שהכרנו בסרט: סמולדר ברייבסטון, שלדון “שלי” אוברון, רובי ראונדהאוס ופרנקלין “מוס” פינבר. בתור התחלה ניתן להגיד שהעלילה לא באמת קיימת. תמצאו את עצמכם בוחרים שלב מתוך אזורים מוכרים מהסרט, בוחרים דמות אחת מתוך ארבעת הדמויות, ופשוט עוברים את השלב. הייתי מבין אם לשלבים היה סדר עלילתי מסוים או שהיה מצב סיפור שיאפשר לנו לפתוח את השלבים והאזורים ככל שנתקדם במשחק, אך בפועל כל השלבים וארבעת הדמויות כבר זמינים מההתחלה. אפשר להגיד שציפיתי שהעלילה תהיה דלילה ונאמנה לעלילת הסרט, אבל לא ציפיתי שהיא בכלל לא תהיה קיימת. וזה די מאכזב. אחרי שעברתי את שלב ההדרכה יכולתי פשוט לבחור אם להמשיך לאזור הבא לפי ‘הסיפור’ או לדלג לאזור האחרון.

משחקיות

בניגוד לעלילה שלא הייתה קיימת בכלל, המשחקיות דווקא כן קיימת. אך גם היא דלה במיוחד. לאחר שתבחרו את הדמות שלכם ואת האזור בו תרצו לשחק, תכנסו לשלב שבוא תצטרכו לאסוף את חפצי ג’ומנג’י המפוזרים ברחבי השלב, אך בפועל מדובר פשוט במשחק לינארי שמחולק לאזור מציאת חפצים ואז לאזור קרב נגד טיפוסים רעים וחוזר חלילה. הרצף החזרתי הזה מתחיל להימאס בשלב מסוים וקיוויתי שאולי לקראת סוף האזור, לאחר שאספתי את כל חלקי ג’ומנג’י בשלב המדובר אכנס לקרב מול בוס או אקבל אתגר קשה יותר לסיום השלב, אך לא. Jumanji: The Video Game מרגיש כמו משחקי דיסני שהיו יוצאים בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000. דלים במשחקיות וקיימים בשביל להיות מוצר נלווה לסרט. אבל לא בהכרח מדובר בדבר רע. אני משער שיהיו כאלה שסתם ירצו לשחק את הדמויות האהובות עליהם מהסרט, וזה בסדר גמור.

גרפיקה

הגרפיקה של המשחק הרגישה לי סבירה. כמו גרפיקה שהיינו יכולים למצוא במשחק Playstation 3 אם היה יוצא לפני כעשר שנים. האזורים במשחק אמנם מאוד חוזרים על עצמם, אך בזמן משחק כן מרגישים כי ניסו לשחזר את הנופים והויזואליות שהייתה בסרט, וזה דבר מרשים מאוד לדעתי. הג’ונגל נראה כמו הג’ונגל בסרט, השוק נראה כמו השוק בסרט, וההר הקפוא נראה כמו ההר הקפוא בסרט. מהבחינה הזאת Jumanji: The Video Game עושה עבודה די טובה בלשחזר את הנופים שראינו בסרט, רק עם גרפיקה מעט מיושנת. יכול מאוד להיות שאם המשחק היה יוצא לקונסולת הדור הקודם, הגרפיקה יכלה להיחשב למשהו פורץ דרך או עוצר נשימה. אבל היות ומדובר במשחק שיצא לדור הקונסולות הנוכחי, הוא לא עושה את העבודה הכי טובה בלהיות בעל גרפיקה פורצת דרך או מפוצצת וחבל. לדעתי משחק שמבוסס על סרט מרהיב ויזואלית יכל להתאמץ מעט יותר.

Jumanji: The Video Game

סאונד וצלילים

אני חושב שהצד החזק ביותר של המשחק הוא הסאונד והצלילים שבו. בתור התחלה נעימת המשחק הייתה קליטה במיוחד עבורי ועזרה לי מעט להיכנס לאווירה של Jumanji. בנוסף לכך חשוב לי לציין שכל אחת מהארבעת הדמויות במשחק נשמעת בדיוק כמו בסרט. אני לא יודע אם השחקנים הגיעו לדבב את הדמויות, אבל בין אם כן או לא, כל דמות הרגישה אותנטית ונאמנה לייצוג שלה בסרט. מעבר לכך הפסקול בשלבים עצמם היה נהדר. כל שלב קיבל נעימה משלו, וזה משהו יוצא דופן לדעתי. יריות אקדים ופצצות נשמעו אותנטיות ומתאימות במיוחד, ואני חושב שאפשר בהחלט להגיד שהסאונד הוא הצד החזק ביותר של המשחק.

Jumanji: The Video Game

סיכום

רוב המשחקים מבוססי הסרטים יוצאים בינוניים ומטה, ולצערי Jumanji: The video Game לא שונה מהם. לא מדובר במשחק מבריק במיוחד, אך בפועל הוא לא נוראי בכלל. במידה ותבחרו לשחק בו קחו בחשבון שמדובר במשחק מאוד מאוד קצר. היותר והעלילה לא בדיוק קיימת בו, וכל אזור במשחק ניתן ברמת העיקרון לסיים בתוך מקסימות כ-15 דקות, תידרש לכם בערך כשעה וחצי לסיים את כל האזורים במשחק, ובעצם את כל המשחק בשלמותו. אני חושב שזה דווקא מהלך מבורך ביותר. המשחק עצמו רפטטיבי מאוד וכל שלב, אף כי נראה שונה מאחרים, פשוט חוזר על עצמו וסגנון המשחק לא משתנה באף שלב. בכל שלב ובכל אזור תמצאו את עצמם מחפשים חלקי Jumanji ומביסים טיפוסים רעים וחוזר חלילה, לכן לדעתי עצם העובדה שהמשחק כל כך קצר מפצה על עצם היותו משחק…די משעמם. אני חושב שאם המשחק הזה היה יוצא לדור הקונסולות הקודמות או אפילו שתיים אחריו, הוא אולי היה נחקק כזיכרון ילדות נחמד ושמח. אבל אחרי שעה וחצי שתשחקו ותסיימו אותו, כנראה שלא באמת תרצו לחזור אליו והוא ישאר מותקן אצלכם על הקונסולה או המחשב ותשכחו ממנו כעבור כמה שעות או מקסימום כמה ימים. אני לא חושב לציין שמדובר במשחק גרוע, פשוט מדובר במשחק קליל ומהיר שתעביר לכם שעה בכיף עם הדמויות מהסרט הנהדר, ואולי המשחק יכניס אתכם שוב מעט לאווירה לקראת הסרט החדש.

Jumanji: The Video Game זמין כעת לקונסולות ה-Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch ולמחשב האישי.

Jumanji: The Video Game

עלילה - 3
משחקיות - 6
גרפיקה - 7
סאונד וצלילים - 8

6

סביר

משחק קליל ומהיר שמנסה להיות משעשע כשהוא מבוסס על סרט, אך בפועל רפטטיבי ביותר

User Rating: 4.25 ( 1 votes)

אודות צחי קנבסקי

שמי צחי, בן 22 וחצי מחולון. גיק ואוטאקו לכל דבר. מתעניין בעיקר בגיבורי על, אנימה, גיימינג וכל שאר הירקות. מנגן גיטרה כבר כ-5 שנים ומשמש ככתב גיימינג וקולנוע

השאר\י תגובה