טירוף בג'ונגל – סיקור לסרט "ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל"

האם "ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" מצליח לבדר ובו בזמן לשמור על כבוד הכותר עליו הוא מבוסס? הייתי חייב לגלות

ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" לוקח את הכותר האהוב משנת 1995, מוסיף לו ספין משלו עם הכוכבים דווין ג'ונסון, קווין הארט וג'ק בלאק ומשחקי וידאו, ומוסיף מלמעלה הרבה פיצוצים ובדיחות.

לפני שאתחיל לדבר על הסרט אני חייב להגיד שניגשתי לסרט הזה כמו כל פעם שהוליווד מתעצלת ומחליטה להביא לנו סרט חדש על כותר קלאסי ואהוב, בציפיה לסרט גרוע או אחד שהורס לגמרי את הסרט המקורי, אבל באופן מפתיע "ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" מצליח להיות סרט מאוד מבדר ואפילו יותר קשור לכותר ממה שחשבתי.

הסרט מתחיל, בלי להעמיד פנים שהסרט הראשון לא קיים (כמו ש"מכסחי השדים" החדש עשה) ואפילו ממשיך את הסיפור ישר מאיפה שהסיפור המקורי נגמר לפני 22 שנים, עם המשחק קופסא Jumanji שנמצא על חוף ים אחרי שאלן פריש (דמותו של רובין וויליאמס) זרק אותו לנהר בסרט האחרון (למרות שטכנית בסרט הראשון זה מגיע לחוף בצרפת, אבל אפשר להגיד שצרפתים פשוט עברו באיזור). מי שמצא את המשחק לוקח אותו הביתה לבנו שאומר בקול רם "מי משחק בכלל משחקי קופסא" והמשחק שומע זאת ובמהלך הלילה מחליט לשנות צורה למשחק וידאו.

כבר פה די התחלתי לחבב את הסרט- התסריטאים לא סתם לקחו כותר ישן והחליטו לנצל אותו, הם החליטו באמת להמשיך אותו ולהרחיב אותו קצת, עם המשחק בעל תודעה ומסוגל להשתנות רק כדי לגלום לקורבנות שלו לשחק בו. למרות שזה לא מסביר למה בעבר הוא רק קלטת ובעתיד הוא גם קונסולה, זה מצדיק לגמרי את הסיבה שהם נכנסים למשחק ומאפשר לסרט לחדש את הסיפור עם מצבים חדשים מאשר מיחזור של הסרט המקורי.

את המשחק מגלים 4 צעירי תיכון גנרים, החנון, הספורטאי, המנודה החברתית והבלונדינית הטיפשה, שמבלים כל אחד בריתוק וכמובן כל אחד מהם עם הבעיות שלו. למרות שכל דמות היא קלישאית, הסרט צוחק בצורה מאוד טובה מהמצב וההתנהגות של הדמויות, והשחקנים שמגלמים אותם עושים עבודה די טובה, כל אחד בתפקיד שלו. בנוסף, הסרט מאפשר להם ללמוד את הלקחים שלהם דרך המשחק, בדומה לדמותו של רובין וויליאמס בסרט המקורי.

אחרי שכל אחד מהם בוחר את האווטר שלו והם נשאבים למשחק, אנחנו מקבלים את הכוכבים האמיתיים של הסרט- דווין ג'ונסון, קווין הארט, ג'ק בלאק וקארן גיליאן, כל אחד מהם עדיין מגלם את הצעיר התיכוניסטי שראינו לפני זה, שנותן לנו עשרות רגעים קורעים מצחוק וכימיה נהדרת בין כל ארבעתם. בנוסף, קווין הארט ודווין ג'ונסון ממשיכים להראות למה הם אחד מצמדי הקומדיה הטובים ביותר של השנים האחרונות ופשוט גונבים את ההצגה.

כעת עליהם להשלים את המשימה של להחזיר אבן שוות ערך לפסל יגואר ענק של הג'ונגל לפני שהנבל הראשי של המשחק לוקח להם את כל שלושת החיים שלהם, כל זה מלווה עם סיפור רקע מלא ודמויות שמרחיבות את הסיפור, כמו במשחק וידאו אמיתי, ופה אני חייב לשבח את הסרט, הוא מצליח לשמור בצורה נאמנה על חוקי משחקי הוידאו ובו בזמן לצחוק מהם בצורה ממש מצוינת.

הארבעה נלחמים שלב אחרי שלב במלא סצנות אקשן מגניבות ואתגרים מטורפים עד שהם פוגשים את השחקן החמישי שנשאב לפני יותר מעשרים שנים והם לומדים שהם צריכים לעבוד יחדיו כדי לנצח את המשחק. בסצנה זו אנחנו מקבלים שוב איזכור די נחמד לאלן מהסרט הראשון ששוב מצליח להזכיר קצת את הסרט הראשון אבל בלי להתקע על זה יותר מדי. הם לומדים לעבוד יחדיו ולהתגבר על החולשות שלהם על מנת לצאת מהג'ונגל ואנחנו מקבלים שלב אחרון עם הרבה אקשן ועבודת צוות, וסוף די קלישאי מצד האווטרים ומצד הצעירים, אבל זה מה שאפשר לצפות בסרטים כאלו ובגלל כל הכיף שהיה לנו עד עכשיו, לא ממש אכפת לנו.

סיכום

"ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" הוא פשוט סרט כייפי עם צוות שחקנים מבדר והרבה סצנות אקשן מגניבות, שמצליח באופן מפתיע להישאר די נאמן לסרט הראשון. למרות שהרבה פעמים הסרט יכול להיות קלישאי וצפוי, ג'ונסון, הארט, בלאק וגיליאן מצליחים לתת לנו דמויות נהדרות והרבה בדיחות טובות, כך שקל לנו להתחבר לדמויות שלהם ופשוט להשען אחורה ולהצטרף לטירוף שמתחולל בג'ונגל.

ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל

ציון סופי - 8

8

מעולה

למרות מספר רגעים קלישאים, "ג'ומנג'י: שורדם בג'ונגל" מצליח להיות סרט קומדייה עם דמויות כייפיות והרבה אקשן, שמצליח להשאר נאמן לסרט המקורי.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה