Marvel Was Here First – סיקור לסרט “ליגת הצדק”

האם “ליגת הצדק” באמת גרוע כמו שכולם אומרים שהוא גרוע? אני החלטתי לגלות בעצמי

אחרי שעברו חודשיים בהם רכבת ההייפ נעצרה ושנאת המעריצים ל”ליגת הצדק” נרגעה, החלטתי ללכת לצפייה נוספת של סרט גיבורי העל של DC ולראות האם הוא אסון טוטאלי או פשוט אדיר? זהירות, ספוילרים.

הסרט מתחיל די חזק עם שלושת הגיבורים הראשיים של הליגה- רגע חביב מהעבר של סופרמן (הנרי קאביל), בו הוא מדבר על מה הוא אוהב בכדור הארץ, סצנה די מגניבה של באטמן (בן אפלק) בגות’אם לוכד את אחד החיילים של סטפנוולף ודארקסיד בזמן שהוא משתמש בפושע מזערי בתור פתיון ווונדר וומן (גל גדות) עוצרת טרוריסטים בלונדון. שלושת הסצנות מתחילות את הסרט ברגל ימין עם הגיבורים המוכרים לנו של ליגת הצדק ועם הגדרה (בפעם הראשונה כמו שצריך) של זהותו של סופרמן, סמל התקווה.

הסרט מיד ממשיך ישר לעוד אקשן ולחשיפה של הנבל הממוחשב של הסרט, סטפנוולף, עם סצנת קרב די מגניבה שנותנת לנו מבט קצר של האלה ארטמיס, האל זאוס וגרין לנטרן. פה הסרט מראה את החסרון הראשון שלו, עם הנבל- זה לא שסטפנוולף הוא נבל רע, הוא די מאיים ועם קול מגניב, אבל הבעיה היא שהאנימציה הממוחשבת שלו היא פשוט נוראית וזה גורם לליגת הצדק להראות כאילו הם נלחמים במשחק וידאו מאשר בלוחם אמיתי.

סטפנוולף מחפש אחר קוביות רבות עוצמה בשם Boom Boxes ובינתיים ברוס ודיאנה מגייסים את הפלאש, אקווה מן וסייבורג לצידם להלחם לעצור אותו, ואני חייב להודות ששלושת השחקנים החדשים עושים עבודה טובה בלגרום לנו להתעניין בהם ובסרטים העתידיים שלהם. למרות שאני עדיין מעדיף את בארי אלן של סדרת הקומיקס של ה-CW, עזרא מילר בהחלט הפתיע אותי וגרם לי מאוד לחבב את הפלאש, ואני כעת מאוד פתוח לראות את סרט הקומיקס של הדמות.

אחרי מספר דיונים, וונדר וומן ובאטמן מצליחים לגייס את שאר הגיבורים לליגה ואנחנו מקבלים סצנת אקשן טובה נגד סטפנוולף, בה הצוות נכשל לעצור אותו ואז הסרט מאמץ את אחד הנושאים האהובים של קומיקס DC, בלי סופרמן, הכל הולך לעזאזל. אז ברוס מתעקש להחזיר אותו מהמתים באמצעות אחד מה-Boom Box שסטפנוולף עוד לא השיג וסופרמן חוזר לחיים יחד עם סצנת קרב בה ליגת הצדק מנסים להכניע אותו אחרי שנטרפה דעתו מלהיות מת.

אנחנו מיד אחרי ממשיכים לקרב הסופי של הליגה בארץ נידחת (בדומה ל”נוקמים: עידן אולטרון”) עם צוות הגיבורים מוכיחים שהם יכולים לעבוד יחדיו וסופרמן, שמשמיד את ה-Boom Boxes, מהווה המרכיב המנצח נגד סטפנוולף. הסרט נגמר עם שלושת הגיבורים הראשיים של הסרט, סופרמן, וונדר וומן ובאטמן, מקימים את היכל הצדק ומדברים על צירוף גיבורים נוספים לליגה בזמן שאנחנו רואים את הפלאש, אקווה מן וסייבורג ממשיכים את הסיפור האישי שלהם, כל אחד והעולם שלו.

אני די נהנתי מליגת הצדק, האקשן היה מבדר, העלילה פשוטה וזורמת טוב, הדמויות היו חביבות וזה היה כיף לראות אותם בפעם הראשונה יחדיו על המסך הגדול, אבל הבעיה העיקרית של הסרט והסיבה שרוב הצופים התלוננו עליו בתור סרט גיבורים גנרי היא ש-Marvel עשו את זה קודם.

כשחברת Marvel שיחררה למסכים את “הנוקמים” ב-2012, זה היה מחזה מדהים לראות בפעם הראשונה את כל גיבורי הקומיקס על המסך יחדיו וכמה שאנשים משבחים את הסרט, זו הייתה המשיכה העיקרית של “הנוקמים”. ב”ליגת הצדק” זו גם המשיכה העיקרית, אבל מאז “הנוקמים” קיבלנו כל כך הרבה סרטים שמאחדים גיבורי קומיקס על המסך ואפילו קיבלנו איחוד גיבורים של DC באירועי הקרוסאובר של ה-CW, אז “ליגת הצדק” פשוט לא חידש לנו כלום. בנוסף, “הנוקמים” הצליח בגלל שהדמויות הראשיות שלו, קפטן אמריקה, איירון מן, הענק הירוק ות’ור, קיבלו סרטים לפני (למרות שהחליפו את אדוורד נורטון במארק ראפלו). היחידים שקיבלו סרט לפני “ליגת הצדק” הם וונדר וומן, באטמן וסופרמן, והסרטים של באטמן וסופרמן לא היו בעצמם כל כך אהובים, כך שאלא אם כן אתם חובבים ענקיים של הקומיקס של DC, לא תמצאו שום תחושה אפית מ”ליגת הצדק”.

סיכום

אני נהנתי מלראות את הסרט בקולנוע ואפילו מהסצינות שאחרי הכתוביות, פלוס אני חייב להגיד שכל הכבוד לכותבים וזאק סניידר שהם סוף סוף נתנו לסופרמן להיות חיובי ומלא תקווה עם סצנת הפתיחה של הסרט והחיוביות שהוא שידר לבארי אלן, מאשר להראות אפל ודכאוני. סופרמן אמור לסמל את הטוב שבאדם ובסרט הזה אני סוף סוף מרגיש את זה מקאביל.

האם “ליגת הצדק” הוא סרט גרוע? בכלל לא, אני חושב שהוא סרט מאוד מבדר שלצערו הרב יראה רע בעיני הצופה הממוצע שמצפה למשהו חדש מסרט הגיבורים של DC. חברת Warner Brothers מיהרה יותר מדי להביא את ליגת הצדק למסך הגדול בלי בסיס יציב לפני והסרט פשוט איחר בחמש שנים לקולנוע.

ליגת הצדק

ציון סופי - 7

7

טוב

"ליגת הצדק" הוא סרט גיבורים מבדר שנפגע קשות בגלל היציאה המאוחרת שלו בהשוואה לסרטי Marvel ובגלל חוסר הביסוס של הגיבורים של DC.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה