הורג אותם לא ברכות – ביקורת למשחק Kill la Kill: IF

סדרת האנימציה היפנית מלאת האקשן מגיעה ל-PlayStation 4 ואני מוכן לקרבות אינטנסיבים מרהיבים ב-Kill la Kill: IF.

כשמדובר במשחקי אנימה, אנחנו לרוב רואים משחקים שנועדו לקחת את הכסף של המעריצים במקום לספק חווית משחק באמת שווה עבור מעריצים של הסדרה, אבל אחד המשחקים שבאמת היה שווה את זמננו וכספנו היה ללא ספק Dragon Ball FighterZ של Arc System Works. האם אנחנו מקבלים את אותה רמת איכות באותו מחיר במשחק החדש שלה החברה Kill la Kill: IF? כן ולא.

העלילה

הסיפור של Kill la Kill: IF הוא פחות או יותר גרסה מתומצתת של האנימה, עם התרכזות בקרבות ורגעים מרכזיים מעלילת סדרת האנימציה היפנית המצליחה.

העלילה של האנימה מתרכזת בבית ספר תיכון בטוקיו שנשלט על ידי מועצת תלמידים, כל התלמידים לבושים במדים שמורכבים ממשהו שנקרא Life Fibers שנותן להם כוחות על. הדמות המרכזית היא ריוקו, לוחמת צעירה שקיבלה חרב בצורת מספריים מאביה שנרצח והחרב מאפשרת לה לחתוך את המדים העוצמתיים בזמן שהיא מנסה להשיג תשובות למות אביה.

המשחק דווקא מתמצת די טוב את הסיפור ולמרות שלא לגמרי ידעתי מי זה מי (אבל המשחק כן מציג את שמות הדמויות), עדיין מצאתי את העלילה מאוד מעניינת, אינטסיבית והמשחק ללא ספק גרם לי לרצות לראות את האנימה.

Kill la Kill: IF מציג איך להביא עלילת אנימה בצורה טובה יותר למסך, בשונה מ-Tokyo Ghoul, שרק הציג תמונות וקטעי דיאלוג, Kill la Kill: IF משחזר סצנות מהאנימה עם הגרפיקה היפה שלו ונותן לנו סצנות מלאות של הסיפור.

מה שכן, אני חושב שהמשחק די קצר בזמן והסיפור שלו הוא ללא ספק יכול היה להתארך קצת, בין אם זה עוד אופציות לשחק את הסיפור המרכזי (למשל בנתיבי עלילה שונים) או להמשיך את הסיפור מעבר ולתת למעריצים של האנימה משהו שהם לא ראו. הייתי רוצה לקבל סיפור שממש מפרט את העלילה של האנימה ונותן רקע מלא, אבל בתור משחק שנועד לתת בידור לשחקנים שמכירים כבר את האנימה או לגרום לשחקנים לרצות להכיר אותה, המשחק עושה את העבודה.

המשחקיות ומצבי המשחק

כמו שאמרתי Kill la Kill: IF הוא משחק מכות בסגנון די דומה למשחקי Ninja Storm של נארוטו. אתם מנהלים קרב אחד על אחד, שניים על אחד או שניים על שניים. הקרב עצמו מתבצע בתלת מימד, אתם רצים, קופצים נותנים מכות, יורים אנרגיה ושוברים הגנה של האויב. אחרי כל רצף מכות אתם יכולים לבצע תרגיל מיוחד לפי סוג ההתקפה של בחרתם (מכה, ירייה, שבירת הגנה). בנוסף, אתם יכולים להשתמש באנרגיה שלכם להכנס למצב עוצמתי משופר או לעשות התנגשות אנרגיה, בדומה למשחקי Injustice, בו אתם מחליטים כמה אנרגיה להמר. מערכת הקרב היא די בסיסית אבל היא טובה ונותנת לנו אקשן די טוב.

אתם יכולים לבחור מתוך 12 דמויות, כל אחת עם התקפות וסגנון שונה, והרבה פעמים (בעיקר ברמות הקשות יותר) תצטרכו להתאים את האסטרטגיה שלכם למי שאתם נלחמים. חלק מהקרבות יכולים להיות קלים אבל לרוב מצאתי אותם איטנסיבים והם עודדו אותי לשנות טקטיקה ולהתרכז בקרב. כל הדמויות של המשחק מגוונות ושונות אחת מהשנייה וזה תמיד כיף למצוא את הלוחם הנבחר שלכם ולהפוך איתו למומחים.

מבחינת מצבי משחק, אין משהו שייתן לכם גיוון וזמן משחק כמו המשחקים האחרים שציינתי, זה רק מצב הקרבות והסיפור המרכזי. בהתחשב במחיר המשחק, ציפיתי לקצת יותר תוכן ויותר אתגרים שאפשר היה לשחק. אבל בתור משחק מכות Kill la Kill: IF הוא לא רע בכלל, הוא כולל מספר מכניקות כייפיות ממשחקים אחרים שמוצגות בצורה סינמטית ויפה מאוד שמבליטה את סגנון האנימציה של הסדרה.

הגרפיקה

הגרפיקה והעיצוב של המשחק הם מצוינים. כל המשחק מוצג בצורה מאוד דומה לסדרת האנימה, עם קטעי טקסט מסוגננים עם שמות הדמויות ושמות המהלכים שהן עושות. הדמויות צבעוניות והמודלים והאנימציה שלהם נראים נהדרים ומצליחים לתפוס בצורה מדהימה את האנרגיה והסגנון של האנימה המצליחה.

יש משהו בגרפיקה שמאוד מזכיר לי את הסגנון החדש של משחקי Guilty Gear וזה לא מפתיע בהתחשב שהמפיקה של משחק זה היא Arc System Works, הסטודיו שיצר את משחקי Guilty Gear, BlazBlue ו-Dragon Ball FighterZ, כמו שציינתי. אבל למרות שהיא לא פיתחה את משחק זה, אפשרת לראות שהחברה אמרה ל-A+ Games בדיוק את הסגנון שהיא רוצה וככל הנראה המשחק משתמש באותו מנוע גרפי, ככה שאנחנו מקבלים עוד משחק מכות מרהיב גרפית.

הסאונד

הסאונד גם מאוד טוב.

לא רק שהמוזיקה מאוד קצבית, מלאת אנרגיה ולקוחה ישירות מסדרת האנימה, אבל הדיבוב ואפקטי הקול בכל המשחק, בין אם זה הקרבות עצמם או הסצנות בין קרב לקרב בסיפור המרכזי, מצוינים וגורמים למשחק ממש להרגיש כמו סדרת האנימה. מעריצים של הסדרה כמובן ישמחו אבל בתור שחקן חדש לאנימה, אני ללא ספק סקרן לראות אותה ולגלות עוד.

סיכום

אם אתם מעריצים של האנימה Kill la Kill, אין לי ספק שתאהבו את המשחק כי הוא מצליח לתמצת את עלילת הסדרה בצורה מאוד טובה ולתפוס בצורה מושלמת את הסגנון, היופי והמגניבות של סדרת האנימה.

אני בטוח שיהיה שחקנים שיתאכזבו מהסיפור בגלל אורכו הקצר ובגלל שאינו מספק דברים שלא נראו באנימה, דברים ללא ספק מאכזבים בהתחשב בתג המחיר של המשחק של 60$. אבל עדיין מדובר פה במשחק מכות שעשוי מאוד טוב עם קרבות אינטנסיביים, דמויות צבעוניות וסגנון נהדר.

אם אינכם מעריצים של האנימה, אולי כדאי לכם לחכות לקצת הנחה, אבל מעריצים חייבים במיידי לעלות על המדים ולהתחיל לחסל את חברי המועצה המסוכנים של Kill la Kill: IF.

Kill la Kill: IF

העלילה - 7
המשחקיות ומצבי המשחק - 8
הגרפיקה - 10
הסאונד - 9

8.5

טוב מאוד

למרות מחירו הגבוה, מדובר במשחק מכות עשוי טוב שנותן לנו לחוות קרבות אדירים מסדרת האנימה המצליחה

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה