ונבלע את כולם – ביקורת למשחק Kirby and The Forgotten Land 

קירבי מגיע לארץ חדשה ויוצא להציל את היום שוב ב-Kirby and The Forgotten Land

כשחושבים על כותרים קלאסים של נינטנדו, רוב הגיימרים הצעירים יקפצו ישירות למריו או זלדה, וישכחו שיש גיבור ורוד שהיה חלק מקונסולות המשחק של החברה עוד מתקופת ה-Gameboy הראשון וזהו קירבי, ולמרות שהוא לרוב נתפס קליל יותר משאר הכותרים של החברה, הוא לאורך השנים הביא לנו משחקים מדהימים כמו Kirby's Epic Yarn ל-Nintendo Wii, משחק ה-NES המקורי Kirby's Adventure ומשחק הגולף המהנה Kirby's Dream Course. האם Kirby and The Forgotten Land משתלב אל תוך ספריית המשחקים הקלילים והמהנים של לוחם הכוכב של נינטנדו? בואו נגלה.

המשחק פותח בסגנון "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" (רק בלי כל האלימות), כשפורטל בצורת כוכב נפתח בארץ החלומות של קירבי ושואב את כל התושבים לתוכו, קירבי רוכב על כוכב אל תוך הסערה ויוצא להציל את חפי הפשע בזמן שהוא חוקר עולם חדש ונשכח. העולם הוא בעצם העולם שלנו רק במצב אפוקליפטי עם הרס וצמחייה בכל מקום. מצד אחד שה יכול להיתפס כעצלני, אבל באותו הזמן זה מאפשר יותר יצירתיות וגיוון לחידות ופלטפורמות המשחק.

אתם שולטים בקירבי בתלת מימד כשאתם נעים בין שלב לשלב. כל שלב אתם צריכים למצוא כוכבים, 3 יצורים לכודים ולהגיע לסופו. בין השלבים המרכזיים ישנם שלבים חבויים שכוללים איזשהו אתגר כדי לסיים ולקבל ציון מצטיין. כמו כן, יש קרבות בוסים מהנים שדי סטנדרטים במשחק פלטפורמה תלת מימדי שידרשו מכם להשתמש בכל היכולות של קירבי ומאוד מזכירים בוסים ממשחקים אחרים של Nintendo, כמו Super Mario 3D World.

אם עוד לא שיחקתם במשחק של קירבי בעבר, אתם שולטים בלוחם הורוד והוא יכול לרחף ולבלוע כל דבר. כל מה שהוא בולע הוא יכול לירוק ולשגר כוכב שגורם נזק לאויבים, ואם הוא בולע אויבים מסוימים הוא יכול לקחת את היכולות שלהם כמו מתקפת חרב, זריקת פצצות, יריקת אש והקפאה של יריבים. די סטנדרטי במשחק של הסדרה. אבל איפה ש-Kirby and The Forgotten Land משתפר קלות מעל קודמיו זה שהיכולות מאפשרות לנו לפתוח אזורים חדשים בעולם כמו לפוצץ קירות, לשרוף שיחים ולהקפיא פלטפורמות, זה לא קשה מדי אבל ללא ספק מהנה ומעודד משחק חוזר של חלק מהשלבים עם יכולות אחרות.

האלמנט אבל שמבדיל את המשחק הזה משאר משחקי הקירבי זה היכולת של קירבי לבלוע חפצים מסוימים בעולם, ממכוניות, כולל מכונת משקאות, מדרגות ועד קונוסי רחוב, כל שלב יכלול לפחות חפץ אחד שקירבי יכול לבלוע ולשלוט בו, ואחרי שישלוט בהם או יותר נכון יהפוך להם, יש לו התקפות מיוחדות ושליטה שונה מהרגיל שמאפשרת אינטרקציה מהנה יותר עם העולם. זה במיוחד כייפי לנסות להבין איך להשתמש בחפץ אליו נהפכתם כדי למצוא את כל הסודות שבשלב, כמו לנסות לחשוב איפה נכנס חלק בפאזל כשאתם החלק עצמו. ישנם שחקנים שאומרים שהמכניקה אומצה ישירות מ-Mario Odyssey, כשמריו משתמש בכובע שלו לשלוט באויבים, ולמרות שהרעיון הוא כן בעל אותה המטרה, הביצוע יותר מהנה ב-Kirby and The Forgotten Land,  בעיקר בגלל כמה שזה מצחיק לראות את קירבי כחפצים שונים מחיינו ולראות משהו כמו מדרגות הורג אויבים. כמו כן, עצם העובדה שמדובר בחפצים מהיומיום יהיה יותר מהנה עבור ילדים לדעתי.

כל פריט אספנות שתאספו בעולם המשחק יגיע לכפר אותו אתם בונים עם שאר היצורים האבודים. בכפר הזה שנקרא Waddle Dee Town תוכלו להסתובב, לדבר עם יצורים אחרים, לדוג, לצפות בסרט ולשחק מיני משחקים. זו פעילות צדדית מהנה שמוסיפה עוד אלמנט של השלמת 100 אחוז משחק, פלוס, הכל פשוט חמוד ומתוק ברמות, וזו דרך נהדרת לתאר את רוב המשחק, משחק הרפתקאות חמוד ומהנה מתאים לכל הגילאים.  

בדומה לכל המשחקים האחרים בסדרה, גם Kirby and The Forgotten Land הוא די קל ופשוט, אין יותר מדי אתגר פה או שלבים קשים, מה שהופך אותו אידאלי לשחקנים צעירים יותר שמתקשים עם משחקי Mario או Crash Bandicoot,  אבל עדיין יצירתי מספיק ועם מערכת ציון כדי לאתגר גיימרים ותיקים. 

החמידות ממשיכה מהמשחקיות אל הגרפיקה והסאונד. המשחק כולל גרפיקת תלת מימד צבעונית ונהדרת עם אנימציה חלקה ומשעשעת, בעיקר כשקירבי נהפך לחפצים מהיומיום. המשחק היינו המסע הראשון של קירבי אל תוך מרחב התלת מימד והמעבר מדו מימד נעשה בצורה טובה ומתאימה למכניקות המשחק, משהו לא מפתיע בהתחשב שמאז ומתמיד קירבי היה מתאים לתלת מימד, שזה מוזר שלקח כל כך הרבה זמן בשביל שיגיע לשם. 

מבחינת סאונד, המשחק עם אפקטי קול טובים וכולל פסקול קליל ומהנה עם חלק מהמוזיקות הקלאסיות של קירבי וגם מוזיקות חדשות שממש מתאימות לאווירה של הכיף, יצירתיות וחמידות שאנחנו מצפים לקבל ממשחק של הגיבור הורוד.

סיכום 

שחקנים שמחפשים משחק פלטפורמה מאתגר שיעסיק אותם עד המשחק הבא של מריו, לא יקבלו זאת פה ואין סיבה שיצפו לכך.

משחקי קירבי מאז ומתמיד היו בידור מהנה קליל עבור שחקנים צעירים יותר עם כל משחק מקבל טוויסט משחקי משלו ופה, חוץ מהמעבר לתלת מימד, זו מכניקת הבליעה של חפצים מהעולם האמיתי, מה שמאפשר להרבה יצירתיות מהנה ותרחישים מבדרים.

כל זה במשחק מאוד מהנה וקליל ששווה את הכסף שלכם בשביל מספר שעות משחק טובות.

עותק של המשחק Kirby and The Forgoteen Land סופק על ידי נינטנדו ישראל ל-Nintendo Switch

Kirby and The Forgotten Land

ציון סופי - 8.5

8.5

מעולה

מדובר במשחק פלטפורמה מהנה וקליל עם לא מעט יצירתיות שמוכיח שקירבי נהדר גם בתלת מימד

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה