הבחירה שלך – ביקורת למשחק Triangle Strategy 

התכוננו למלחמה ואסטרטגיה במשחק התפקידים האפי Triangle Strategy 

כל גיימר ותיק יכול להגיד לכם שאם יש חברה אחת שראויה אחרי שנים של משחקי תפקידים להקרא מלכת משחקי ה-RPG זו חברת Square Enix. החברה שנקראה פעם Square Soft הביאה לנו משחקים אייקונים כמו Chrono Trigger, משחקי Secret of Mana וכמובן סדרת משחקי Final Fantasy. אז זה לא מפתיע שהחברה החליטה להתרחק טיפה ממשחקי RPG מסיבים ובמקום זאת, החליטה להביא לנו משחק תפקידים קלאסי טהור עם Triangle Strategy. 

המשחק מתרחש ביבשת הבדיונית נורזיליה שלושים שנה אחרי מלחמה בין 3 הממלכות של היבשת על משאבי מלח וברזל. אתם מגלמים את Serenoa Wolffort ולצידו יש את חברו הטוב Prince Roland והארוסה של Serenoa הנסיכה Frederica Aesfrost כשהם מנסים לנווט את דרכם בקונפליקט שגדל בין הממלכות אחרי שהסכם שלום קורס בין ממלכות Glenbrook ו- Aesfrost. לאחר בגידה ורצח שמובילים למלחמה, גיבורינו צריכים לעשות החלטות קשות על מנת להגן על ממלכת גלנברוק מה שמתחיל את אלפי נתיבי העלילה של המשחק.

בשונה ממשחק גדול אחר שיצא השנה שסיקרתי, Dying Light 2, ב-Triangle Strategy לבחירות שלכם יש משקל משמעותי על המסע שלכם. בכל רגע בסיפור תקבלו שאלה ובחירה מתוך 3 אפשרויות, כל אופציה נוטה יותר לכיוון הגיון, רגש או אומץ. כל בחירה תוביל לקרבות שונים בסיפור, קווי עלילה שונים ואחד מתוך 4 סיומות שונים למשחק. בנוסף, כל פרק יכלול נקודת עלילה קריטית שתחליט את הכיוון הבא של חבורתכם ואתם צריכים לשכנע את חברי הקבוצה להצביע בכיוון שאתם רוצים במהלך ההצבעה הקבוצתית, מה שמאפשר להכיר יותר טוב ולעומק את חברי הקבוצה שלכם, וזה משהו שבטוח תרצו לעשות.

המשחק כולל 30 דמויות שתוכלו לגייס למטרה שלכם, כל דמות עם רקע משלה ותדרוש מכם בחירות מסוימות כדי להשיגן. כל דמות בעלת יכולת שונה שמהווה מרכיב הכרחי לקרב ועם אישיות מיוחדת לכל דמות, זה באמת מרגיש כמו חבורת לוחמים אמיתית. כל זה תודות לדיאלוג מעולה וריאליסטי עם דיבוב לעיתים קר אבל עם משקל שמצליח לבלוע אותנו בעולם הפנטסטי של Triangle Strategy. 

אבל איפה שהדמויות הנוספות מרגישות הכי ייחודיות זה על שדה הקרב.

אחת מסדרות המשחקים שאנשים מחכים שנים לראות חוזרת היא סדרת Final Fantasy Tactics, משחקי Strategy RPG שבהם שולטים בלוחמים על המפה, זזים בכל תור ותוקפים מנקודות שונות עם המיקום שלכם משפיע על ההצלחה של ההתקפה וכמות הנזק. גרסאות מודרניות של סגנון זה אפשר למצוא במשחקים כמו XCOM ו-Mario Rabbids. אז בזמן ש-Square Enix לא מחזירה את סדרת הבת של Final Fantasy, היא כן מחזירה את סגנון המשחק שלה דרך Triangle Strategy. 

אתם שולטים על חבורה של 7 לוחמים כשהם נעים על המפה וכל לוחם עם יכולות שונות- יש לכם מרפא, קוסם אש שיכול לתקוף או לחזק לוחמים, אבירים על הסוס ורומח עם מתקפות ארוכות, מרגל חלקלק, לחששן שמסוגל לשנות את יכולות האויב וקשת שיכול להרעיל אויבים מרחוק. כל אחת מ-30 הדמויות השונות של המשחק עם יכולת שונה שתעזור לכם לנצח את הקרב, כל מה שצריך זה טקטיקה נכונה. כל תור של דמות אתם יכולים לנוע על גבי המסך כמה צעדים ולתקוף או להשתמש ביכולת או פריט, כל מתקפה או יכולת עם השפעה שונה וטווח שימוש שונה, ובתום התור של הדמות אתם בוחרים את הכיוון אליו היא תפנה, למה? כי התקפות מהצד או מגב האויב מהוות יותר הצלחה עם יותר נזק. כמו כן, אם תתקפו יריב ופונים אליו לוחמים אחרים שלכם, יש סיכוי גבוה שיתקפו אותו גם מיד אחרי ההתקפה שלכם.

כל זה, בשילוב עם זירות הקרב השונות, מחסומי הדרך, היכולות המגוונות והדינמיקה שבין הדמויות שלכם נותנים כמות אסטרטגיה מטורפת למשחק שמרוויח את שמו Triangle Strategy.

כמובן שכמו כל משחק RPG, יש לכם את אפשרות לחזק את הלוחמים שלכם, ללמד אותם התקפות חדשות ולצייד אותם באביזרים שיעזרו להם בקרב. עליית הרמות של כל דמות מתבצעת באופן הסטנדרטי והקלאסי, דרך פעולות בשדה הקרב. אם תגיעו למצב של חוסר איזון בחבורה שלכם מבחינת רמות, תמיד תוכלו לבצע קרבות תרגול במחנה שלכם על מנת להעלות את הגיבורים שלכם ברמה. כמו כן, אחרי כל כמה רמות ומדליה שדמות תקבל, היא תעלה בדרגה שלה ממגויס לותיק ומותיק לאליטה. מה שפותח יכולות אפילו חזקות יותר.

בזמן שמערכת הקרב לא מספקת חידוש משמעותי למתכונת של Final Fantasy Tactics ולא ממש ציפיתי לשינוי דרסטי שם, חייב להגיד שקצת התאכזבתי ממערכת הרמות של המשחק, בעיקר אחרי שהחברה עשתה בעבר מערכות נקודות ניסיון טובות יותר, כמו זו ב-Final Fantasy X. אולי בגלל שהמשחק כל כך בונה את הדמויות טוב עם בחירה בסיפור, אז ציפיתי לראות יותר בחירה במערכת הניסיון.

מוזיקלית, המשחק הוא משחק תפקידים קלאסי עם מוזיקה קלאסית אפית לכל איזור ולכל קרב, ועם דיבוב לחלק מהדמויות שמוסיף להן משקל וכבוד עם כי לעיתים טיפה נוקשה.

ויזואלית, המשחק נראה נהדר- הוא משתמש במנוע גרפי ועיצוב זהה ל-Octopath Traveller, לא מפתיע כי מדובר באותם יוצרים, אבל הוא לוקח את הסגנון הייחודי הזה ומלטש אותו עם סביבה יותר חלקה ומלאה, טקסטורות מפורטות וחלקות יותר, ואנימציות יפות עם אפקטים ויזואלים משופרים, המראה הדו מימדי של הדמויות והסביבה עלול להרחיק שחקנים מסוימים אבל בהתחשב בז'אנר, ההשראה והיוצרים של המשחק, לדעתי מדובר בשידרוג גרפי והמשכיות מעולה של הז'אנר תחת Square Enix.

סיכום

מדובר במשחק תפקידים קלאסי למעריצים של Final Fantasy Tactics שחיכו בציפייה למשחק חדש בסדרה, רק שהפעם הם מקבלים עולם מורכב עם הרבה דרמה ובחירה ,ביחד עם מספר סופים לסיפור, שממש מעלים את ערך המשחקיות החוזרת של Triangle Strategy בכמה רמות מעל הרבה משחקי RPG.

עותק של המשחק סופק על ידי נינטנדו ישראל ל-Nintendo Switch

Triangle Strategy 

ציון סופי - 9

9

מעולה

מדובר במשחק RPG קלאסי במלואו מובן המילה עם הרבה בחירות, תרחישים וסגנון

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה