lenovo legion gaming academy

משחק מקצועי – אקדמיית הגיימינג של חברת Lenovo שבוע ראשון

אקדמיית הגיימינג של חברת Lenovo יוצאת לדרך, אבל מה היא בעצם ומה מצפה לנו?

חברת Lenovo בשיתוף פעולה עם חברת Novos הישראלית הקימה את אקדמיית הגיימינג הראשונה בעולם. מוסדות לימוד אשר מכילים מסלולים מקצועיים לגיימרים קיימים אמנם ברחבי העולם, אבל לא מוסד ומערכת שלמה אשר מוקצים ספציפית למטרה לשפר את היכולות של גיימרים עד היום. אבל מדוע אנחנו מספרים לכם על זה בכזה פירוט, ומהי האקדמיה עצמה? ובכן, אתר PCgalaxy נבחר לסקר את האקדמיה לאורך כל ששת השבועות שלה, וצוותנו אל אחד מהשחקנים ברי המזל אשר נבחרו בקפידה להשתתף בה. עכשיו אני יכול לספר לכם מה בדיוק התכנית מכילה ואיך היא בודקת את רמת ההשתפרות של השחקנים, אבל אני חושב שאשאיר זאת לבחור שלנו. ואם מדברים עליו, בואו נכיר אותו.

הכירו את בן זיביטיאשוילי, הוא בן 23 וגר בקריית מוצקין. אנחנו נעקוב אחריו במסגרת תוכנית הלימודים באקדמיה, ודרכו גם נבין טוב יותר מה נעשה שם, והאם זה באמת יכול להיות משהו עולמי שיתפוס לעוד שנים רבות. ערכתי היום ראיון אישי ראשון עם בן, ובו הוא עזר לי להבין מיהו ואיך תהליך הקבלה לאקדמיה עובד. למי שמעוניין גם לעקוב אחרי ההתקדמות של בן לאורך האקדמיה, אני מזמין אתכם לערוץ ה-Twitch שלו: https://m.twitch.tv/hoggabogga101/profile

אלעד: "אז בן, התקבלת לאקדמיה, אבל ספר לנו מעט על ההיסטוריה שלך. כמה זמן אתה כבר משחק משחקי וידאו?"

בן: "ובכן, אני שחקן כבר שש שנים. מבין המשחקים הראשונים בהם נהגתי לשחק היה את GTA Vice City. מדהים לראות אפילו איך בכמה שנים מעטות תעשיית המשחקים השתנתה, ורמות הריאליזם שמשחקים מודרניים יכולים להציג הם מדהימות".

א: "אז התחלת לפני כשש שנים, אבל איזה ז'אנרים תפסו אותך? במה מצאת את עצמך משחק בעיקר?"

ב: "ובכן, משחקי יריות מאז ומתמיד היו האהבה שלי. בין אם זה ההתחלה שלי עם משחקים כמו GTA או התשוקה האחרונה שלי והסיבה שאני כאן, Fortnite. יחד איתם, משחקים שסיפרו סיפורים ארוכים שלא מסתיימים בכמה שעות הם גם הנאה עבורי".

א: "אתה מתכוון למשחקי תפקידים?"

ב: "בדיוק. משחקים בהם אני יכול להישאב אל הסיפור ולחוות באמת את העולם, דוגמת Skyrim או Witcher. משחקים כאלו יכולים לתפוס אותי חזק, אז אם אני מוצא משחק אשר משלב בין יריות לבין סיפור עמוק וארוך, אני לא מוותר עליו. אני זוכר לטובה את סדרת Bioshock, בה יכולתי להנות משני העולמות".

א: "ועכשיו לשאלה הבאמת מעניינת, איך הגעת אל האקדמיה?"

ב: "למען האמת זה הפתיע אותי. נתקלתי בפרסומת של Lenovo בפייסבוק לגבי חיפוש שחקנים עבור אקדמייה מסוג חדש. באופן טבעי חשדתי מעט, במיוחד כאשר הם הודיעו שההרשמה היא בחינם. זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי. אבל אחרי שהשארתי את הפרטים שלי וחזרו אלי, גיליתי שזה אכן אמיתי ואני בר מזל שנבחרתי. כל שחקן שנבחר, נבחר מבין יותר מ-3,000 מועמדים, וזה רק בארץ. ואז הודיעו לנו דרך ZOOM מה מצפה לנו".

א: "ומה בעצם מצפה לכם? מהי תוכנית הלימודים אשר הטילו עליכם?"

ב: "האקדמיה מתמקדת במשחק הפופולארי Fortnite. זה משחק יריות בו אנשים נלחמים זה נגד זה על מנת להיות האחרון ששורד בסוף הסיבוב, הוא משלב מספר אלמנטים מעבר למערכת היריות שלו, כמו יצירה ובנייה של מבנים והגנות. תוכנית הלימודים היא שבועית, בה אנחנו מקבלים משימות שונות כל שבוע. המשימות הן גם אישיות וגם קבוצתיות, ועלינו להשלים אותן לפני סיום אותו שבוע. התוכנית מיועדת לשפר אותנו משמעותית בטווח קצר של שישה שבועות, ואמרו לנו שהייתה הרבה מאוד עבודה עליה על מנת שהיא תצליח לעשות זאת. כאשר התחלתי לעבוד עם התוכנית, הבנתי כמה היא חכמה. היא ביקשה ממני להכניס מידע שונה לגבי רמת המיומנות שלי, והסבירו לנו שהולכים להיות באקדמיה שחקנים מכל הרמות השונות. שחקנים נבחרו על פי הפוטנציאל שלהם להשתפר ומהר, ולא על פי רמת הכישורים הנוכחית שלהם. ביקשו מאיתנו לפחות ארבע שעות עבודה שבועיות, אבל הם גם אמרו לנו שמי שמעוניין ביותר יכול לפנות אליהם על מנת לקבל תוכנית מותאמת אישית על פי הלו"ז שלו".

א: "אני מבין. טוב לשמוע שהם גמישים ומוכנים להכל. איך האקדמיה הולכת לבדוק את רמת ההשתפרות שלכם?"

ב: "המדד העיקרי יהיה נקודות הזירה שלנו. נקודות אלו נקבעות בסיום כל משחק, ומשוקללות על פי מספר קריטריונים כמו כמה הרגתי לעומת כמה נהרגתי, כמה ציוד אספתי, מבנים שבניתי ועוד".

א: "נשמע מדהים בהחלט. ואתה בן, מה הציפיות שלך מהמסלול הזה? איך אתה היית רוצה לסיים אותו?"

ב: "הייתי רוצה לסיים אותו בצורה בו אני יודע כל מה שיש לדעת על המשחק. כל הטריקים והאופציות העומדים לרשותי, וכל הדרכים השונות בהן אני יכול להתמודד עם המצבים השונים והאתגרים שאני יכול להיתקל בהם במשחק. במסגרת השבוע הראשון הזה התחלתי לעבוד חזק על הדיוק שלי, ודרך מערכת העבודה שלהם והדרכים בהם הם מאמנים אותי, אני יכול לראות שיפור משמעותי כבר בימים הראשונים האלו".

א: "ובכן בן, אאחל לך המון בהצלחה, ואני אמשיך לשים עלייך עין".

ב: "תודה רבה".

 

אז השבוע הראשון של אקדמיית הגיימינג של Lenovo יצא לדרך, ואני מתרגש לראות מה עוד האקדמיה תגלה לבן ותלמד אותו. האם אתם מתרגשים כמונו? מה דעתכם על התכנית הזאת? האם אתם חושבים שזה משהו אשר יכול לתפוס לאורך זמן? ספרו לנו בתגובות!

אודות אלעד שרז

אלעד שרז, בן 29 מגן יבנה. חובב משחקי ווידאו, אנימה, מנגה, ותרבות חנונית בכללותה. גיימר מאז גיל 10, וגאה להגיד שסיימתי את NFSU בגיל 14 חח

השאר\י תגובה