Life is Strange 2 – סיקור הפרק השני

הפרק השני של המשחק Life is Strange 2 שוחרר, והוא ממשיך את עלילתם הלא פשוטה של Sean ו-Daniel. בעוד שהם ממשיכים לצעוד קדימה למרות הכל, נדמה שהבעיות רק ממשיכות לעפוף את השניים…

מסעם של שני האחים Sean ו-Daniel Diaz ממשיך הלאה. בעוד שהעבר רודף אחריהם ההשלכות של המעשים שלהם הופכים למסובכים ומורכבים עוד יותר. חולף לו זמן של כחודש בערך מאז אירועי הפרק הראשון של Life is Strange 2 ועד לפרק השני. פרק בו אנחנו לומדים מדוע חשוב להיצמד לכללים, ושעבור כל מעשה שלנו יש השפעה גדולה על השתלשלות האירועים.

מי שכבר ניחש, השם שניתן לפרק השני במשחק Life is Strange 2 הוא Rules (חוקים). הדגש הוא כמובן על מה אסור ומה מותר, והקו הדק המפריד ביניהם בהתאם לסיטואציה בה אנחנו נמצאים. אותו קו שאנחנו נאלצים ללמוד בדרך הקשה יחד עם האחים Diaz. קשה להאמין שחלף לו כל כך מעט זמן מאז אותו אירוע ששינה את חייהם לנצח. אותו אירוע שגרם להם פשוט לנטוש את הכל מאחור, ולפסוע אל עבר המקום הבא לו יקראו בית, עיירה קטנה צמודה לחוף הים בגבולות מקסיקו, היכן שהמשפחה שלהם מצד אביהם נמצאת. כבר בתחילת דרכם לומדים השניים שהמרחק עד שם הוא גדול, והמסע הולך להיות ארוך.

הפרק הקודם חושף לנו את הכוחות הטליקינטיים של Daniel, שמסתבר כי עד שלב מאוחר לאף אחד מהם לא היה מושג מה זה. בתחילת הפרק השני היוצרים דואגים להעביר לנו תקציר של כל מעללי הפרק הראשון, במידה ומישהו מאיתנו שכח מה התחולל שם. בהתחשב בעובדה שחלפו חודשים רבים מאז, הדבר די נחוץ.

מיד לאחר התקציר אנחנו קופצים קדימה בזמן, לתחילת חודש דצמבר. האוויר בחוץ הפך קר, והשלג הספיק להיערם לכמות יפה של מספר לא בודד של סנטימטרים. שני האחים ממשיכים ללמוד לחיות אחד עם השני, משום שכעת זה רק שניהם נגד שאר העולם. לאחר שהות ארוכה בחוץ לבדם, אנחנו לומדים כי Daniel חולה, ול-Sean אין את היכולת לרכוש עבורו את התרופות שלו הוא זקוק. הוא מחליט כי זה הזמן ללכת אל הסבים מצד אמא שלהם, המתגוררים לא כל כך רחוק ממקום הימצאם. לאחר הסכמה של Daniel וכלבתו הנאמנה, למחרת בבוקר מתכוננים כולם ליציאה אל הדרך. לא חולפות דקות רבות, ונדמה שהאסון הבא כבר הספיק להכות בשניים, כשחיית בר טורפת תופסת את הכלבה חסרת האונים. Daniel מתעצבן וכבר בחלק הזה עלינו להחליט האם לאפשר לו להוציא על חיית הטרף את העצבים או לא.

אחרי שהאירוע הזה נמצא מאחורינו, אנחנו מגיעים אל סף דלתם של Stephen ו-Claire, הוריה של אמם של שני האחים. אחרי בירור ושיחה לא פשוטה על כל מה שאירע, מחליטים השניים כי הם לוקחים תחת חסותם את שני הילדים המסכנים. זאת לאחר שכמה חוקים צריכים להיאכף על מנת לקיים את העסקה הזו, כך לפחות טוענת Claire. מה שהיא לא יודעת זה הסוד של השניים, הכוחות של Daniel. אותם Sean מכריח את שניהם לשמור בסוד, ושאסור להם לחשוף אותם בפני אף אחד, גם לא בפני המשפחה שלהם.

כמובן שלא עובר מספיק זמן, ונדמה שהצרות רק ממתינות להם מעבר לפינה. בחלוף כמה ימים מאז שהחליטו להישאר אצל הסבים שלהם, אירוע שייקבע את השתלשלות הדברים שיבואו לאחר מכן מתרחש. אירוע בו עלינו לבחור האם לחשוף את הכוחות של Daniel ובכך לסייע למשפחה להימנע מעוד טרגדיה, או לשמור את אותם כוחות בסוד מה שיגרום לעוד פילוג בינם לבין הסבים שלהם. ההחלטה היא בידיים שלנו בלבד.

בסוף הפרק שני האחים שוב מוצאים את עצמם בדרכים, ממשיכים הלאה ליעד הבא שלהם, בתקווה למצוא סוף כל סוף את השקט שמגיע להם.

שורה תחתונה

אם חשבתי שהפרק הקודם היה קשה וסוחף דמעות, מה שציפה לי בפרק השני היה מטלטל לא פחות. זה התחיל כעוד פרק חביב, שמהר מאוד התפתח לדרמה לא קטנה. המוות של הכלבה (שקצת גרם לי לחשוב אילו מן אנשים שמסוגלים להרוג ככה כלב חיים בינינו), והדילמות הלא מעטות שסובבות אותנו במהלך הפרק הזה. נכון שהפעם אנחנו לא זוכים לשחק עם הדמות בעלת הכוחות, אלא את האח הבכור שדואג לשלומו של אחיו הקטן, במיוחד שכעת יש לו כוחות על. האח שזה התפקיד שלו ללמד אותו את כל מה שהוא יודע, ההבדל הדק שבין טוב לרע, חמלה ולמרות הכל להישאר ילד.

באמת שניסיתי לאורך כל הפרק לשמור על השניים הללו מחוץ לצרות, אבל לבסוף התסריט החליט שזה הזמן לעוד צרה, שאותה לא יכולתי למנוע, אבל כן יכולתי לבחור מה יהיו ההשפעות של השניים על מהלך האירועים לאחר מכן. אז נכון הם ממשיכים הלאה במסע שלהם, אבל אני בטוחה שעוד ממתינות להם הרפתקאות והפתעות במהלכה.

דבר נוסף שהיה מאוד נחמד עבורי במהלך הפרק הזה זו התנגשות העלילה יחד עם The Awesome Adventures of Captain Spirit (משחק נוסף בסגנון מאת אותם יוצרים). זה הרגיש טוב, זורם וממש לא מאולץ. גם יש לנו האופציה לשחק בפרק הראשון, ככה שבכלל ההנאה כאן היא כפולה.

Life is Strange Episode 2

ציון סופי - 10

10

מעולה

המסע של האחים Diaz במשחק Life is Strange 2 ממשיכה. בפרק החדש אנחנו לומדים את ההבדל הדק בין טוב לרע, ומה המשמעות של כל דבר שאנחנו עושים.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה