HyperX Alloy FPS RGB – נבנתה למהירות, לא בהכרח גם לנוחות [ביקורת]

לפני כמספר חודשים ניתנה לי ההזדמנות לסקר את מקלדת ה-HyperX Alloy FPS וכעת, כשניתנה לי ההזדמנות לבדוק את האחות הגדולה והצבעונית שלה חזרתי עם מסקנות ותובנות

אין ספק שמאז ש-HyperX החלה להתרחב מעבר לעולם האוזניות לפני מספר שנים המוטו של החברה, “להציג חווית פרימיום במחירי סאב-פרימיום” ללא ספק משך אחריו קהל מעריצים ובצדק. רוב מוחלט מרוב מוצרי החברה היו ללא ספק מצויינים וכל זאת במחיר הגיוני ושפוי לחלוטין בהשוואה לשאר שוק הגיימינג. כאשר ניתנה לי ההזדמנות לסקר את האחות הגדולה של מקלדת ה-Alloy FPS שסיקרתי בעבר, ה-Alloy FPS RGB לקחתי את המקלדת בשמחה כי הייתי מעוניין לראות היכן אפשר לחדש בשוק כלכך רווה במקלדות ובפיצ’רים. אומנם המחיר הוא ללא ספק סאב פרימיום (110$) אבל חווית פרימיום? על זה אפשר לדבר.

מקלדת ה-Alloy FPS RGB מגיעה לספק חווית Esports עם תאורה פשוט מהממת (ניגע בחלק הזה בקרוב) וכל זאת במחיר הרבה יותר נמוך ממה שהייתם מצפים ממקלדת גיימינג עם תאורת RGB מלאה. באותו הזמן תהיו מוכרחים להסתדר עם תוכנה מפוקפקת, מקשים (שאותי הטריפו אישית) שצריך רק לנשום עליהם לא נכון כדי שהם יילחצו וחוסר מובהק של פיצ’רים. אם אתם הולכים להשתמש ב-Alloy FPS RGB עבור רמה גבוהה של תחרויות Esports כגון CS:GO, Fortnite ושום דבר מלבד זה המקלדת ללא ספק תבצע את העבודה, ואפילו בצורה מעולה אך אם אתם מתכוונים להשקיע כ-100$ אוןלי תרצו בסופו של דבר משהו יותר ורסיטלי.

כבודו במקומו מונח, פ*ק זה נראה טוב

מבחינת מראה חיצוני ה-Alloy FPS RGB נורא דומה לאחותה הקטנה, ה-Alloy FPS כאשר היא מגיעה בגודל וצורה זהה לאחותה, (כ-17.4″ על 5.1″) מה שהופך אותה ליחסית קטנה. המקלדת עצמה שחורה לחלוטין עם מקשי המקלדת מורמים מעט דבר הגורם למקלדת עצמה להיראות מאוד מוסווית ולא חודרת דבר שכנראה החברה רצתה שייקרה מראש.

מצד השני המראה הצנוע של המקלדת גם מראה על כך שהיא בחיסרון של מספר פיצ’רים שכן הייתי מעריך במקלדת. הראשון הוא החיסון של משטח עבור שורש כף היד (למרו תשהחברה כן מוכרת אחד בכ-20$ אך הוא אינו מתחבר בצורה מגנטית אלה פשוט ינוח ליד המקלדת) והשני הוא שאין מקשי מדיה ייעודיים. זה אולי לא יהיה חשוב כלכך עבורכם אם אתם רגילים להשתמש במקלדת עבור טורנירים וכד’ אך אם מסתכלים על שאר שוק מקלדות ה-High End, מלבד כלי עבור גיימינג המקלדות אף משמשות כלי ליום יום והדברים שציינתי למעלה ללא ספק משמשים כדברים נוחים לקבל.

טאצ’ אחד נחמד במקלדת הוא ללא ספק כבל הכח המתנתק, אם אתם מתכננים להזיז את המקלדת הרבה כגון לטורנירים או לבתים של חברים אין ספק שכבל הכח הוא נקודה מסוכנת מאוד לקרעים ותקלות לכן האפשרות לנתק ולהכניס אותו לתיק מגלגל בהחלט מוערכת.בנוסף לכך, המקלדת כן מכילה חיבור USB נוסף אך לצערי הוא רק עבור טעינת ניידים ולא עבור העברת מידע, דבר שכן מעט מאכזב כי המקלדת כן משתמשת בשני חיבורי USB 3.0 כדי לפעול ויש מספיק רוחב פס כדי לספק העברת קבצים.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

אני באמת לא יודע אם לזרוק את זה מעצבים או לנשק מרוב אהבה

המקשים על המקלדת הם ללא ספק אחד מהמאפיינים הכי קוטביים שלה. בשונה מרוב המקלדות של HyperX, שמשתמשות במקשים איכותיים מסוג Cherry MX ה-Alloy FPS RGB משתמשת דווקא במקשי Kailh Siler Speed. המקשים הללו מנסים את המיטב שלהם לחכות את מקשי ה-Cherry MX Speed בצורה שהם בעלי מרחב לחיצה קצר במיוחד (וצריך רק להתעטש עליהם לא נכון כדי שהם יילחצו..). בנוגע לשאלה החשובה של האם הם טובים כמו המקשים של Cherry יש דפים שלמים ב-Reddit שמנסים לנתח את השאלה הזו אבל אם תשאלו אותי? לא, אפילו לא קרוב.

יש שיגידו שאני נוקשה מדי עם החברה מ-HyperX (והם באמת חברה נהדרים!), מקשי ה-Kailh הם בסדר אך הם כמעט תמיד מרגישים מעט יותר קשים ופחות תגובתיים מאשר מקשי Cherry וגם ה-Speed אינם שונים. למרות זאת, חשוב לזכור שאם החברה הייתה משתמשת במקשים אמיתיים של Cherry זה כנראה היה מקפיץ את תג המחיר מ-110$ לכ-150$ אז כן קיימת סיבה להחלטה הזאתי והמחיר יותר מפייר עבורה.

אם כבר ציינתי את מקשי ה-Silver Spped נראה לי שכדאי שאני אסביר מה באמת מיחד אותם משאר מקשי ה-Red, Brown ו-Blue. בשונה משלושת המקשים שציינתי המגיעים עם מרחק לחיצה של כ-2 מ”מ מקשי ה-Speed מגיעים הרבה יותר למטה הם מרחק מינימלי של כ-1.1 מ”מ בתאוריה, זה אמור לאפשר לכם לפגוע במקש מספר פעמים שוב ושוב ללא איבוד של זמן תגובה לכן באופן טבעי ניתן היה לראות למה כיוונו את המקלדת הזו לתעשיית ה-ESports.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

OOO Shiney

כמו מוצרים אחרים מבית HyperX גם ה-Alloy FPS RGB פועלת עם התוכנה הסאבאופטימלית NGenunity. אין ספק שהתוכנה פועלת בסדר גמור שאתם מפעילים ומתקינים אותה(במידה ואתם מצליחים), אני ראיתי בחיי תוכנות הרבה יותר גרועות אך משום מה הייתה בעייה ממש מציקה עם התוכנה בחוויה האישית שלי כאשר היא פשוט לא זיהתה את המקלדת כשהדלקתי אותה והייתי חייב להפעיל אותה כמנהל כדי לתקן זאת.

אין ספק שהמקלדת מציגה תאורה פשוט יפייפיה אך כאשר התאורה מלוות בפרופילים לוקים בחסר ניתן לראות כמעט את חוסר הניסיון של החברה בעולם המקלדות. ניקח לדוגמא את משחק היריות המפורסם Overwatch בעוד שהפרופיל על ה-Alloy מציג תאורה סטטית עם המון מקשים לבנים כאשר חלקם צבועים בכחול, ירוק וורוד על מנת להדגיש את המקשים שעליהם תצטרכו ללחוץ אין ספק שזה אפילו לא מתקרב לרמה של פרופילי התאורה לדוגמא של Razer כאשר הם מציגים תאורה משתנה ודינמית בהתאם לדמות, חיים, מצב היכולת האולטימטבית ועוד.

נניח את הפרופילים בצד, אין ספק שהתאורה פשוט יפה, החברה לא התקמצנה על נורות זולות ורואים זאת והעובדה שקיימים כבר מספר פרופילים מוכנים על מספר משחקים פופולרים בהחלט מוסיפה נקודות פה ושם. בנוסף על כך, אתם גם יכולים לקשר משחקים לפרופילים מסויימים ולשמור כ-3 עד הזיכרון המובנה של המקלדת (דבר שיעיל במידה ואתם נוסעים לאירועי לאן). פיצ’ר חמוד שמופיע במקלדת הינו הפריסה המלאה של מקשי מאקרו על כל אחד מהמקשים בשונה ממקלדות המאפשרות רק על מקשים ספציפיים.

סה”כ כולנו פה בשביל הביצועים

יש שיגידו שאני טיפה נוקשה עם HyperX, בסופו של דבר האספקט החשוב ביותר של המקלדת הינו הביצועים בגיימינג והיא ללא ספק מצטיינת באיזור הזה. הנחתי למקלדת להתמודד עם מספר של אתגרים, החל מהבטא הסגורה והפתוחה של Anthem (שאת הביקורת עליה תוכלו לראות ממש בקרוב), הבטא הסגורה של The Division 2, קצת Overwatch וללא ספק יותר מדי Destiny 2 Crucible ואני ללא ספק מרוצה מעל ומעבר מביצועי המקלדת.

החל מהתעופה והפיצוץ של ספק ארנבים ספק שועלים ב-Anthem ועד להצלת וושינגטון בכותר החדש של Ubisoft לא משנה כמה מעכתי, התעצבנתי והספמתי את המקשים המקלדת תפקדה כאילו רק עכשיו נפתחה וכל פקודה ולחיצה נקלטו במידיות ובדיוק. למרות שהביצועים של המקלדת לא בידיוק מיועדים עבור ז’אנרת הסינגל פלייר זה לא מנע ממנה לתפקד מעולה גם במשחקי סינגל כמו Subnautica ולעזור לי לברוח על נשמתי מה-Reaper Leviathan.

כפי שאומרים, In all fairness המקלדת עושה עבודה פשוט טובה, אני שנות אור מלקרוא לעצמי שחקן גיימינג טוב מספיק כדי שאוכל לתת חוות דעת מלאה בנוגע לביצועי הגיימינג שלה אבל עבורי, שחקן שאני מעריך כ-Casual לגמרי הבמקלדת עשתה מעל ומעבר ואם הייתי צריך להשוות את הביצועים שלה למקלדת אחרת כנראה הייתי מעמיד את הזרקור על ה-K70 RGB Mk.2 של Corsair.

בשורה התחתונה

למרות כל החיפושים שלי בערמת שחט, המקלדת עובדת טוב, אפילו טוב מאוד. היא עולה הרבה פחות ממה שתצפו למקלדת RGB מכנית בגודל מלא ולמרות שאני לא מרוצה בכלל מהבחירה במקשי ה-Kailh, התוכנה המבוגבגת וההיעלמות של מקשי המולטימדיה זה לא מונע מהמקלדת להיות איכותית וטובה במחיר שלה.

Alloy FPS RGB

ציון סופי - 8

8

מעניינת

אם אתם בשוק אחר מקלדת המיועדת עבור גיימינג תחרותי ולא בא לכם לשבור את קופת החיסכון שלכם, ללא ספק הייתי מעיף מבט על ה-Alloy FPS RGB.

User Rating: 2.65 ( 1 votes)

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *