חיים מיוחדים – ביקורת המשחק Life is Strange: True Colors

המשחק האחרון בסדרת Life is Strange הגיע והוא מביא עלילה מרתקת, דמויות חדשות ומספר סופים שונים

המשחק Life is Strange: True Colors מחברת המשחקים Square Enix הוא משחק של בחירות מורכבות ומערכות יחסים של הנערה אלכסנדרה צ'ן (Alexandra Chen) המכונה גם אלכס. המשחק מחולק לארבע חלקים שזמינים תמיד למשחק, ובכל אחד מהם השחקן יכול לבצע מגוון בחירות כשכל אחת מהן תשפיע בסופו של דבר על חייה של אלכס דרך דמויות משניות, יכולות על טבעיות, דיאלוגים מורכבים ועוד…

חוויה כללית

המשחק מתחיל בהייבן ספרינגס, עיירה בקולורדו בעלת נופים מדהימים. החל מההרים המושלגים ברקע ועד לגשר העץ המפריד בין תחנת האוטובוס לרחוב הראשי, זוהי ללא ספק התפאורה הטובה ביותר שראיתי במשחקי Life is Strange עד כה. המבנה הטיפוסי של משחק ווידיאו שבוא השחקן צריך להתאמץ כדי להצליח לא מתקיים כאן, ונראה שאין "בחירות לא נכונות". למרות שכן היו השלכות למעשים שלי במהלך המשחק ,כל בחירה נראתה לי טבעית והגיונית ולכן היא גם הובילה לתוצאות הגיוניות ולסופים מתאימים. לאנשי העיירה היו סיפורי רקע מאוד משכנעים לעומת משחקים קודמים (יכולתי להרגיש שכל דמות יכולה להיות חיונית לעלילה) ובסך הכל זהו משחק מלא במקומות ודמויות עם עומק וסיפורים ששווה לספר ואפילו עם סצנת RPG קצרה – בתים מכוסים פרחים, שקיעות מוזהבות ופסטיבלי אביב משמחים. כל אלה גורמים לעיירה להראות כמו עיר החלומות של כל אחד אך כשאלכס מתחילה את חייה החדשים שם, הבחירות לא נעשות יותר פשוטות, במיוחד כאשר טרגדיות שונות פוגעות בעיר ושמירה על יחסים טובים עם כל הדמויות יכולה להיות משימה מאתגרת לא פחות מאשר הגנה על העיר.

True Colors

האטרקצייה המרכזית במשחק היא כמובן היכולת של אלכס לחוות ולקרוא את הרגשות של האנשים סביבה באמצעות הילות צבעוניות שהשחקן יכול לראות. יכולת זו אמנם לא מרהיבה כמו להחזיר את הזמן אחורה, אבל במקרים מסוימים אותם חוויות גורמות לשחקן להבין טוב יותר את הסובבים אותו (הלוואי שיכולתי לעשות את זה במציאות) ובכך לקדם מערכות יחסים עם דמויות שונות. בנוסף אלכס יכולה לקיים אינטראקציה עם פריטים המכילים זיכרונות המפרטים יותר על דמויות מסוימות, כך במקרה אחד לאחר שהגעתי לחנות הפרחים, מצאתי זיכרון על חולצה שהסביר כיצד ריילי פגשה את החבר שלה מק לודן בתחרות לחימה בה השתתפה. רקע נוסף לדמויות אפשר למצוא ביומן של אלכס, כתב העת שלה מרגיש כמוה ומציע תובנות לגבי עצמה לפעמים היא תכתוב מילים חדשות או תשתף בפירוט נרחב כאשר היא עוסקת ברגשות עזים של אדם אחר. דרך היומן אפשר אפילו להפעיל את הזיכרונות שהשחקן מוצא במידה והוא שכח מהו או רוצה להיזכר ברגע מסויים. לאורך כל העלילה הראשית נחשפות לשחקן עלילות ומשימות צדדיות וגם שהשחקן פותר את התעלומה העיקרית, עדיין יש לו הרבה סודות לגלות ברחבי הייבן ספרינגס כמו החברות עם אלינור, אשר בתחילת המשחק מגלים שהיא סובלת מאובדן זיכרון בדומה לאלכס, אבל אף אחד בעיר לא יודע על מחלתה. בשלב מאוחר יותר בסיפור בדיוק כשריילי עומדת לעזוב, השחקן יכול לבחור האם לספר לה על מצבה של אלינור או לשמור על הסוד ולא משנה באיזו אפשרות תבחרו כל התגובות הללו ירגישו אמיתיות הודות לאנימציות הפנים המפורטות שנראות כמעט מציאותיות לאורך כל המשחק.

הטלפון של אלקס הוא עולם שלם שמציג פרטים על מערכות היחסים שלה עם חבריה על ידי הצגת הודעות שתוכנן משתנה בהתאם לבחירות במשחק, וביחד עם האפליקצייה MyBlock (שהיא פלטפורמת מדיה חברתית שבה תושבי העיר משתפים עדכונים ורכילות) שהמידע בה גם משתנה בהתאם לשחקן ולהחלטותיו. החידוש בפלטפורמות החברתיות הוא ההרגשה שהשחקן הוא חלק מממשהו גדול יותר וחלק מהעיירה, כך למשל כל תושבי העיר השתתפו באירוע חברתי כדי לעודד ילד מדוכא באחד הפרקים. בנוסף במהלך המשחק נתונות לשחקן מספר אפשרויות לדיאלוגים עם דמויות אחרות ובהם הוא יכול לבחור אחת מבין כמה תגובות אפשריות. בניגוד למשחקים אחרים שבהם אחת מהאופציות תרגיש מאולצת או לא במקום, כאן התגובות של אלכס הרגישו עקביות והתאימו לאישיות שלה. בנוסף לכך בכל פרק אלכס יכולה להשתמש ביכולות שלה כדי לעזור לאנשים כמו במקרה של עזרה לזוג עם משיכה הדדית זה לזו, שפחדו מכדי לבצע מהלך.

לסיכום

במשך שש שנים הסדרה Life Is Strange מספרת בעקביות סיפורים בעלי עומק על הקשרים בין חברים, משפחות וקהילות ומראה שהחיים הם באמת מוזרים ומלאים בתעלומות. רמת הפירוט והגיוון בסצינות הפעם גרמו לי לשחק באותם פרקים שוב ושוב כדי להגיע לתוצאות שונות, מה שמראה עד כמה המשחק הזה גרם לי להתחבר אל הדמויות שלו. Life is Strange: True Colors הוא משחק פנטסטי המציע סיפור נהדר, ובניגוד למשחקים קודמים בסדרה הוא הותיר בי תחושה שכל בחירה שעשיתי חשובה. במהלך המשחק יכולתי להשתמש בכוחותיה של אלכס ולקרוא את הרגשות האמיתיים של דמויות אחרות או לראות את הזיכרונות הקשורים לחפץ בסביבה ובכך נקשרתי בכל פעם אל דמויות שונות. בסך הכל המשחק נראה כמו משחק הרפתקאות אחר, אך כאן נראה שהסיפור עמוק יותר וכל בחירה שעשיתי במהלכו הרגישה משמעותית. בתור אלכס התרגשתי לבצע בחירות מכריעות ומשנות חיים באמצעות דיאלוגים ושיחות עם אנשים שונים בחייה, ובנוסף לכל אלה הופתעתי מהאופן שבוא כל בחירה שביצעתי השפיעה על שאר הדמויות, מגרימת טראומה, סבל וכישלון ועד לאפשרות ליחסים עם דמות זכר או נקבה ובכך לבחור את המיניות של הגיבורה. ברמה הטכנית, ישנם מספר שיפורים ניכרים בהשוואה למשחקי העבר בסדרה, במיוחד מבחינת חזותית ולפי דעתי זהו המשחק המהנה והעשיר ביותר שיצא לי לשחק השנה.

לכתבות נוספות על Life is Strange: True Colors אתם מוזמנים ללחוץ כאן.

קוד למשחק סופק באדיבות עדלי יונייטד והוא סוקר על המחשב האישי וזמין וגם עבור הפלטפורמות PlayStation 5/4 ,Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Microsoft Windows, Google Stadia.

Life is Strange: True Colors

ציון סופי - 10

10

מצויין

אם אתם מעוניינים במשחק הרפתקאות או רומנטיקה Life is Strange: True Colors יכול להיות התחלה מצויינת בעקבות הקשרים העמוקים בין הדמויות והעלילה הנהדרת שלו.

User Rating: 3.26 ( 2 votes)

אודות סולומון איתי

איתי סולומון, גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה