מה הסיכוי? – ביקורת סרט

ביקורת על סרט הקומדיה החדש "מה הסיכוי?"

למרות שיחסית לז'אנרים אחרים בקולנוע כגון דרמה או פנטזיה, אין הרבה מז'אנר הקומדיה שאני אוהבת מאוד ואף חושבת שמאוד קשה ליצור סרט קומדיה מעניין ובעל הצלחה קולנועית. זאת בגלל שצריך להיות מדויקים בכל פרט על מנת לעורר את הצופה לאורך כל הסרט וזאת ניתן לבצע על ידי ליהוק מוצלח של שחקנים, בדיחות מתוחכמות, בימוי משובח וחשוב במיוחד לדעתי, מוסר השכל כלשהו לחיים שעליו מתבססת הקומדיה ואולי גם קהל יעד כללי שהקומדיה צריכה. אני חושבת שיש קומדיות מעולות שיעמדו בכל הקריטריונים שהצגתי ויש גם כאלה שהן פחות מתוחכמות ויותר פשטניות- אם הן "קיטשיות" או רדודות מדי בבדיחות אבל אני חושבת שבסופו של יום למרות האיכות הנמוכה שלהן הצופים יהינו מכיוון שהן מפצות על זה בדברים אחרים, לסוג הזה משתייכת הקומדיה החדשה "מה הסיכוי?" ובביקורת זו ארחיב על הפרמטרים בקומדיה ודירוגם בסרט זה תוך כדי הצגת עלילת הסרט. הביקורת מכילה ספוילרים! 

העלילה נפתחת כשמספרים לנו פרטים בסיסיים אודות כל אחת מהדמויות. פרד פלרסקי, אותו מגלם סת' רוגן ושרלוט פילד אותה מגלמת שרליז ת'רון. פרד הוא עיתונאי שמתגורר בברוקלין, ומחליט להתפטר ישירות אחרי שפאקר וומבלי, טייקון תקשורת, קונה את העיתון בו הוא מפרסם את תחקיריו. בזכות תמיכת חברו לאנס הוא יוצא למסיבה של אנשים מהמעמד הגבוה, שם הוא פוגש את אהבת נעוריו הראשונה, שרלוט פילד, הבייביסיטרית שלו לשעבר ומזכירת המדינה של ארצות הברית. בשל פאדיחה שאירעה כשהיא שמרה עליו בילדותו הוא נבוך מעט לפגוש אותה אך עדיין חש רגשות מובהקים כלפיה. הם מתקרבים אחד לשני בגלל ששרלוט מציעה לפרד לכתוב עבורה נאומים.

הדמויות משעשעות ושונות מאוד אחת מהשנייה, פרד הוא מסטול ונוהג להיות נתון תחת השפעתם של סמים ואלכוהול, בעל חוש הומור, נהנה מהחיים אך בנוסף גם רודף אחרי האמת והצדק וצמוד לעקרונות המכוונים אותו. מהצד השני יש את שרלוט שהיא אישה חזקה, חכמה, שקולה יותר ותעדיף את המוניטין שלה על העקרונות בהן היא מאמינה. למרות השוני הם אוהבים את הצדדים השונים אחד בשני ולומדים להעריך אותם, גם אם נראה לכאורה שזה לא יסתדר ביניהם.

בהמשך הסרט, שרלוט מתמודדת לנשיאות ארצות הברית לאחר שנשיא המדינה פורש לטובת קריירה קולנועית עליה חלם ואחרי שחווה מספר בעיות. היא מחדשת את הקשר הרומנטי שלה עם פרד בעוד מצפים ממנה להינשא לנשיא הממשלה הנאה ממנו יותר במראה. בנוסף בעצם היותה אישה, על מנת להשיג קולות, היא מצופה להתנהג בדרך מסוימת שלא תמיד הדרך הטבעית שלה בגלל החברה השיפוטית שמלווה אותה לכל מקום שתלך. בהמשך הסרט פרד מגלה גם שחברו הטוב לאנס כהה העור רפובליקני מובהק ושנשיא ארצות הברית טיפוס מביך ופחות זוהר מכפי שנראה. מאוחר יותר, שרלוט חושבת להזניח את נושא הגלובליזציה שלה בגלל שנראה לה בלתי אפשרי לממש אותו. אולם פרד תומך בה ועל אף שהתקשורת מאיימת להפיץ סרטון של פרד מבצע מעשים מגונים, שרלוט בוחרת באמת.

"מה הסיכוי?" שזור בנקודות אור ובנקודות חולשה שלבסוף הופכים את הקומדיה לחביבה בסך הכל אך לא מאוד מלהיבה. הדמויות מעניינות ובנויות בצורה טובה. ליהוק השחקנים נהדר והכימיה בין שרלין ת'רון לסת' רוגן הייתה מצוינת. התסריט סביר ביותר, יש מספר בדיחות טובות ויש גם לא מעט מיותרות וטיפשיות, כמובן שבקומדיה, לא מזיקות בדיחות טיפשיות אם הן אכן מצחיקות, אבל במקרה זה היו הרבה בדיחות טיפשיות שלא היו מוצלחות.

לגבי מוסר ההשכל שהזכרתי בהתחלה שרצוי שיהיה בקומדיה, בסרט זה נוגעים במספר סוגיות חשובות כגון: יחס אל נשים בחברה, סטיגמות על שחורים ולבנים, דעות קדומות על אמונות וכולל בתוכו מסרים לחיים כמו "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו"(דמותו של פרד נראית כבחור פזיז ולא יציב ומוכיח את עצמו כנאמן ביותר לשרלוט ופיקח). בסיפור האהבה שמתממש בסרט אנו מגלים שהכל אפשרי ובר השגה גם אם על פני השטח הדברים נראים לא אפשריים. נכון שהסרט משלב תכנים עכשוויים וחשובים, אך הוא לא מקורי ויצירתי. לא חסרים סיפורי אהבה קיטשיים בעולם הקולנוע שמראים לנו כי הכל אפשרי והסוף צפוי מראש. נקודת זכות נוספת לסרט, היא המוזיקה שהייתה נהדרת, כוללת את השיר של הרוקסט שכולנו מכירים.

מה הסיכוי?

ציון סופי - 7

7

נחמד

לסיכום, התסריט היה סביר ולא מאוד משכנע. הסרט היה טוב יותר עם בדיחות יותר מצחיקות ופיתולים נוספים בעלילה. אם אתם לא חובבי סרטי רומנטיקה סביר להניח שלא תיהנו מהסרט ואם אתם במצב רוח גרוע, אתם יכולים להתעודד ממנו ואף לשאוב השראה.

User Rating: 4.15 ( 1 votes)

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 19, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה